«ج» مثل جنگ‎جوی خیابانی | نقد‎ و بررسی بازی Street Fighter V

PC ، PS4 ، Windows 10 ، Xbox One ، مقالات ، نقد و بررسی ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰

Street Fighter V چندی است که عرضه شده و توانسته خود را خیلی خوب در دل منتقدان و کاربران جا کند. بازی‎ای در سبک فایتینگ که آمده تا با بِزن بِزن‎هایش، حسابی دل شما را به‎دست بیاورد. با گیمفا در ادامه همراه شوید تا به بررسی جامع بازی بپردازیم.

سری Street Fighter از دیرباز موردعلاقه گیمرها بوده و هست. سری‎ که تاکنون چندین نسخه از آن عرضه شده و کم‎ و ‎بیش توانسته موفقیت‎هایی کسب کند. بعد از مدتی غیبت، کپکام این‎بار با دستی پر وارد میدان شد و با اضافه کردن ویژگی‎های متعدد به این سری، عنوان Street Fighter V را عرضه کرد؛ بازی‎ که هرچند تاب مقاومت در برابر بازی‎هایی همچون Tekken ویا Mortal Kombat را ندارد، اما هرچه که باشد نام کپکامِ خوش‎آوازه پشت آن است و نباید آن را دستِ‎کم گرفت. Street Fighter V در یک کلام بازی بسیار درگیرکننده و پیچیده‎ای است. اما چیزی که خوب است این است که بازی، به سنت خود پایبند بوده و همچنان تمرکز اصلی خود را بر روی مبارزات گذاشته است. Street Fighter V یعنی دعوا و بزن بزن‎های جذابِ خیابانی. اما این‎جا فقط بحث جنگ تن‎به‎تن مطرح نیست. Street Fighter V جایی است که می‎توانید عصبانیت خود را خالی کنید! کافی است پای بازی بنشینید و آن‎قدر این و آن را بزنید تا خسته شوید.

2

بِزن بِزن به سبک کپ‎کام

کپ‎کام با دستی پر، Street Fighter را به نسل هشتم آورده است. این بار در Street Fighter شاهد سیلی از جنگ‎جویان هستیم که یکی از دیگری جذاب‎تر هستند. علاوه بر خود شخصیت‎های نسخه اصلی بازی، کپ‎کام پس از عرضه بازی، تعدادی شخصیت را نیز در قالب بسته‎الحاقی، به بازی اضافه کرد. در کل، شاهد حضور ۴۴ شخصیت مختلف در بازی بودیم. با ظهور کنسول‎های نسل هشتم، کپ‎کام تصمیم گرفته تغییراتی اساسی در این سری ایجاد کند. نسل جدید کنسول‎ها یعنی نسل جدیدی از قدرت سخت‎افزاری؛ قدرت سخت‎افزاری که دست و بال سازندگان را حسابی باز می‎گذارد تا بازی را شکل دهند. انتظار طرفداران همیشه از این سری بالا بوده و کپکام هم تصمیم گرفت چالشِ آوردنِ بازی به نسل هشتم را بپذیرد و با تبحر تمام بازی را عرضه کند. البته چالش اصلی برای کپ‎کام، ایجاد تغییراتی اساسی در بازی بود؛ تغییراتی که واقعا حس یک Street Fighter جدید را به کاربر القا کند؛ آن تغییرات ایجاد شدند، اما آیا توانستند هدف خود را عملی کنند؟! …

ظهور سبکی جدید در مبارزات تن‎به‎تن

همه ما در طول این سال‎ها، شاهد موفقیت‎های بسیار کپکام بوده‎ایم. موفقیت‎هایی که بدون‎شک جز با تلاش بسیار و البته نوآوری و خلاقیت به دست نیامده‎اند. دو بازی‎ای که توانستند حسابی کپ‎کام را بر سر زبان‎ها بیاندازند، نسخه دوم سری Street Fighter و Street Fighter Alpha بودند. این دو بازی سبک فایتینگ را وسیع‎تر کردند و به‎نوعی پایه و اساس Street Fighter 5 محسوب می‎شوند. کپ‎کام توانست آن‎طور که خواسته بود در Street Fighter 5 تغییراتی اساسی و محسوس ایجاد کند. کپ‎کام با پی‎ریزیِ سبک مبارزه‎ای جدید در این سری، دست به کار نسبتا خطرناکی زد؛ خطرناک از این جهت که ممکن بود طرفداران قدیمی این سری، با آن راحت نباشند. اما این‎گونه نشد! طرفداران از بازی استقبال کردند و ریسک کپ‎کام، خوب و مفید از آب درآمد. از عناصر جدید بازی می‎توان به پویا بودن محیط بازی اشاره کرد؛ عنصری که کپ‎کام به‎خوبی آن را با بازی هماهنگ کرده است. Street Fighter 5 بسیار کامل‎تر از نسخه‎های قبلی است. هز یک از شخصیت‎های این نسخه، ویژگی‎های منحصر به فردی دارند. مبارزات بازی بسیار فشرده‎تر شده‎اند و باعث می‎شوند در بعضی لحظات، واقعا احساس خطر کنید. حرکاتِ بسیاری به بازی اضافه شده‎اند که در این میان بعضی‎ از آن‎ها جنبه فان دارند؛ به‎طور مثال می‎توانید دشمن خود را نیشگون بگیرید! هر اشتباه کوچک در بازی باعث می‎شود دشمنانتان حسابی کتک‎تان بزند.

بخش رتبه‎بندی بازی بسیار زیبا طراحی شده است

بخش رتبه‎بندی بازی بسیار زیبا طراحی شده است

خلاقیت کپ‎کام در تمرکز بر روی بخش چندنفره

باز هم تکرار می‎کنم، Street Fighter 5 از آن دسته بازی‎هایی است که خلاقیت‎های بسیاری در پشت آن است. پس از تجربه بازی، به وضوح پی می‎برید که کپ‎کام تمرکز ویژه‎ای بر روی بخش چندنفره انجام داده است. Street Fighter 5 از یک بخش چندنفره غنی برخوردار است که در آن می‎توانید در مقابل یکی از دوستانتان بازی کنید. در بخش چندنفره هم می‎توانید حسابی فرد رو‎به‎رویتان را کتک بزنید. تفاوت اصلی این بخش با بخش آفلاین بازی، این است که شما پس از هر مبارزه مقدار مشخصی امتیاز دریافت می‎کنید. در نتیجه‎ی مبارزه‎های چندنفره، کم کم سطح (Level) شخصیت شما در بازی افزایش پیدا خواهد کرد و ویژگی‎های جدیدی به آن افزوده خواهد شد. از نظر من، کپ‎کام با ایجاد این بخش، کار بسیار جالبی را انجام داده. شاید قبل از عرضه این بازی کسی فکر نمی‎کرد بخش چندنفره، این‎قدر جذاب باشد. اما کپ‎کام با خلاقیت تمام توانست این بخش را طراحی کند.

در بخش چندنفره هم یک رتبه‎بندی کلی وجود دارد که با مبارزات خود می‎توانید در آن بالا و پایین کنید. بدیهی است که اگر امتیاز کسب کنید رتبه‎تان بهبود پیدا می‎کند و درصورت از دست دادن امتیاز و شکست در مبارزه‎ها، رتبه شما در رتبه‎بندی بازی پایین‎تر خواهد رفت. همین موضوع باعث می‎شود مدام مبارزه کنید تا خود را در جدول بالا بکشید؛ الحق و والانصاف که دنیای آنلاین بی‎رحم است! بی‎رحم است چون در بعضی‎ مواقع (همانند این مورد) پس از مدتی بهتان می‎چسبد و ولتان نمی‎کند! کپ‎کام توانسته همین رتبه‎بندی را نیز به‎خوبی طراحی و پیاده‎سازی کند. نکته خیلی خوبی که در این مورد وجود دارد این است که شما در بخش چندنفره می‎توانید حتی با افرادی که از پلتفرم دیگری بازی را اجرا می‎کنند نیز بازی کنید؛ به‎طور مثال شما می‎توانید با پلی‎استیشن ۴ وارد بازی شوید و با فردی که با پی‎سی به بخش چندنفره متصل شده است مبارزه کنید.

بخش تک‎نفره Street Fighter 5؛ اوج هنرنمایی کپ‎کام

با جرات می‎گویم که لذت‎بخش ترین قسمتِ بازی Street Fighter 5، بخش تک‎نفره است. اگر ترجیح می‎دهید به تنهایی بازی کنید، باید به شما هشداری بدهم! سعی کنید گوشی‎تان را کنار خودتان قرار بدهید و تایمر آن را تنظیم کنید تا در زمانی مشخص زنگ بزند و شما را آگاه کند که دیر شده‎است! چراکه Street Fighter 5 چنان جذبتان می‎کند که ممکن است ساعت‎ها پای آن بنشینید و آن را ول نکنید. بخش تک‎نفره بازی بسیار وسیع است و شما را مجبور می‎سازد برای ساعت‎ها پای آن بنشینید. یکی از مهم‎ترین حالت‎ها، وجود حالت داستانیِ بازی است که هرچند زیاد چنگی به دل نمی‎زند، اما برای یک بازی سبک فایتینگ بسیار خوب است. اما بحث داستان وسط کشیده شد. در بخش داستانی می‎توانید با یکی از شخصیت‎های بازی، بازی را پیش ببرید. بگذارید خیالتان را راحت کنم! در این بازی، با بخش داستانیِ قوی‎ای رو‎به‎رو نخواهید شد و این یکی از نقاط ضعف بازی است. اساسا سر و تهِ بخش داستانی معلوم نیست و به نظر می‎رسد کپ‎کام خواسته با قرار دادن این بخش در بازی، به نوعی بگوید “ما هم بلدیم [همانند بعضی‎ها!] بخش داستانی در بازی مبارزه‎ای قرار بدیم!”

 لازم به ذکر است در حالت داستانی می‎توانید خودتان میزان سختی بازی را تعیین کنید. البته در بازی، بخش Survival هم وجود دارد که از نظر من بود و نبودآن فرقی ندارد؛ چراکه آن‎قدر ضعیف طراحی شده که پس از چند ساعت از آن زده می‏‎شوید.

Necalli (سمتِ چپ) یکی از قدرتمندترین مبارزان بازی است و مبارزه در مقابل آن کار هر کسی نیست!

Necalli (سمتِ چپ) یکی از قدرتمندترین مبارزان بازی است و مبارزه در مقابل آن کار هر کسی نیست!

نفوذ تنوع‎طلبی کپ‎کام به Street Fighter 5!

همانطور هم که در ابتدا اشاره کردم، Street Fighter 5 پر است از شخصیت‎های جنگ‎جو. شخصیت‎هایی که هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را دارند و مبارزه با تک‎تک‎ِ آن‎ها جذاب است. ریو، کن، زانگیف، تالسیم، کَمی، اِم. بیسون و … تعدای از مبارزان مطرح بازی هستند. اما در Street Fighter 5 شاهد اضافه شدن شخصیت‎ِ جدیدی با نام «رشید» بودیم که تجربه مبارزه با آن واقعا لذت‎بخش است. «رشید» مبارز قدرتمندی است که با آن می‎توانید بسیاری از دشمنان را نیست و نابود کنید! برخی از شخصیت‎های آشنا مانند کن، در این نسخه از بازی ظاهری نسبتا جدید پیدا کرده‎اند. این موضوع هم جالب بود و هم نه؛ جالب برای دسته‎ای از طرفداران که معتقد بودند ظاهرِ جدید کن جذاب است و مسخره برای آن دسته از طرفدارانِ قدیمی که با آن کنِ قدیمی خاطرات بسیاری داشتند. اما به هرحال، من به عنوان یک مخاطب جدیدِ سری Street Fighter از این اتفاق استقبال کردم.

یکی دیگر از شخصیت‎های جدید بازی، «Necalli» است. شخصیتی که آن‎قدر قدرتمند است که دیگر شورش را درآورده! این موضوع کمی اذیت کننده است؛ چراکه اگر در مبارزه‎ای رودرروی او قرار بگیرید، تقریبا شانسی ندارید. نمی‎دانم کپ‎کام چرا چنین کاری را انجام داده، اما از نظر من، کپ‎کام با این کارِ خود، ناهماهنگیِ عجیبی در بازی بوجود آورده است. خوشبختانه کپ‎کام مرتبا برای بازی بروزرسانی منتشر می‎کند و باعث می‎شود همیشه چیز جدیدی در بازی وجود داشته باشد. این کارِ کپ‎کام باعث می‎شود این بازی، برای مدتی طولانی آن حس تازگی و جذابیت خود را حفظ کند.

 

مبارزات پویا؛ یکی از شاخصه‎های اصلی Street Fighter V

مبارزات پویا؛ یکی از شاخصه‎های اصلی Street Fighter V

گرافیکی دوست‎داشتنی؛ چاشنی مبارزات تن‎به‎تن

بسیاری از افراد، اهمیت ویژه‎ای به گرافیک بازی‎های ویدیویی می‎دهند. اگر از آن دسته از گیمرها هستید، باید بگویم نگران نباشید! کپ‎کام گرافیکی پویا و جذاب را در این بازی پیاده کرده که به نوعی چانشی مبارزاتِ بازی محسوب می‎شود و بازی را بیش از پیش جذاب می‎کند. شخصیت‎های بازی با دقت هرچه تمام‎تر طراحی شده‎اند و باید بابت این موضوع به کپ‎کام تبریک گفت. در مواقع مختلف، شخصیت‎های بازی حالاتِ چهره گوناگونی دارند و این موضوع (به لطف طراحی دقیق شخصیت‎ها) به‎خوبی قابل مشاهده است؛ همچنین عضلات برخی از جنگ‎جویان آن‎قدر زیبا طراحی شده‎اند که گاهی برای دقایقی به آن خیره می‎شوید. انیمیشن‎های شخصیت‎های بازی نیز بسیار بهبود پیدا کرده‎اند و روان‎تر شده‎اند.

نکته عالی درمورد Street Fighter V اجرا شدن بازی با فریم‎ریت ۶۰fps است؛ اما این، همه قضیه نیست! گرافیک HD بازی نیز در کنار فریم‎ریت بازی قرار دارد تا بازی هرچه جذاب‎تر و روان‎تر بشود. رنگ‎بندی بازی نیز بی‎نظیر است. تنوع رنگ‎ها به خوبی حس می‎شود و سایه‎ها و افکت‎های نوری نیز به بهترین شکل، طراحی شده‎اند. در کل، بخش گرافیکی بازیِ یکی از نقاط قوت بازی است و باید بگویم شخصا انتظار همچین گرافیکی را از بازی Street Fighter V نداشتم.

بجنگید و موسیقی گوش کنید!

کپکام موسیقی متن‎ بسیار جذابی را در بازی Street Fighter V قرار داده است که در «بیشتر» مواقع شما را حسابی در بازی غرق می‎کنند؛ اما چرا گفتم در بیشتر مواقع؟ صادقانه بگویم، موسیقی‎های بازی در برخی سکانس‎ها آن‎قدر ناهماهنگ هستند که گاهی اوقات به خودم شک می‎کنم که در حال تجربه بازی‎ای از سوی کپ‎کام هستم و این موضوع، هم در بخش تک‎نفره و هم در بخش چند‎نفره حس می‎شود.

 

تهیه‎شده به‎صورت اختصاصی در گیمفا

تهیه‎شده به‎صورت اختصاصی در گیمفا

جمع‎بندی

بازی Street Fighter V جدیدترین اثر کپ‎کام است که آمده تا حسابی دلتان را به دست بیاورد. Street Fighter V گرافیک چشم‎نوازی دارد، شخصیت‎های متنوعی دارد، بخش چندنفره جذابی دارد و … اما در کنار همه این‎ها، بازی در بخش‌هایی می‎لنگد. به‎علاوه این که، در برخی نقاط بازی، شاهد باگ‎هایی بودیم که در برخی مواقع حسابی اذیت‎کننده بودند. با این همه، من تجربه Street Fighter V را به همه پیشنهاد می‎کنم؛ چه طرفدار قدیمی این سری باشید و چه نباشید. مطمئن باشید Street Fighter V می‎تواند تا هفته‎ها شما را سرگرم کند و تجربه لذت‎بخشی را برایتان رقم بزند. Street Fighter V تجربه‎ای است از جنسِ بِزن بِزن و جنگ و دعوا؛ بِزن بِزن این بار به سبکِ کپکام!

 

street fighter grade

” این نقد و بررسی بر اساس نسخه پلی‎استیشن ۴ بازی انجام شده است “

12345678910(24 رای, میانگین آرا 8٫71 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Come on Doky COME BACK گفت:

  عالیه In Love Yes
  بزودی میخرمش Yesممنون بابت این نقد زیباYes

  21Thumb up 6Thumb down
  • saeed_gamer گفت:

   من بازی رو 1 هفته اجاره کردم همین یک هفته برام کافی بود که بفهمم ارزش خرید نداره متاسفانه سرور های بازی اینقدر داغونه که من نتونستم حتی 1 گیم درست بزنم پیدا کردن پلیر ها بعضی وقت ها 5 دقیقه طول میکشید بعضی وقتا حتی تا 1 ساعت ام میرفت بعد از پیدا کردن بازیکن ام از شدت لگ کاری نمیشد انجام داد فقط تونستم بخش تک نفره رو برم که چیز خاصی نداشت
   خلاصه بنا به تجربه خودم توصیه میکنم اگر قصد خرید بازی رو دارید تا چند وقت دیگه دست نگه دارید تا کپکام به بازی سر و سامون بده

   30Thumb up 3Thumb down
 • parvaz1 گفت:

  آقای مبین احمدی، کپکام در موردِ وجودِ باگ ها و مواردی دیگر از جمله بالانس نبودنِ بعضی از حرکاتِ مبارزانِ درون بازی خبر دارد و قولِ رفع کردنشون رو در آپدیت هایِ جدیدِ آینده داده است، آپدیت هایی که بزودی هم تا چند هفته دیگه منتشر میشن یا اگر هم باگ ها همچنان پا برجا باشن، حداکثر تا آخر تابستان یا حتی آخرِ امسال، بکلی رفع میشن(با توجه به پشتیبانیِ حدودا 6 ساله کپکام از این شماره)… همین الان هم مبارزی جدید با نامِ Alex به این بازی پیوسته است و امید میرود که تا تابستان نیز مُدهایِ مختلفِ بازی از جمله Arcade به این بازی اضافه گردد…نکته بارز تمامیِ این محتویاتِ جدیدِ کپکام، رایگان بودنشون با استفاده از پولِ خودِ درونِ بازیست…
  تشکر بابت بررسی Yes

  7Thumb up 3Thumb down
 • sina sony4 گفت:

  مبین جان خسته نباشی مثل همیشه عالی بود Yes Yes Yes Yes
  فقط داداش مقالت درمورد فارکرای رو بدجور منتظرشم به خصوص که الان که T…..D متای خوبی رو تا اینجا کسب کرده بدجور موندیم تو برزخ مارو از این برزخ نجات بده مبین جان مثل همیشه Yes Yes Yes Yes سایت همسایه با اون نقدش از فارکرای تونست یکم نا امیدم کنه کلن انگار با بازی مشکل داشت No No No No No داداش منتظر نقد دلچسب خودتیم که بدجور قبولش داریم Yes Yes Yes Yes

  6Thumb up 2Thumb down
  • مبین احمدی گفت:

   خیلی ممنون دوست من، خوشحالم که دوست داشتی
   راستش بهتره بدونی نقد فارکرای متاسفانه دست من نیستش ولی یه مقاله ای رو براتون درموردش تدارک دیدم که برای کسانی که بازبی رو تهیه نکردن میتونه خیلی مفید باشه و نظرشونو جلب کنه؛ نمیخوام موضوعشو بگم تا خودتون ببینید.
   شما خیلی به من لطف دارید و این باعث افتخار منه … Yes Smile

   11Thumb up 2Thumb down
 • Scorpion1377 گفت:

  نسخه pc بازيش واقعا افتضاح بود

  11Thumb up 16Thumb down
 • M.A_Gamer گفت:

  بهتر نبود نمره 8 یا 8.5 بهش میدادید.(با توجه به نکات منفی)

  26Thumb up 16Thumb down
  • مبین احمدی گفت:

   همونطور هم که توی نقد ذکر شده، این بازی خیلی جذاب تر از اونیه که بخوایم بهش 8 بدیم، نقاط ضعف داره ولی نقاط قوت بازی خیلی سرتر هستند و به نظرم نمره 9 لایق این بازی هستش …

   12Thumb up 4Thumb down
 • microsoft.xboxone گفت:

  امیدوارم موفقیت نسخه قبلی رو تکرار کنه ای کاش کپکام بازی رو کامل تر عرضه میکرد ولی چیزی که مهم هست اینه که بتونه طرفدارا رو راضی کنه و امیدوارم دوستاران این بازی ازش لذت ببرن

  28Thumb up 3Thumb down
 • Ash گفت:

  آقای احمدی واقعا جای خوشحالیه که دوباره به تیم گیمفا برگشتید.پارسال تو همچین روزایی تو ماه اسفند اولین خبرتونو تو گیمفا نوشتید ولی حالا به عنوان عضو تیم تحریریه به سایت برگشتید.
  نقدتون هم عالی بود.
  ولی چرا به کم بودن محتویات بازی ایرادی نگرفتید با این که گفته میشه با آپدیت های مختلف سعی در برطرف کردن این ایراد میکنند ولی باز هم به نظر میرسه در این مورد تیم توسعه دهنده کمکاری کرده.
  بازم ممنون از نقد خوبتون.

  3Thumb up 4Thumb down
  • مبین احمدی گفت:

   خیلی ممنون دوست عزیز، لطف دارید به من
   راستش کمبود محتویات چیزی نیست که بخواییم درموردش توی نقد بازی صحبت کنیم. من خودم ایراد گرفتن به محتویات بازی رو زیاد باهاش موافق نیستم ولی با این حال بازم درمورد بخش داستانی صحبت کردم که واقعا باید هم صحبت می شد، اما در کل من توی بررسی هام کمتر از محتویات صحبت میکنم.

   4Thumb up 4Thumb down
 • سعید آقابابایی گفت:

  خسته نباشی مبین جان. بررسی کامل و زیبایی بود.

  9Thumb up 4Thumb down
 • milad.metal.ps4 گفت:

  من رو ps4 دوستان دیدم واقعا گرافیکی جذاب گیم پلی عالی داره ازش خیلی خوشم اومد فرا تر از چیزی که انتظار داشتم بود

  3Thumb up 3Thumb down
 • Undefined گفت:

  اقا بازي كه بخش داستانيش منتشر نشده و طبق گفته سازنده گان طي يك اپديت به بازي اضافه مي شه حالا شما چطوري گفتيد بخش داستانيش ضعيفه؟!Thinking منظورتون همون اندينگ ها هست ايا؟
  —-
  بازي اصلا اونطور كه انتظاز داشتم نبود نسخه هاي قبلي واقعا عالي و كامل بودن ولي بعد از باي كردن اين قسمت داشتم به خودم لعنت مي گفتم كه چرا خريدمش Neutral محتويات بازي خيلي كمه من بازي رو فروختم و صبر مي كنم تا اواخر تابستون كه محتويات كامل براش بياد بعد دوباره بگيرمش

  2Thumb up 3Thumb down
 • Scorpion1377 گفت:

  كلا بازي هاي فايتينگ روي. Pc بد پورت ميشن نه تنها استريت فايتر بلكه مورتال كمبت هم اينجوري بود نسخه پي سيش

  6Thumb up 3Thumb down
 • Mr.blond گفت:

  به نظر من ممکنه از لحاظ گیمپلی به کمبت و تکن نرسه ولی طراحی هنری خیلی توپی داره

  3Thumb up 6Thumb down
 • denim گفت:

  شرمنده ولی میشه یک برنامه بهم معرفی کنین که fps مقدار رم سی پی یو اینا رو هنگام بازی نشونم بده مثل همین برنامه ها که تو تست گرافیک هست

  1Thumb up 0Thumb down
 • TekkenGod گفت:

  خسته نباشی مبین جان. فکر نمیکنی یه کم زیادی نمره دادی بهش؟ این بازی با متای 75 و یوزر اسکور 2.6 چجوری استحقاق این نمره بالا رو داره. من خودم به شدت منتظر این بازی بودم ولی به کل ناامید شدم. یه سر به شبکه های اجتماعی بزنین میبینین مردم چقد دارن مینالن و عقیده دارن 60 دلارشون بر باد رفته. از کمبود شخصیتها و محتوا و نبود بخش داستانی و ارکید گرفته تا تمام انلاین بودن و قطعی سرورها و….

  12Thumb up 2Thumb down
 • Obsidion گفت:

  این همه نکات منفی و بازم ۹ عجیبه واسم Yes

  8Thumb up 6Thumb down
 • Obsidion گفت:

  بازی قشنگی بود فقط نتوستم با گیم پد بازیش کنم Really Pissed

  4Thumb up 2Thumb down
 • Anvil Next گفت:

  یه لحظه خوندم جواد خیابانی ROTFL

  6Thumb up 4Thumb down
 • nima 1377 گفت:

  ممنون از نقد ولی تا حالا نسخه ای از استریت فایتر قبلا بازی کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  به این نسخه میگید پیچیده؟؟ قبلی هارو بازی میکردید چی میگفتید…
  ببخشید ولی کاملا واضحه که کامبت بازید کاشکی یکی که استریت فایتر باز بود نقد میکرد…
  رو چه حسابی میگید که به کامبت و تیکن نمیرسه؟؟؟ استریت فایتر قدیمی ترین فایتینگه. تا بحال مسابقاتش رو دیدید توی evo؟
  مسایقات کامبت جلوی این مثل مسابقات محلات در برابر چمپیونز لیگه Neutral

  10Thumb up 10Thumb down
  • مبین احمدی گفت:

   همونطور هم که توی نقد ذکر کردم، بنده یکی از افرادی هستم که تازه با این سری آشنا شدم. اصولا بررسی بازی ها یه نظر شخصی هستش، قرار نیست چون شما یه بازی رو دوست دارید همه نویسنده ها و همه گیمرها هم دوست داشته باشن.
   نظر شما هم واسه من قابل احترامه ولی از نظر بنده (که هر دو بازی رو انجام دادم) مورتال کامبت توی خیلی از چیزها سرتر از این بازی هستش خصوصا این نسخه آخرش.
   بازم ممنون از نظری که دادید و منو خوشحال کردید …

   5Thumb up 6Thumb down
   • Joel گفت:

    شما که منقد هستید چرا باید نظر شخصی خودتون به مردم تحمیل کنید Neutral

    5Thumb up 9Thumb down
    • مبین احمدی گفت:

     دوست من لطفا بد برداشت نکنید. موضوع اصلا تحمیل کردن که نیست. موضوع یه نظریه که نویسنده درمورد بازی میده و کاربرا هم اونو مطالعه میکنن و نظر خودشونو اعلام میکنن. شما مجبور نیستید مطالب گفته شده رو بپذیرید؛ شما هم میتونید نظر خودتونو در ارتباط با بازی با من و بقیه در میون بذارید.
     ممنون از شما

     10Thumb up 5Thumb down
  • SONY FAN گفت:

   اینو راست میگه یکی که استریت فایتر باز بود باید این بازی رو نقد میکرد !!! استریت فایتر خیلی خیلی اباهتش از تیکن و… بیشتره ! و درضمن هم باگی من توی بازی و مخصوصا نسخه ps4 ندیدم که میگین باگ باگ !!! جناب زاهدی که دم از بی طرف بودن میزنن باید یکم نظارت داشته باشه روی نویسنده ها ! که فن بوی بازی نکنن No

   1Thumb up 6Thumb down
 • Farshidmc گفت:

  این بازی پدر این سبکه و من میگیرمش (نوستالژی دلیلش)

  3Thumb up 5Thumb down
 • Auditore گفت:

  فایتینگ خیلی دوست دارم مخصوصا انلاین هم باشه دگ عالی ، خودم مورتال کمبت رو از همه بیشتر میپسندم که از شانس بده ما انلاینش زیاد چنگی به دل نمیزنه سروراش ، مخصوصا که ریجن یکم هستم و بخاطر ریجن لاک فقط با بعضی از رفقا بعضی اوقات میتونیم بازی کنیم تازه اونم اگر اینترنت پرسرعت و سرور های عالی (!) اجازه بدن Big Frown

  2Thumb up 0Thumb down