استودیوی Remedy ساختار دو شخصیتی Alan Wake 2 را توضیح داد

رامتین فخرزاده
۱ مهر ۱۴۰۲ - 12:29

استودیوی رمدی اینترتینمنت (Remedy Entertainment) در مورد دو شخصیت اصلی بازی Alan Wake 2 و چگونگی تفاوت تجربیات آن‌ها در داستان و گیم پلی صحبت کرده است.

بازی Alan Wake 2 قرار است در مقایسه با نسخه قبلی خود که بیش از یک دهه از انتشار آن می‌گذرد، تغییرات زیادی داشته باشد. یکی از بزرگترین‌های آن، تغییر کامل ژانر بازی از ترسناک روان‌شناختی به وحشت بقاست، اما تغییرات دیگری نیز در آن رخ داده از جمله اینکه بازی دارای دو شخصیت اصلی خواهد بود. استودیوی رمدی، درباره نحوه برخورد بازی با ساختار دوگانه منحصر به فرد شخصیت‌ها، توضیح داده است.

خود آلن ویک (Alen Wake)، یکی از شخصیت‌های اصلی بازی خواهد بود و او همچنان در دنیای تاریک گیر کرده است، جایی که ما او را در پایان بازی اول رها کردیم. بعد از گذشت بیش از یک دهه که در این دنیای دیگر گیر کرده و توسط نیروهای شرور تعقیب شده، واضح است که این موضوع تاثیر منفی بر ذهن او گذاشته است. شخصیت دیگر بازی، ساگا اندرسون (Saga Anderson)، یک مامور FBI است که در حال تحقیق در مورد یک قتل در دنیای واقعی، در شهر برایت فالز می‌باشد. بر خلاف آلن، او قرار است نماینده‌ی بازیکنانی باشد که برای اولین بار با این سری آشنا می‌شوند.

همانطور که انتظار می‌رود، تجربه شما بر اساس اینکه کدام شخصیت را کنترل می‌کنید، به طور قابل توجه‌ای متفاوت خواهد بود. در هر دو صورت، بازی تمرکز کمتری روی مبارزه و اکشن نسبت به نسخه قبلی خود دارد، اما رویکردهای متفاوتی را برای سرعت، جو و اکتشاف در هر دو شخصیت اتخاذ می‌کند. به عنوان مثال، بخش‌های ساگا بیشتر در مورد انتظار برای مبارزه توصیف می‌شوند، در حالی که بخش‌های آلن بیشتر بر روی قسمت‌های سورئال، ماوراء طبیعی و وحشت روان‌شناختی تمرکز دارند.

علاوه بر موارد ذکر شده، بازی آلن ویک ۲ همچنین دارای دو مکان جداگانه به نام‌های Mind Place و Writer’s Room است که به ترتیب در ذهن ساگا و آلن قرار دارند. ساگا از Mind Place برای تحقیقات خود استفاده می کند و از سرنخ‌ها برای رمزگشایی جزئیات جدید، افشاگر‌ی‌ها و مسیرهای پیش رو بهره می‌برد. آلن نیز نسخه خود را از این مکان دارد که Writer’s Room نامیده می‌شود. ساز و کارهای این دو مکان مشابه هستند، اما هر کدام در یک بافت روایی متفاوت قرار می‌گیرند.

در مورد نحوه تقسیم زمان بازی بین دو شخصیت، بازیکنان آزادی زیادی در این زمینه خواهند داشت. در هر اتاق استراحت، بازیکنان می‌توانند بین دو شخصیت جابه‌جا شوند، به این معنی که شما کنترل و انعطاف‌پذیری زیادی در مورد ترتیب تجربه داستان دارید. آیا می خواهید مدام بین ساگا و آلن سوییچ کنید، یا ترجیح می‌دهید داستان‌های آن‌ها را پشت سر هم و بدون وقفه تجربه کنید؟ روایت بازی به گونه‌ای ساختار یافته است که هر دو سبک را امکان‌پذیر می‌سازد.

بازی Alen Wake 2در تاریخ ۲۷ اکتبر (۵ آبان)، برای PS5، Xbox Series X/S و PC عرضه خواهد شد.

milad saگیمر دهه شصتیPhantomDARKSIRENKurosققنوس آسمانAHC🤘Mohsenj74Ezio (در شوک عظمت GTA VI)v-alkalineقاتل فنبویRubymeysambAhmad_bkCharlie ChaplinRoyalknightThunderDoom77AMIR 007M.MTmore

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید