یوشینوری اونو: بازی‌های مبارزه‌ای برای استریمینگ باید ریشه‌ای تغییر کنند

۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

بیشتر ژانر‌های بازی‌های ویدیویی اگر که شما اینترنت پرسرعت داشته باشید به راحتی هر چه تمام‎تر قابلیت اتصال به یک سرویس استریمینگ را دارند. ولی یک ژانر از دنیای بازی وجود دارد که همیشه در این‌باره به آن کم لطفی شده است. بازی‌های مبارزه‌ای مخصوصا زمانی که به صورت رقابتی بازی می‌شود؛ این سبک بازی بر کومبو‌های بی‌نقص و سبک‌های مبارزه‌ی پیچیده، برای پیشروی وابسته است و کوچکترین تاخیر موجب فروپاشی گیم‌پلی خواهد شد. این موضوع برای بازی‌بازان حرفه‌ای قابل چشم پوشی نیست و یوشینوری اونو (Yoshinori Ono)، تهیه‌کننده بازی Street Fighter، بر این عقیده است که ژانر مبارزه‌ای با مشکلات متعددی برای استریمینگ مواجه است.

در طی نمایشگاه EGX 2019 لندن چهره‌ی شناخته شده‌ی کپکام (Capcom) ینی اونو ابراز کرد که اگر بخواهیم یک بازی مبارزه‌ای از مزیت‌های سرویس استریمینگ استفاده کند؛ باید به صورت زیر ساختی به این موضوع پرداخته شود.

مسئله این است که بازی‌‌های فعلی فقط ورودی‌ها و دستورات واقعی را در شبکه منتقل می‌کنند و کلیه گرافیک‌ها و موارد دیگر به صورت محلی اداره می‌شوند؛ با این وجود باز هم برای عملکرد صحیح آن با مشکلاتی مواجه هستیم.

سپس اونو ادامه می‌دهد که بازی کردن Street Fighter V بر روی پلتفرمی مانند گوگل استیدیا هنوز با موانع بسیاری رو‌به‌رو است.

اگر ما می‌توانستیم بازی‌هایی خلق کنیم که از پایه و اساس برای پلتفرم‌های استریمینگ طراحی شده باشد؛ آن زمان ممکن بود در آینده (ساخت بازی مبارزه‌ای برای این پلتفرم‌ها) عملی‌تر باشد.

بازی Street Fighter V در تاریخ ۲۷ بهمن ماه سال ۱۳۹۴ (۱۶ فوریه ۲۰۱۶ میلادی) برای کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفت. شما می‌توانید نقد و بررسی این بازی تحت عنوان «ج» مثل جنگ‎جوی خیابانی | نقد‎ و بررسی بازی Street Fighter V را نیز مطالعه کنید. این بازی همچنین بر روی دستگاه‌های آرکید با عنوان Street Fighter V: Arcade Edition نیز عرضه شده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید