MGS5: The Phantom Pain دو برابر فیلم Avengers: Age of Ultron در روز عرضه فروخته است

۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۰

فروش روز اول یا روز عرضه بازی Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain دوبرابر فروش روز اول فیلم Avengers: Age of Ultron بوده است. این یک آمار فوق‌العاده برای شاهکار کوجیما و یک آمار عالی برای صنعت بازی‌های ویدیویی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با وب‌سایت خبری، تحلیلی گیمفا همراه باشید.

برطبق آمار جدیدی که Adobe Digital Index منتشر کرده، بازی MGS5: The Phantom Pain در روز اول انتشار خود در سراسر جهان، 179 میلیون دلار فروخته است. این مقدار، دوبرابر فروشی است که Box Office برای فروش روز اول فیلم Avengers: Age of Ultron اعلام کرده است. با این که مقدار فروش این دو محصول هنوز توسط سازندگان آن تایید نشده اما در هر صورت فروشی فوق‌العاده است. جالب این‌جاست که هزینه ساخت فیلم Age of Ultron مقدار 250 میلیون دلار و هزینه ساخت بازی The Phantom Pain مقدار 80 میلیون دلار است.

تحلیل‌گر و کارگردان معروف Adobe، آقای Tamara Gaffney در این باره صحبت‌های جالبی ارائه داده است:

صنعت بازی یکی از بزرگ‌ترین صتعت‌ها در بین بازارهای هم رده است. مشتاقان این بازی‌ها در روز اول قطعا بسیار بیشتر از فیلم‌ها هستند. همچنین در‌آمد حاصل از فروش روز اول یکی از یزرگ‌ترین بازی‌ها امسال، توانست رکورد بیش‌ترین درآمد روز اول تاریخ سینما (فیلم Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 با فروش روز اول 91 میلیون دلار) را بشکند آن‌ هم با فروشی تقریبا دوبرابر!!!

با این حال وضعیت ساخت بازی‌های AAA توسط کونامی فعلا به‌طور کامل مشخص نیست. از طرفی خبر می‌رسد که کونامی تمرکز خود را بیشتر برروی بازی‌های موبایلی و کم هزینه گذاشته است.

در هر صورت این صنعت پر قدرت بازی‌های ویدیویی است. صنعتی که طرفداران سرسخت و پر شوری دارد. اما تا به‌حال به این دقت کرده‌اید که بلیط هیچ سینمایی 60 دلار نیست؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید