جدول فروش هفتگی کنسول و بازی‌های ویدئویی ژاپن منتشر شد

۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۸

طبق آمار منتشر شده توسط گروه تحلیلی فامیتسو (Famitsu)، بازی جدید Monster Hunter Rise در هفته‌ی گذشته با فروش فوق‌العاده‌ای در کشور ژاپن همراه بود و توانست در صدر جدول پرفروش‌های هفتگی این منطقه قرار گیرد.

با توجه به محبوبیت و فروش عالی بازی Monster Hunter Rise در سراسر جهان، جای تعجبی ندارد که این عنوان باز هم در کشور ژاپن در صدر جدول قرار گرفته باشد. در واقع جدیدترین محصول شرکت کپ‌کام (CapCom) در هفته‌ی گذشته‌ موفق به ثبت فروش بیش از ۲۷۷ هزار واحدی در کشور ژاپن شده است.

در همین حال بازی تازه منتشر شده‌ی Outriders نیز در جمع ۱۰ بازی برتر فهرست پرفروش‌های هفتگی کشور ژاپن قرار گرفت اما باز هم نتوانست مطابق انتظار مورد استقبال بازی‌بازان ژاپنی قرار گیرد. با این که احتمال استقبال بالا از یک عنوان شوتر و نقش‌آفرینی غربی در کشور ژاپن خیلی بالا نبود اما میزان فروش ۶۶۰۰ واحدی بازی Outriders نشان از عدم اقبال بازی‌بازان این کشور داشته و رده‌ی نهم جدول فروش هفتگی را به این عنوان جدید اختصاص داده است.

با این حال از لحاظ فروش سخت‌افزاری، باز هم کنسول نینتندو سوییچ با اختلاف بسیار زیادی در صدر جدول قرار دارد. با وجود عرضه‌ی بازی Monster Hunter Rise و استقبال بالا از آن، میزان فروش کنسول نینتندو سوییچ در هفته‌ی گذشته از ۱۳۵ هزار واحد فراتر رفت. با این که این تعداد حدود نصف میزان فروش نینتندو سوییچ در هفته‌ی گذشته به حساب می‌آید اما همچنان اختلاف آن با کنسول دوم یعنی پلی‌استیشن ۵ بسیار زیاد خواهد بود. کنسول پلی‌استیشن ۵ در هفته‌ی گذشته بیش از ۲۰ هزار واحد در کشور ژاپن به فروش رسیده است.

نام کنسولمیزان فروش هفته میزان فروش هفته گذشته
Nintendo Switch۱۳۵ هزار۲۶۷ هزار
PlayStation 5۲۰ هزار۶۲ هزار
PlayStation 4۱٫۶ هزار۲٫۱ هزار
Xbox Series X/S۱۵۹۱٫۲ هزار
۳DS۷۵۲۹۳۳

 

عنوان بازیمیزان فروش هفتهمیزان فروش کلی
Monster Hunter Rise۲۷۷ هزار۱٫۶ میلیون
Super Mario 3D World + Bowser’s Fury۲۸ هزار۶۲۰ هزار
Momotaro Dentetsu: Showa, Heisei, Reiwa mo Teiban!۱۶ هزار۲ میلیون
Mario Kart 8 Deluxe۱۲ هزار۳٫۷ میلیون
Ring Fit Adventure۱۱ هزار۲٫۴ میلیون
Minecraft۱۰ هزار۱٫۹ میلیون
Animal Crossing: New Horizons۹٫۷ هزار۶٫۷ میلیون
Super Smash Bros. Ultimate۹٫۲ هزار۴٫۲ میلیون
Outriders۶٫۶ هزار۶٫۶ هزار
Splatoon 2۶ هزار۳٫۸ میلیون
26
11
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید