مدیر عامل تیک تو می‌گوید که هر وقت راکستار آماده باشد، خودش GTA 6 را معرفی خواهد کرد

۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴

بازی Grand Theft Auto 6 یا همان GTA 6، یکی از مهمترین عناوین تاریخ بازی‌ها ویدیویی از آغاز تا به الان می‌باشد و بدون شک همه‌ی بازی‌بازان منتظر تاریخ عرضه و معرفی آن از سوی استودیوی راکستار (Rockstar) می‌باشند. حال و بر طبق گفته‌ی مدیر عامل شرکت تیک تو (Take-Two)، استراوس زلنیک (Strauss Zelnick)، این بازی تا زمان اعلام آمادگی راکستار معرفی نخواهد شد.

عنوان Grand Theft Auto 6 احتمالا در راه است و بدون شک از سال‌ها پیش توسعه‌ی آن شروع شده است، اما نه راکستار و نه شرکت مادرش، تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive)، واقعا نمی خواهند تا زمانی که آماده‌ی آن هستند، تاریخ معرفی و یا عرضه را مشخص کنند. در حقیقت، استراوس زلنیک مدیر عامل تیک-تو این موضوع را در زمین راکستار رها می‌کند و به صورت رسمی اعلام کرد که هر زمان راکستار خودش آماده‌ی معرفی این عنوان باشد آن را معرفی خواهد کرد و این موضوع تنها به راکستار بستگی دارد.

با توجه به اینکه تقریبا ۸ سال از زمان عرضه‌ی بازی Grand Theft Auto 5 و نزدیک به ۳ سال از زمان انتشار عنوان شاهکار و بی بدیل Red Dead Redemption 2 می‌گذرد، بسیاری از بازی‌بازانی که تشنه‌ی عناوین داستانی و شاهکار راکستار هستند، امیدوارند که Grand Theft Auto 6 هرچه زودتر منتشر شود. یک لیست شغلی جدید همچنین نشان داده است که یک تریلر از بازی GTA 6 ممکن است در دست ساخت باشد و به زودی منتشر گردد، اما متاسفانه این خبر نیز در حد شایعه است و هنوز هیچ واکنشی در این زمینه از راکستار ندیده‌ایم.

در طی کنفرانس اخیر فناوری، تکنولوژی و مخابرات مورگان استنلی (Morgan Stanley Technology, Media & Telecom)، جایی که استراوس زلنیک (از طریق رددیت، Reddit) به این موضوع اشاره کرد که راکستار علاقه‌ای به پورت و ریمسترهای صرفا ساده ندارد، زلنیک در مورد GTA 6 نیز سخنانی هر چند کوتاه گفت. با اینکه به نظر می‌رسید که وی یک بیانیه‌ی طولانی و کاملا استاندارد برای معرفی بازی GTA 6 داشت، اما چیز زیادی در این زمینه عنوان نکرد. وی گفت که این موضوع کاملا وابسته به راکستار و سیاست‌های آن است و هر زمان که صلاح دید و آماده بود می‌تواند این بازی مورد انتظار را معرفی نماید.

راکستار هنوز هیچ عنوان جدیدی برای عرضه به بازار معرفی نکرده است و همچنین در این زمینه کاملا مختار است. این استودیو هر وقت که صلاح دید و آماده بودمی‌تواند بازی محبوب فرنچایز خودش را معرفی کند و در این مورد هیچ فشاری بر آن‌ها وارد نیست.

به نظر می‌رسد که کمپانی تیک-تو اعتماد بسیار بالای به راکستار دارد. این اعتماد تا حدی است که زلنیک، که مدیر عامل شرکت مادر راکستار است، گفته که در زمینه‌ی معرفی عناوین جدید راکستار کاملا تابع این استودیو است و قرار نیست تا در این زمینه هیچ فشاری بر راکستار و کارمندانش وارد شود. با توجه به این واقعیت که عنوان GTA 5 سال گذشته به شکل دیوانه واری فروش داشت، تصور اینکه زلنیک به شدت به راکستار و سیاست‌های آن اعتماد کرده، اصلا دور از انتظار نیست.

با این همه، اگر واقعا قرار باشد که Grand Theft Auto 6 معرفی شود، به احتمال بسیار زیاد در پاییز معرفی خواهد شد. همانطور که همه می‌دانیم راکستار ۲ بازی غیرقابل بازسازی اخیر خود (Grand Theft Auto 5 و Red Dead Redemption 2) را در طول فصل پاییز، معمولاً در حدود ماه اکتبر، معرفی و منتشر نموده است.

تاریخ معرفی یک عنوان در راکستار به طور معمول در طی تماس با سرمایه گذاران شرکت تیک-تو هماهنگ می‌شود، اما اینکه این اتفاق دوباره تکرار شود یا نه هنوز در حد یک شایعه است. البته شایان ذکر است که، تقریبا ۳ سال بین انتشار GTA 5 و اعلام و معرفی بازی Red Dead Redemption 2 فاصله بود. بنابراین اصلا دور از انتظار به نظر نمی‌رسد که Grand Theft Auto 6 در همان حوالی فصل پاییز و ماه اکتبر میلادی معرفی و یا خبرهایی از آن منتشر شود.

البته بازی GTA 5 نیز در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ در حال دریافت یک پورت جدید برای کنسول‌های نسل نهمی است. بنابراین ممکن است که راکستار بخواهد از جلب توجه و متمرکز شدن تمام توجه جهانی بر روی GTA 6 جلوگیری کند. علاوه بر این، بر طبق برخی شایعات منتشر شده انتظار می‌رود که مجموعه‌ای از بازی‌های GTA که مربوط به دوره‌ی پلی‌استیشن۲ افسانه‌ای می‌باشند، امسال همزمان با بیستمین سالگرد انتشار GTA 3 معرفی و یا عرضه شوند.

با این همه هنوز هیچ چیز قطعی در این زمینه نه از سمت راکستار و نه از سمت تیک-تو منتشر و یا تایید و یا حتی تکذیب نشده است. این سکوت معنی دار و به شدت آزار دهنده‌ی راکستار و تیک-تو احتمالا معنای خوبی می‌دهد و بدان معنی است که راکستار قصد دارد تا از حد اعلای کیفیت GTA 6 مطمئن شود و بعد آن را معرفی نماید تا به سرنوشت تلخ عناوینی مانند Cyberpunk 2077 دچار نشود.

همچنین در صورت تمایل می‌توانید تا نقد و بررسی GTA 5 را به قلم امیر محمد جیریایی از اینجا و بررسی بازی Red Dead Redemption 2 را به قلم مهدی رضایی از اینجا مطالعه نمایید.

نظر شما در این مورد چیست؟ فکر می‌کنید که GTA بعدی چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟ چه انتظاراتی از عنوان بعدی این فرنچایز محبوب دارید؟ با ما به اشتراک بگذارید.

42
5
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید