هاجیما تاباتا پیامی را برای هیدیو کوجیما به دلیل ترک کونامی ارسال کرد

۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۱

جدایی رسمی هیدیو کوجیما از شرکت کونامی هواداران شوک زده کرد. حال، باید واکنش بازی‌سازان را به این اتفاق به نظاره نسشت. بدیهی است که سایر کارگردانان نیز قصد دارند تا کوجیما را در این باریکه دشوار زندگی یاری رسانند. با گیمفا همراه باشید.

کارگردان بازی فاینال فانتزی 15، آقای «هاجیما تاباتا» (Hajime Tabata) به خبرگزاری New Yorker گفت که از این اتفاق بسیار شوک زده شده است و این موضوع را برای سایر کسانی که در هنر بازی‌سازی دستی بر آتش دارند نیز عجیب توصیف کرد:
«این موضوع بسیار ناب است؛ یک پایان در اوج. به‌هرحال، معتقدم بیشتر افراد این صنعت نیز مانند من متحیر شده‌اند. ما (اشاره به بازی‌سازان) می‌توانیم از هر مشکلی عبور کنیم. حتی اگر یک شرکت تصمیمی مبنی بر پایان همکاری اتخاذ کند.»

در این موضوع که هیدیو کوجیما نابغه‌ای در زمینه ساخت بازی است؛ شکی نیست. اما باید دید که او می‌تواند از این باریکه به سلامت عبور کند و به یک شرکت در کلاس جهانی بپیوندد یا به دوره طلایی خود پایان خواهد داشد.

هیدیو کوجیما در روز نهم اکتبر سال جاری (مصادف با جمعه، ۱۷ مهر 1۳۹۴) به صورت رسمی از شرکت کونامی جدا شد. البته وی باید تا پایان قرارداد خود (اواسط دسامبر) منتظر بماند و بعد آن تصمیمی برای آینده کاری خود منظور کند. اما اختلاف نظرهایی در موضوع که این پایان همکاری به ضرر کونامی است یا کوجیما وجود دارد. نظر شما چیست؟ کونامی یا کوجیما؟ کدام یک متضرر شده‌اند؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید