ترس نصفه و نیمه | نقدها و نمرات بازی Those Who Remain منتشر شد

۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

همزمان با انتشار بازی Those Who Remain، نقدها و نمرات این عنوان نیز منتشر شده‌‌اند که در ادامه به مرور آن‌ها خواهیم پرداخت.

بازی Those Who Remain عنوانی در سبک ترس روان‌شناختی است. این عنوان از سری بازی‌های Silent Hill الهام گرفته شده او اتفاقات بازی در شهر کوچکی به نام Dormont جریان دارد. بازی از جایی آغاز می‌شود که شخصیت اصلی داستان پس از مصرف زیاد مشروبات الکلی خود را در مکانی پیدا می‌کند. در حالی که شهر آرام و ساکت به نظر می‌رسد، اما چیزی ترسناک در زیر سطح شهر وجود دارد. در این بازی، می‌توانید انتخاب متفاوت و مختلفی داشته باشید که هر یک در داستان بسیار تاثیرگذار خواهند بود. به عنوان مثال شخصیت اصلی بازی برروی چالش‌ها و جزئیات موضوعاتی مثل قتل و خودکشی، خیانت و زورگویی تمرکز دارد. این اثر پیش‌تر قرار بود در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ (۱۵ می ۲۰۲۰ میلادی) منتشر شود که به علت شیوع ویروس کرونا عرضه‌ی آن به تاخیر افتاد. استودیوی کمل (Camel 101) وظیفه‌ی توسعه و شرکت وایرد پروداکشنز (Wired Productions) وظیفه‌ی انتشار این بازی را برعهده دارند.

حال به مرور نقدها و نمرات این اثر می‌پردازیم:

Noisy Pixel: 6.5/10

Those Who Remain برخی از موارد را کنار گذاشته است. در این عنوان، روایتی مناسب برای کشف مضامین تاریک درون بازی وجود دارد؛ اما این مورد تحت‌الشعاع ساختار بی‌نظم و کنترل ضعیف است.

Bazi Center: 6.5/10

بازی Those Who Remain یک تجربه‌ی خوب در سبکی است که بازی‌های مشابه بسیاری دارد. این عنوان یک داستان و معماهای جالبی را ارائه می‌دهد و برخی از تصمیمات مهم را برعهده‌ی شما می‌گذارد. اما متاسفانه این بازی از مشکلات فنی و طراحی رنج می‌برد که این موارد مانع از خوب بودن آن می‌شود.

IGN: 6/10

این بازی دارای یک اتمسفر دلهره‌آور، معماهای نوآورانه و برخی از لحظات تنش‌زای واقعی است؛ اما در عین حال از مشکلات کنترل، مخفی‌کاری تک بعدی و روایتی نامنسجم رنج می‌برد که مانع از نشان دادن پتانسیل واقعی Those Who Remain می‌شود.

PlayStation Universe: 5.5/10

افرادی که Those Who Remain را تا انتها دنبال می‌کنند، ممکن است برخی موارد لذت‌بخش را در معماها پیدا و یا تصمیمات سختی را در روایت بازی اتخاذ کنند. اما متاسفانه ایده‌هایی وجود دارند که به خوبی پیاده‌سازی شوند.

GameSpew: 5/10

بازی Those Who Remain با داشتن دو پایان مختلف، حداقل ارزش یک بار تجربه را خواهد داشت. اما این بازی از مشکلات بسیاری رنج می‌برد. این بسیار مشکل است که انگیزه‌ای به منظور تجربه‌‌ی بازی برای دوم پیدا کنید. در این عنوان فضای ترسناک و اتمسفر جالبی وجود دارد، بدون شک بازی‌های بهتری در این سبک وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید. امیدواریم حداقل مشکلات فنی بازی به‌زودی برطرف شوند.

God Is A Geek: 5/10

در بازی Those Who Remain داستانی جذاب و هوشمندانه وجود دارد، اما صحنه‌های تعقیب و گریز ضعیف به همراه چک‌پوینت‌های عجیب، ارزش تجربه‌ی آن را پایین آورده است.

Push Square: 4/10

Those Who Remain عنوانی در سبک ترس روان‌شناختی کاملاً از عدم وجود ترس و اتمسفر رنج می‌برد. گیم‌پلی بازی چیز خاصی برای ارائه ندارد و در نتیجه یک عنوان کسل‌کننده ارائه شده است.

GameSpot: 3/10

بازی Those Who Remain ممکن است در مدتی کوتاه برخی لحظات خاطره‌انگیز این سبک را به شما ارائه دهد، اما متاسفانه موارد بسیار ناامیدکننده‌ای در آن وجود دارد که موجب پایین آمدن ارزش تجربه شده است.

بازی Those Who Remain هم‌اکنون برروی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید