دموی P.T توسط یک دانشجو و به همراه پشتیبانی از واقعیت مجازی، منتشر شد

۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰

به تازگی دموی P.T توسط یک دانشجو و با پشتیبانی از حالت واقعیت مجازی، منتشر شده و استقبال کاربران را به همراه داشته است.

همان‌طور که اطلاع دارید، دموی P.T چند سال پیش توسط شخصیت معروف و فعال صنعت بازی یعنی هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) منتشر شد و استقبال پرشور بازی‌بازان را به دنبال داشت. این دمو در واقع مقدمه‌ای بود برای نسخه۷ی جدیدی از سری بازی مشهور Silent Hill و به همین علت، دموی مذکور به سرعت در سراسر جهان، از شهرت زیادی برخوردار شد و عده‌ی زیادی از کاربران، به تجربه‌ی این دمو برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ مشغول بودند. همچنین گیرمو دل تورو (Guillermo del Toro) نیز در این دمو، به هیدئو کوجیما کمک شایانی کرد و با همکاری یکدیگر، یک دموی فوق العاده و پرجزئیات را خلق کردند. متاسفانه بعد از گذشت مدت زمانی از انتشار این دمو، ساخت نسخه‌ی جدید بازی Silent Hill توسط شرکت کونامی (Konami) کنسل شد. البته وجود مشکلات و کشمکش‌هایی میان کوجیما و کونامی نیز، در کنسل شدن پروژه‌ی ساخت این اثر، بی‌تاثیر نبود.

حال به تازگی، یک دانشجو این دموی جدید را بازسازی کرده و به همراه پشتیبانی از واقعیت مجازی، به دست کاربران رسانده است. این نسخه‌ی جدید Unreal PT نام دارد و به غیر از چند تغییر جزئی در پایان‌بندی بازی، کاملا مطابق با همان نسخه‌ی اصلی ساخته شده است. این دانشجو که با اسم مستعار Radius Gordello شناخته می‌شود، قابلیت پشتیبانی از حالت واقعیت مجازی را نیز به این دمو اضافه کرده که مهم‌ترین نکته‌ی مثبت آن محسوب می‌شود. درحال حاضر کاربران دو هدست واقعیت مجازی آکیولس ریفت (Oculus Rift) و اچ تی سی وایو (HTC Vive) می‌توانند با دریافت این دمو، تجربه‌ای جدید از دموی P.T را دریافت کنند که در نوع خود هیجان انگیز است.

البته این دانشجو در ادامه اعلام کرد که تجربه‌ی این دمو به همراه هدست‌های واقعیت مجازی، به افرادی که دارای بیماری‌های روانی یا مشکلاتی از قبیل حالت تهوع هستند، به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود. زیرا در چند وقت اخیر و در مراحل آزمایشی این دمو، شرایط بدی برای افرادی که این مشکلات را دارا هستند، بوجود آمد و ناراحتی‌های مختلفی را به دنبال داشت. همچنین Radius Gordello اضافه کرد که اگر مشکلات ایجاد شده در بخش واقعیت مجازی بازی افزایش یابد و بازی۷بازان بیشتری را درگیر کند، این بخش به طور کلی از دموی مذکور حذف خواهد شد. با توجه به ترسناک و مرموز بودن دموی P.T، احتمال ایجاد مشکلات تازه وجود دارد و با تجربه‌ی آن از طریق هدست‌های واقعیت مجازی، حس ترس به مستقیم‌ترین و جدی‌ترین شکل ممکن به کاربران منتقل می‌شود.

البته این دانشجو افزود که در زمان کدنویسی حالت واقعیت مجازی بازی، به هدست‌های موجود دسترسی نداشته و بدون در اختیار داشتن آن‌ها، روند ساخت و توسعه این دمو را پشت سرگذاشته است.

بدون تردید تجربه‌ی دمو Unreal PT به تمامی کاربرانی که به سبک بازی‌های ترسناک علاقه‌مند هستند و در زمان انتشار نسخه‌ی اصلی این دمو، آن را تجربه نکرده‌اند، پیشنهاد می‌شود. همچنین این دمو برای این دانشجو، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و وی بی‌صبرانه منتظر دریافت بازخوردهای بازی‌بازان است. زیرا ساخت این دمو، در واقع پروژه‌ی دانشگاهی وی محسوب می‌شود که از آوریل سال ۲۰۱۸، کار برروی آن را آغاز کرده است.

0
0
PC
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید