سونی ایده‌های بسیار جالبی برای به‌روزرسانی‌های بعدی پلی استیشن ۵ دارد

۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶
پلی استیشن ۵

از زمان انتشار کنسول پلی استیشن ۵ تا به الان، سونی تلاش کرده تا با ارائه‌ی به‌روزرسانی‌های مختلف رابط کاربری و به ویژه تجربه‌ی گیمرها را تا حد ممکن بهبود بخشد. با این حال، سونی همچنان در تلاش است تا با انتشار به‌روزرسانی‌های جدیدتر، ویژگی‌های مختلفی را به پلی استیشن ۵ اضافه نماید.

در واقع، بر طبق گفته‌های هیداکی نیشینو (Hideaki Nishino)، آن‌ها در حال حاضر یک لیست جالب، هیجان انگیز و فوق العاده از ایده‌های مختلف برای به‌روزرسانی‌های آینده‌ی پلی استیشن ۵ در دست دارند که بر اساس ایده‌های طرفداران از قبل از عرضه‌ی کنسول و همچنین بر اساس بازخورد جامعه‌ی گیمرها نسبت به پلی استیشن ۵ تشکیل شده است.

نیشینو در مصاحبه‌ای با وبلاگ پلی‌استیشن فاش کرد که آن‌ها لیست بزرگی از کارهایی را که می‌خواهند با انتشار به‌روزرسانی‌های نرم افزاری پلی استیشن ۵ در آینده انجام دهند، دارند که بیشتر آن‌ها از داده‌ها و تجربیات آموخته شده در طول هشت سال عمر پلی‌استیشن ۴ جمع آوری شده است.

بنابراین، ما قبل از عرضه‌ی رسمی کنسول پلی استیشن ۵ یک لیست غول پیکر از کارهایی داشتیم که می‌خواستیم انجام دهیم. در واقع ما رویای انجام همه‌ی این کارها را در سر داشتیم. با این همه، هنوز هم ایده‌های بسیار ارزشمند و در نوع خود به شدت جالبی هستند که ارزش امتحان کردن را دارند.

البته اینطور که به نظر می‌رسد، نظرات و بازخوردهای مختلف گیمرها نیز نسبت به پلی استیشن ۵ و ویژگی‌های آن در به وجود آمدن این ایده‌ها اثر داشته‌اند و به خواسته‌های گیمرها توجه زیادی شده است. وی در ادامه‌ی سخنان خود گفت:

ما از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف و همچنین رسانه‌ها، خانواده، دوستان و غیره بازخوردهای بسیار زیادی دریافت کرده‌ایم. در حال حاضر، ایده‌های زیادی بر اساس این بازخوردها به دست آورده‌ایم که هر کدام از آن‌ها در صورت عملی شدن جذاب خواهند بود. البته تمام آن‌ها قرار نیست که عملی شوند.

به‌روزرسانی‌های ما فقط مربوط به بهبود و روان‌تر کردن قدرت اصلی پلتفرم پلی استیشن ۵ نیست. اگر با دقت به سیستم این کنسول و به‌روزرسانی‌های اخیر ما نگاه کنید، خواهید دید که تلاش ما بیشتر بر این بوده است که تا حد ممکن رفتار و ویژگی‌های تجربه کاربری (UX) را تغییر دهیم.

پلی استیشن ۵

خب، با این همه، به‌روزرسانی بعدی پلی استیشن ۵ شامل چه ویژگی‌های جدیدی خواهد بود؟ نیشینو در این رابطه چیز خاصی نگفت، اما وی اطمینان داد که تیم توسعه به شدت در حال فعالیت بر روی ایده‌های به دست آمده و درخواست‌های طرفداران برای پلی استیشن ۵ هستند.

وقتی که به لیست کارهایی که باید انجام دهیم نگاه می‌کنم، چیزهای زیادی وجود دارد و ایده‌های بسیار جالبی دیده می‌شوند. همچنین، ویژگی‌های بسیار زیادی نیز وجود دارند که گیمرها متقاضی آن‌ها هستند. ما به جدیت بر روی آن‌ها کار می‌کنیم و مطمئنا برخی از آن‌ها برای پلی استیشن ۵ منتشر خواهند شد.

وی در نهایت تاکید کرد که این‌ها ویژگی‌های مورد نظر خود تیم نیستند و اولویت آن‌ها در حال حاضر، تامین خواسته‌های گیمرها در قالب انتشار به‌روزرسانی‌های جدیدی برای پلی استیشن ۵ است. در صورت تمایل نیز می‌توانید مقاله‌ی نگاهی به استودیوهای داخلی سونی و برنامه‌ی آن‌ها را به قلم مصطفی زاهدی مطالعه نمایید.

نظر شما همراهان همیشگی گیمفا در رابطه با این سخنان چیست؟ به نظرتان به‌روزرسانی بعدی پلی استیشن ۵ شامل چه ویژگی‌هایی خواهد بود؟ نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید