GTA V رکورد بیشترین درآمد یک بازی در طول یک ماه را شکست

4 بهمن 1399 - 19:50

اخیراً آماری از بازی‌های پرفروش در ماه گذشته‌ی میلادی منتشر شد که براساس آن، بازی موفق شد تا به رکورد بیشترین درآمد دیجیتالی یک بازی در طول یک ماه دست پیدا کرده و از آن پیشی بگیرد.

در حقیقت، به‌نظر می‌رسد که عرضه‌ی محتوای الحاقی Cayo Perico Heist برای بازی GTA V باعث شده تا بار دیگر شاهد رکورد شکنی‌های عجیب این عنوان باشیم. در واقع طبق گزارش Superdata Research، بازی GTA V که برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ منتشر شده بود و در کمال ناباوری طی این مدت هفت ساله نیز همواره در جدول پرفروش‌ترین عناوین قرار داشت، موفق شد تا به لطف محتوای الحاقی اخیر خود به بیشترین میزان درآمد دیجیتالی یک بازی در طول یک ماه دست پیدا کرده و این رکورد را بشکند. از طرفی دیگر و با توجه به آمار منتشر شده، تعداد بازی‌بازان این عنوان نیز از ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی حدود ۴۶ درصد رشد داشته است.

البته، محتوای Cayo Perico Heist برای اولین بار طی هفت سال گذشته منطقه‌های جدیدی از بازی را در اختیار بازی‌بازان قرار می‌داد و رشد این‌چنینی تعداد بازی‌بازان و افزایش درآمد حاصل از فروش GTA V چندان هم تعجب آور نیست. از طرفی دیگر، رشد ۴۶ درصدی و ناگهانی تعداد بازی‌بازان این عنوان نیز در کنار رشد هنگفت بازی‌بازان پس از رایگان شدن GTA V در فروشگاه اپیک، بسیار چشمگیر بوده و می‌تواند در نوع خود رکورد شکنی محسوب شود.

همچنین، لازم به ذکر است که این موفقیت‌ها و رکوردشکنی‌های پیاپی GTA V و بخش آنلاین آن خبر خوشی برای طرفداران پرشمار مجموعه‌ی Grand Theft Auto که شدیداً منتظر شنیدن جزئیات بیشتری از بازی Grand Theft Auto VI هستند نباشد؛ چرا که ممکن است تا این میزان از درآمد هنگفت و موفقیت‌ها باعث شود تا یکی از برترین استودیوهای تولید محتوای سرگرمی جهان یعنی راکستار (Rockstar)، همچنان تمرکز خود را بر روی استفاده از پتانسیل‌های GTA V برای درآمدزایی بیشتر معطوف کند.

بازی GTA V، هم‌اکنون در دسترس پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نسل هفتم، هشتم و نهمی پلی‌استیشن و ایکس باکس قرار دارد.

آرینSami 227GoryGhostAmirtheGRB❾❻︵✎﹏ȏṃıԀmeysambSiRSiNa
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید