اجرای بازی Grand Theft Auto 5 روی کنسول گیم‌بوی

4 بهمن 1400 - 14:32

سباستین استکس (Sebastian Staacks) که یک برنامه‌نویس است، در بلاگ خود کلیپی از اجرای بازی Grand Theft Auto 5 روی کنسول گیم‌بوی (Game boy) منتشر کرده است.

آقای سباستین استکس در جدیدترین پروژه‌ی خود یک کارتریج قابل اتصال به WiFi ساخته که به کمک آن می‌توان بازی‌های Doom و Grand Theft Auto 5 را روی کنسول قدیمی نینتندو، گیم‌بوی، اجرا کرد.

آقای استکس در وبلاگ خود نوشت:

چند هفته‌ی پیش یک کارتریج قابل اتصال به WiFi برای کنسول گیم‌بوی ساختم.

با کمک این کارتریج می‌توانم عناوین مختلف را با ۲۰ فریم در ثانیه، روی یک کنسول گیم‌بوی اورجینال و بدون تغییرات اجرا کنم.

آقای سباستین استکس نحوه‌ی فعالیت خود را برای علاقه‌مندان در اینجا قرار داده است و همچنین کلیپی منتشر کرده که نحوه‌ی کار خودش را به گونه‌ای ساده‌تر توضیح می‌دهد. در این کلیپ می‌توانید اجرای بازی Grand Theft Auto 5 را با این تکنولوژی، روی کنسول گیم‌بوی مشاهده کنید.

از این کلیپ نیز مشخص است که صفحه نمایش کنسول گیم‌بوی برای اجرای چنین عناوینی مناسب نیست. آقای استکس همچنین ساخته‌ی خود را روی یک کنسول پاکت (Pocket) نیز آزمایش کرد. کنسول پاکت همانگونه که از کلیپ پایین مشخص است، صفحه‌ی نمایش قوی‌تری از گیم‌بوی دارد.

طبق گفته‌های آقای سباستین استکس، گلیتچ‌هایی که در کلیپ بالا مشاهده کردید، در نسخه‌ی اورجینال گیم‌بوی وجود نداشتند.

شکی نیست که اجرای بازی Grand Theft Auto 5 شاهکار اصلی آقای سباستین استکس است. همانگونه که بیان شد، آقای استکس نحوه‌ی فعالیت خود را در دسترس گیمرها قرار داده و با استفاده از این دستورالعمل، یکی از هواداران ساخته‌های استکس، توانسته بازی Doom را روی گیم‌بوی اجرا کند.

آقای استکس در پایان متن خود نوشت:

با این ساخته، بسیاری از کارها قابل انجام خواهد شد. می‌توانم هرچیزی را اجرا کنم و یا با رایانه‌ی شخصی خودم تصویر نمایش یافته روی کنسول گیم‌بوی را کنترل کنم، اما در این حالت، بازی قابل کنترل با خود کنسول گیم‌بوی نخواهد بود و احتمالاً به ارتقاهایی نیاز خواهد داشت. در هنگام ساخت این کارتریج، پخش کردن صداهای مختلف با آن، دشوار به نظر می‌رسید و از آن صرف نظر کردم، اما شاید حالا کار روی این موضوع را شروع کردم.

mohsen62Spider-Mah04......mhmteamSoldier (Wolf Edition)O2mohammad reza gamerFloch the BurgeristBlack KnightalinerdP.morgan
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید