Uncharted 4: A Thief’s End تاکنون توسط بیش از ۳۷ میلیون بازی‌باز دانلود و تجربه شده است

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰

استودیوی ناتی‌داگ (Naughty Dog) در پنجمین سالروز عرضه‌ی بازی تحسین‌شده‌ی Uncharted 4: A Thief’s End، اقدام به انتشار اطلاعاتی از جمله تجربه‌ی آن توسط بیش از ۳۷ میلیون بازی‌باز کرد که برای یک عنوان انحصاری فوق‌العاده تلقی می‌شود.

به‌جرات می‌توان Uncharted 4: A Thief’s End را یکی از بهترین بازی‌های مجموعه‌ی Uncharted، یکی از بهترین عناوین استودیوی ناتی‌داگ و حتی یکی از بهترین بازی‌های اکشن-ماجراجویی تاریخ صنعت بازی قلمداد کرد که از زمان عرضه‌ی خود تاکنون، همواره مورد تحسین منتقدان و بازی‌بازان قرار گرفته است. در واقع، این بازی کلاس درسی برای سایر سازندگان بازی‌های ویدیویی بود که راه و رسم ساخت نسخه‌ی چهارم برای یک سه‌گانه‌ی شاهکار را به آن‌ها آموخت. از طرفی دیگر و به قول یکی از منتقدان مطرح صنعت بازی‌های ویدیویی، اگر قصد دارید تا یک بازی را برای قسمت‌های مختلف و با استفاده از همان ویژگی‌های سابق ادامه دهید، احتمالاً پس از مدتی محصولی خسته کننده و شکست خورده خواهید داشت، مگر این‌که ناتی‌داگ این وظیفه را بر عهده گرفته باشد.

در واقع، Uncharted 4: A Thief’s End به زیبایی هر چه تمام‌تر این تکرار مکررات از نظر گیم‌پلی را در قالب یک بازی جای داد تا در کنار ویژگی‌های بصری و فنی خود، بیش از پیش لذت بخش‌تر و مهیج‌تر باشد. در نتیجه‌ی این موارد، جوایز مختلف، افتخارات، نمرات بالای منتقدین و از همه مهم‌تر، رضایت بازی‌بازان به سمت استودیوی ناتی‌داگ و نیتن دریک افسانه‌ای و مجموعه‌اش روانه شد.

به هر ترتیب، اکنون و به مناسبت پنجمین سالگرد انتشار این بازی، استودیوی ناتی‌داگ اقدام به انتشار مقاله‌ای در مورد اتفاقات پشت صحنه‌ی ساخت بازی، چگونگی شکل گیری ایده‌ها و موارد دیگرِ سکانس پایانی سریال ماجراجویی‌های نیتن دریک کرد که آگاهی از آن‌ها خالی از لطف نیست. همچنین، این استودیو این مقاله را با اشاره به رقم شگفت انگیز ۳۷ میلیونی تعداد بازی‌بازانی که این عنوان را بارگیری و تجربه نمودند، آغاز کرد که برای یک عنوان انحصاری که در اختیار تنها یک پلتفرم قرار دارد، بسیار قابل توجه است و این موارد نشان از محبوبیت فراوان این بازی دارند.

البته، لازم به ذکر است که این رقم به معنای فروش ۳۷ میلیون نسخه‌ای بازی نیست و این عنوان بارها و بارها در سرویس‌هایی نظیر PlayStation Now و Playstation Plus به صورت رایگان در اختیار بازی‌بازان قرار گرفته است. همچنین، تعداد بازی‌بازانی که این عنوان را به صورت اشتراکی با دوستان خود و یا متاسفانه به صورت غیر قانونی تجربه کرده‌اند نیز در رسیدن این عدد به ۳۷ میلیون بازی‌باز سهیم بوده‌اند. به‌هر ترتیب، همان‌طور که اشاره شد دستیابی به این تعداد بازی‌باز حتی برای یک عنوان مولتی‌پلتفرم نیز شگفت‌انگیز قلمداد می‌شود و استودیوی ناتی‌داگ باید به دستیابی به چنین موفقیتی افتخار کند.

در پایان، صحبت‌هایی در مورد آینده‌ی این مجموعه شنیده می‌شود که به عنوان مهم‌ترین آن‌ها، می‌توان به توسعه‌ی بازی جدید این مجموعه توسط استودیوی بند (SIE Bend) و تحت نظارت مستقیم ناتی‌داگ اشاره نمود. البته، بخش قابل‌توجهی از طرفداران این عنوان حتی پیش از آن‌که بخواهند به استودیوی بند و چرایی توسعه‌ی نسخه‌ی جدید این بازی توسط آن‌ها بپردازند، ترجیح می‌دهند که این مجموعه به وسیله‌ی قسمت چهارم آن و همان‌طور که از نامش نیز مشخص است، به پایان برسد. اما در این بین و با توجه به اتفاقاتی که در اواخر این نسخه از بازی رخ داد، می‌توان حدس و گمان‌هایی در مورد شخصیت اصلی نسخه‌ی بعدی بازی زد و حتی ممکن است که این نسخه‌ی جدید، یک بازی فرعی و یا پیش‌درآمدی بر این مجموعه باشد.

بازی Uncharted 4: A Thief’s End هم‌اکنون در دسترس دارندگان کنسول پلی‌استیشن ۴ قرار دارد.

23
2
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید