گیفت کارت
گیفت کارت

برخی از هواداران خواهان کنسل شدن نسخه‌ی ایکس‌باکس وان بازی Halo Infinite شدند

۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
بازی Halo iNfinite

وقتی نوبت به عرضه‌ی کنسول ایکس‌باکس سری ایکس رسید نکته‌ای که بیش از قبل جلب توجه می‌کرد، عدم وجود عنوان مناسب انحصاری در زمان انتشار کنسول بود.

علی‌رغم نقد و بررسی‌های بسیار خوبی که برای خود سخت افزار و بازی‌هایی مانند Yakuza: Like a Dragon و Tetris Effect بر‌روی این کنسول شده است، تیم توسعه دهنده، پس از تاخیر به وجود آمده، فرصت بیشتری برای بررسی بازی خواهد داشت. آن‌ها وقت خود را صرف ساخت جدیدترین نسخه از یک سری جذاب کرده‌اند. برخی از هواداران این سوال را دارند که آیا تیم توسعه دهنده باید نسخه‌ی کنسول نسل هشتمی بازی Halo Infinite ایکس‌باکس وان بازی را لغو کند؟

به نظر می‌رسد این نگرانی در درجه‌ی اول از زمان انتشار بازی Cyberpunk 2077 توسط استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) حاصل شده است. اگرچه عنوان نقش آفرینی علمی – تخیلی سی‌دی پراجکت رد اشکالات زیادی دارد و عملکرد بازی به خصوص در کنسول‌های نسل هشتمی پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان فوق العاده ضعیف بوده است. این استودیو اخیراً بیانیه‌ای منتشر کرده و از عدم نمایش نسخه‌ی فعلی بازی عذرخواهی کرد تا بازی‌بازان بتوانند تصمیم آگاهانه‌تری بگیرند. متن کامل این خبر را می‌توانید از اینجا مطالعه کنید.

عملکرد بازی Cyberpunk 2077 در کنسول ایکس‌باکس وان باعث شده که برخی از بازی‌بازان را از انتشار بازی Halo Infinite در این کنسول پشیمان کند. ششمین نسخه‌ی از سری اصلی Halo نیز با واکنش منفی بسیاری به گیم‌پلی آن در اواخر سال جاری روبه‌رو شد. استودیوی 343 ایندستریز (343 Industries) برای اطمینان به مخاطبان این اثر، از زمان انتشار تریلر چندین بار به گزارش فعالیت‌های خودشان در مراحل توسعه‌ی بازی پرداخته‌اند. همچنین آن‌ها در مورد بهبود گرافیک این عنوان نسبت به نسخه‌ی پیشین، اخبار امیدبخشی را ارائه داده‌اند.

استودیوی 343 ایندستریز (343 Industries) برای دادن اطمینان به مخاطبان این اثر، از زمان انتشار تریلر چندین بار به گزارش فعالیت‌های خودشان در مراحل توسعه‌ی بازی پرداخته‌اند. همچنین آن‌ها در مورد بهبود گرافیک این عنوان نسبت به نسخه‌ی پیشین، اخبار امیدبخشی را ارائه داده‌اند.

با این حال فقط پیشرفت گرافیکی نیست که بازی‌بازان را در مورد تجربه‌ی این عنوان در کنسول نسل هشتمی ایکس‌باکس وان نگران کرده است، یکی از اصلی‌ترین شکایات بازی‌بازان در مورد Cyberpunk 2077، گنجاندن اشکالات عمده و گاهی بی‌ثبات بازی بوده است. مسلماً به نظر می‌رسد که برخی از این موارد از زمان انتشار بازی از پنجشنبه‌ی گذشته با به‌روزرسانی‌هایی برطرف شده است، اما گزارش‌های مربوط به خرابی‌ها حتی پس از انتشار به‌روزرسانی‌ها، همچنان در شبکه‌های اجتماعی جریان دارد. اگرچه سخت است که بگوییم Halo Infinite توسط سخت افزار قدیمی کنسول ایکس‌باکس وان به خوبی اجرا شد یا خیر، اما باید به این نکته اشاره کنیم که چندین بازی در سال 2020 منتشر شده‌اند که هیچ مشکلی در دو کنسول پایه‌ی پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان ندارند.

این سخت است که بتوان استدلال کرد که بازی 2077 Cyberpunk را نباید در کنسول پلی‌اسیتشن 4 تجربه کرد. در همان سالی که عنوان Ghost of Tsushima برای آن منتشر شد و جایزه‌ی بهترین کارگردانی هنری را به‌دست آورد.  از طرفی نیز عناوینی مانند Yakuza: Like a Dragons که برای کنسول ایکس‌باکسوان منتشر شد و و هیچ مشکل چشمگیری در عملکرد آن مشاهده نشده است. به نظر می‌رسد این مشکل از سمت سازندگان در استودیوی سی‌دی پراجکت باشد نه از سخت افزار کنسول‌هایی که هم اکنون عناوین مختلف را بدون مشکل اجرا می‌کنند. پیش‌بینی می‌شود بازی Halo Infinite در پاییز سال 2021 برای پلتفرم‌ رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری ایکس/اس منتشر شود.

1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید