گزارش: GTA 6 از یک فناوری فوق پیشرفته آب بهره می‌برد

۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳

طبق توییت‌های یکی از منابع داخلی مشهور راکستار گیمز (Rockstar Games)، بازی مورد انتظار GTA 6 از نوعی فناوری فوق پیشرفتۀ آب بهره می‌برد.

در صنعت گیمینگ به طور روزانه شایعات و گمانه‌زنی‌های مختلفی در خصوص عناوین بزرگ مطرح و منتشر می‌شود. شکی نیست که GTA 6 یکی از مورد انتظارترین عناوینی است که طرفداران از مدت‌ها قبل منتظر معرفی آن هستند. این بازی که مراحل توسعه‌ی خود را طی می‌کند، یک افشاء گسترده را در تابستان ۲۰۲۲ تجربه کرد و پیش از آن نیز جزئیاتی حول موتورگرافیکی و تکنولوژی‌های فوق پیشرفته‌ای که برای توسعۀ آن طراحی شده‌اند، فاش شده بود.

حالا منبعی داخلی به نام Aleix Venturas، از طریق پستی برای Rockstar Mag، متذکر شده است که GTA 6 از نوعی سیستم رندرینگ مخصوص و منحصر به فرد برای آب (از جمله امواج و حرکات واقع‌گرایانه) بهره خواهد برد که مشابه با NVIDIA Waterworks، بسیار واقع‌گرایانه و باکیفیت است. به نظر می‌رسد که استفادۀ یکپارچه و مداوم از فناوری NVIDIA Waterworks بسیار هزینه‌بر است و به همین دلیل راکستار قصد دارد تکنولوژی مخصوص به خود را توسعه دهد.

منبع داخلی مذکور در این باره گفت:

یکی از اهداف راکستار این است که تیمی از ۲۰ مهندس مجرب و حرفه‌ای را در شعبۀ سن دیگو خود، که با نام ‘RAGE Technology Group’ شناخته می‌شود، گرد هم آورد تا فقط روی یک فناوری جدید و پیشرفته برای فیزیک آب در GTA 6 کار کنند. بازی‌های امروزی اکثراً از یک نوع سیستم mesh با نام wireframe استفاده می‌کنند تا در بازی‌های خود آب و امواج آن را به تصویر بکشند. نقطۀ قوت این سیستم، بهره‌وری بالای آن از دیدگاه انرژی است که باعث می‌شود عملکرد بالا و خروجی بهینه از نظر مالی حفظ شود. با موتورگرافیکی RAGE 9، راکستار قصد دارد از یک سیستم کاملاً جدید برای شبیه‌سازی آب به صورت ریل تایم استفاده کند. این رویکرد برای سال‌ها در سینما و اپلیکیشن‌های سه بعدی وجود داشته است، اما هیچوقت به صورت ریل‌تایم چنینی چیزی را ندیده‌ایم. انویدیا با فناوری‌های WaveWorks 1.0 و ۲.۰ آزمایش‌هایی حول این موضوع انجام داده است، اما رویکرد آن‌ها بهره‌ور نبوده و انرژی و منابع زیادی باید صرف آن شود.

از این خبر، برداشت‌های زیادی می‌توان داشت؛ یکی از مهم‌ترین آن‌ها، این است که احتمالاً GTA 6 شامل فعالیت‌های مختلفی درون آب و ساحل می‌شود و به همین دلیل راکستار می‌خواهد منابع و بودجۀ زیادی را صرف تکنولوژی‌ مربوط به آن کند.

طبق گزارش‌های قبلی، گویا موتورگرافیکی بازی GTA 6 مستقیماً با آنریل انجین ۵ (Unreal Engine 5) رقابت می‌کند و در برخی مباحث از آن قدرتمند‌تر است. از سوی دیگر، انجین RAGE 9 شرکت راکستار قابلیت‌های جدیدی را شامل می‌شود که آن را از تمامی انجین‌های دیگر متمایز خواهد کرد، قابلیت‌های تازه‌ای که منحصراً برای GTA 6 اختراع شده‌اند.

یک منبع داخلی به نام Matheusvictorbr، در مرحلۀ اول به پیشرفت شگفت‌انگیز تعامل پلیر با NPCها پرداخت. گفته می‌شود که تعامل میان پلیر و NPCها نه تنها روی هر دو طرف تاثیر دارد، بلکه جهان اطراف نیز حول آن تغییر می‌کند. در ادامه، این منبع به افکت‌های محیطی از جمله فیزیک آب و تاثیر باد روی سرعت و شتاب اتومبیل اشاره کرد که به نظر می‌رسد راکستار به تکنیکی بسیار پیشرفته حول این موضوع دست پیدا کرده است.

به علاوه، گفته می‌شود که راکستار قصد دارد با RAGE9 مستقیماً به رقابت با آنریل انجین ۵ برود. طبق صحبت‌های منبع یاد شده، RAGE در سال ۲۰۱۸ از تکسچرهای ۱۶K پشتیبانی می‌کرد. برای مقایسه، آنریل انجین ۴ حداکثر از رزولوشن ۸K برای تکسچرها و آنریل انجین ۵ از رزولوشن ۱۲K برای تکسچرها پشتیبانی می‌کند. راکستار گیمز قصد دارد از تمامی دستاوردهای جدید خود حول موتورگرافیکی RAGE9 و تعدادی مکانیک انقلابی، برای GTA 6 استفاده کند.

P.morganThe.Last.Dragon77ArashKurosPeymanAlborzStar LordSoldier Of GodBehzaadVisible bearded manSackboyKingforsAnubysگاوکشmamadiiiکاپیتان قیمتmatinesfلئوناردو داوینچیBatman Arkham knightmore

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید