شهردار بوستون خواستار حضور سونی در رویداد PAX East 2020 است

۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰

همان‌طور که مستحضر هستید، ویروس کرونا در یک ما اخیر به شدت مشکل‌ساز شده و علاوه بر چین، کشورهای دیگری نیز درگیر این ویروس هستند. مدتی پیش شرکت سونی به دلیل شیوع این ویروس از حضور در دو رویداد PAX East و GDC انصراف داد. به‌تازگی شهردار شهر بوستون، که در این شهر رویداد PAX East برگزار می‌شود، از سونی خواسته است تا در تصمیم خود تجدید نظر نماید.

آقای مارتی والش (Marty Walsh)، شهردار شهر بوستون، به‌تازگی نامه‌ای را برای کنیچیرو یوشیدا (Kenichiro Yoshida)، مدیر اجرایی شرکت سونی نوشته و از وی خواسته است تا این شرکت از تصمیم خود مبنی بر عدم حضور در رویداد PAX East، تجدید نظر کند.

آقای با بیان اینکه احتمال شیوع ویروس کرونا در ایالت ماساچوست بسیار پایین است، می‌گوید تصمیم شرکت سونی مبنی بر عدم حضور در رویداد PAX East 2020 ناشی از ترس بوده است و این موضوع کلیشه‌های مضر را تقویت می‌کند.

وی در بیانیه‌ی خود گفت:

این ترس‌ها کلیشه‌های مضری را تقویت می‌کنند که در نسل‌ها آسیایی‌ها برای از بین بردن آن تلاش کرده‌اند. آن‌ها بدترین انگیزه‌های ما را تقویت می‌کنند. این که همه‌ی افراد را با شک و تردید ببینیم، وسایل خود را جمع کرده تا فرصت‌ها و ارتباطات جهانی را از دست بدهیم. ما در شهر بوستون متحد و متعهد هستیم تا این ترس‌های مضر و گمراه‌کننده را برطرف سازیم.

وی در ادامه گفت:

به عنوان یک شرکت بزرگ و بین‌المللی شما فرصت دارید که یک نمونه و الگوی خوبی را تعیین کنید. به عنوان یک رهبر در زمینه‌ی تکنولوژی، می‌توانید با واقعیت‌ها نشان دهید که انگیزه دارید، با ترس نمی‌توان این مورد را نشان داد. به عنوان یک رهبر در زمینه‌ی صنعت بازی‌های ویدئویی و همچنین بخش فرهنگی، می‌توانید نشان دهید که به جای انزوا به ارتباط اعتقاد دارید.

همچنین اخیراً شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) به دلیل نگرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا، برنامه‌ی ویژه مربوط به بازی Final Fantasy XIV را در جریان رویداد PAX East لغو کرد. در اوایل ماه جاری میلادی نیز شایعاتی مبنی بر احتمال تاخیر در عرضه‌ی کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ منتشر شد. رویداد PAX East 2020 قرار است از تاریخ پنج‌شنبه ۸ اسفند ماه ۱۳۹۸ (۲۷ فوریه ۲۰۲۰ میلادی) آغاز شود و تا تاریخ ۱۱ اسفند (۱ مارس ۲۰۲۰) ادامه خواهد داشت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید