بازیگر ابی (Abby) عنوان The Last Of Us Part 2 از مورد تنفر بودن شدید این شخصیت می‌گوید

The Last Of Us Part 2

بازی The Last of Us Part 2 یکی از بازی‌های بزرگی و عناوین مورد انتظاری بود که بعد از حدود ۷ سال توسعه بالاخره در پایان سال گذشته منتشر شد. دنباله‌ای مورد انتظار که از نظر منتقدان بسیار محبوب بود و همچنین جوایز بسیاری را برنده شد. با این حال در فضای مجازی طرفداران واکنش‌های بسیار متضادی نسبت به این عنوان نشان دادند. عده‌ای از روایت داستانی بازی بسیار لذت بردند و از ساختار شکنانه بودن آن تمجید بسیار کردند و در مقابل عده‌ای نیز مخالف این بازی شدند و به شدت آن را مورد انتقاد قرار دادند.

هشدار : اسپویلرهای زیادی در ادامه خواهند آمد. بنابراین اگر نمی‌خواهید که این عنوان برایتان فاش شود بهتر است از خواندن ادامه مطلب منصرف شوید.

در مصاحبه‌ی با رسانه‌ی گیم اینفورمر (Game Informer) صداپیشه‌ی پرکار، لورا بیلی (Laura Bailey)، در مورد نقش خود در این بازی صحبت کرد. ابی اندرسون تا زمان عرضه‌ی رسمی بازی تا حد زیادی از چشم مخاطبان و بازی‌بازان پنهان مانده بود. گرچه او در تریلرها نشان داده شده بود اما هیچ کس نمی‌دانست که او کیست و چه نقشی در داستان خواهد داشت و حتی به ذهن کسی هم خطور نمی‌کرد که نیمی از بازی را در نقش وی قرار خواهد گرفت.

با این حال، داستان این بازی قبل از عرضه‌ی آن تا حدود زیادی فاش شد که همه‌ی این موارد را آشکار کرد و منجر به واکنش‌ها و بحث‌های زیادی قبل از ورود بازی به قفسه‌های فروشگاه‌ها در سطح فضای مجازی شد. بیلی در این باره می‌گوید که یکی از عوامل حس تنفر شدید مردم به این شخصیت اسپویلرها و به نوعی اسپویل شدن داستان ابن عنوان بود چرا که بخاطر اسپویل شدن این عنوان بسیاری از هواداران The Last of Us بدون بازی کردن و بدون اینکه در جریان روایت داستانی بازی قرار بگیرند، متوجه پیچش داستانی بازی شدند و همین موجب قضاوت زود هنگام و واکنش شدید مردم نسبت به این شخصیت شد. بیلی در ادامه می‌گوید: من می‌دانستم که مطمئناً با واکنش مواجه خواهد شد. از همان ابتدا معلوم بود که این روایت به مذاق خیلی‌ها خوش نخواهد آمد. فکر می‌کنم این فاش شدن‌ها ارتباط زیادی با آن داشتند چرا که دو ماه قبل از عرضه‌ی رسمی بازی داستان آن لو رفت و همین موجب شد تا خیلی از مردم نتوانند شخصیت ابی را به درستی درک نمایند و اگر با هیچ پیش زمینه و دانسته‌ای از قبل به سراغ داستان این عنوان می‌رفتند بسیار بیشتر ابی را درک می‌کردند.

در نهایت، وی گفت که از بازی در این عنوان به شدت مفتخر است و فکر می‌کند که این یکی از شخصیت‌های به شدت چالش برانگیز و ماندگار در طول زندگی حرفه‌ای اوست. صرف‌نظر از اینکه از شخصیت ابی خوشتان آمد و لذت بردید یا اینکه از وی متنفر هستید می‌خواهید برای کاری که کرد سر از تنش جدا کنید، یک چیز را نمی‌توان انکار کرد و آن هم تاثیر زیاد ابی در داستان The Last Of Us Part 2 است.

می‌توانید نقد و بررسی The Last Of Us Part 2 را به قلم سعید آقابابایی از اینجا بخوانید.

NightFuryکسری نراقی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • SaeedLi گفت:

  هنوز نفهمیدم چرا باید بیش از نیمی از تایم بازی رو با شخصیتی که ازش متنفری بازی کنی
  و تمام مدت هم دارن سعی میکنن به زور بهت بقبولونن که باید باهاش احساس همدردی کنی

  • Ozhan گفت:

   کل کانسپت اصلی و تلاش بازی اینه که شما طرف مقابل قضیه رو هم ببینی و قضاوت کنی بعد میگی چرا مجبوری نیمه دوم رو با کسی که متنفری بازی کنی دوست عزیز؟؟
   بعدشم بازی هیچوقت نخواسته ب کسی بقوبولونه با تمام کاراکترا احساس همدردی کنی چون اصل قضیه این بوده که فقط ببینی چه اتفاقایی افتاده تا اندینگ بازی رو درک کنی
   این بازی باید ساخته میشد تا تبعات تصمیم جوئل رو تو اندینگ بازی اول نشون بده و لست اف اس هم یعنی همین
   یعنی اخرین ما که تو پارت دوم معنیش شد و الی تنها نفر موند

  • ببین قدمی برداشت ناتی داگ که هیچ شرکتی از پسش بر نمیاد
   و خب تو هدفش برای من شکست خورد

  • بیش از نیم نبود
   کمتر از نیم بود
   مطمئنم بیشترش الی بود نه ابی
   یه جورایی بخش داستانی ابی اهرم محرک برای جلو رفتن داستان حساب میشه
   داستان انتقام ابی نیست ، داستان الی عه اتفاقا ولی باید ابی رو هم باهاش آشنا شد.
   این که بعضی اوقات زیاده روی میشه توی خوب نشون دادن ابی رو موافقم.

   • Ozhan گفت:

    زیادم خوب نشون داده نمیشه ابی
    جایی که فهمید دینا حاملست و بیشتر مشتاق شد واس کشتنش من دوباره بدم اومد ازش
    ولی پلی ترو روم بیشتر درک کردم کاراشو چون خودمو گذاشتم جاش

  • Amo Hamed گفت:

   چون اگر داستان رو درک میکردی میفهمیدی اصلا نباید ازش متنفر باشی !

   و هر کسی تمام قضایا را فقط از دید خودش نگاه میکنه و خوب و بد بودن کاملا نسبی است !

  • hamed 66 گفت:

   من که بعد اتمام بازی طرفدار ابی شدم عالی بود واقعا شاهکار بود شخصیت‌ پردازیش

 • Amo Hamed گفت:

  با توجه به اوریج کلی نقد های کاربران قطعا نظر منم ممکنه مورد هجوم قرار بگیره !

  اما اگه بخایم واقع بین باشیم الی و جوئل با توجه به اتفاقات پارت ۲ شخصیت های سیاهی داشتند ( درسته که همه کارکتر ها خاکستری بودند اما سیاهی الی به شدت بیشتر از بقیه بود )

  خودم به شخصه الی رو فراموش کردم و یه مدتی بکگراند همه دیوایس هام ابی بود + جوئل مرحوم البته ! ( هنوزم هست D: )

 • دوستانی که میگن چرا شخصیت اصلی نسخه اول‌که دوستش داشتیم رو کشت کارگردان، به نظرم بهتره برن اسپایدرمن و اونجرز و جاست کاز و اینا بازی کنن! یعنی چی که چرا کشت؟ دوست داشت بکشه اصلا! یارو داستانی که میخواد رو روایت نکنه که سوپرهیرو شما زنده بمونه و طبع لطیفتون آسیب نبینه؟

  • MAX3D گفت:

   بنازم :yes: گل گفتی
   این بازی شاهکاریه که مانندش تو صنعت گیم وجود نداره بخصوص از لحاظ داستانی و کاری کرد هیترا که هیچی همین طرفداراش کف و خون قاطی کنن و کابوس ببینن واسه همین از این همه واقع گرایی و تلخ بودن رو خیلی ها نتونستن هضم کنن و سعی دارن با آوردن بهونه های مضحک خودشون رو گول بزنن که بازی مثلا ایراد داره دیروز یا زود با گذشت زمان ارزش این اثر بیشتر میشه و همه ایمان میارن به این شکوه و عظمت ناتی داگ حرکتی زد که هرکسی جرئت ریسک و ارائه ش رو نداشت

  • والا
   زیر سن قانونی بازی می‌کنی همین میشه دیگه

 • Ninja theorey گفت:

  حتما داستان در شماره ۳ به تقلید از والکینگ دد بیشتر در مورد درگیری گروه های بازمانده با هم خواهد بود .احتمال میدم داستان جذابیت بیشتری داشته باشه

 • Wiliercrown گفت:

  بچه ها د لست ۲ خیلی صحنه داره؟

  • نه در حد چند دقیقه هستش که خودت وقتی میرسی بهش یخورده قبل‌تر از استارت خوردنِ صحنه راحت قابل تشخیص هست و میتونی اسکیپ کنی.سه جا در بازی هستش.۲ جاش الی هست و یک جاش هم ابی.نمیگم کجا‌های بازی هست که ترتیبِ روایت برات مشخص نشه اما همینطور که گفتم راحت قابل تشخیص هست.

 • Mustang گفت:

  من خودم یازی نکردم ولی واکترو شو تو یوتیوب دیدم هم لذت بردم از دیدنش و وهم یه حس دلزدگی داشتم بعد از مردن جوئل ولی درکل عالی بود .ولی بنظرم نسخه اولش خیلی یهتر از دومیش بود.اگ بحام نمره بدم به لست یک ده میدم و به لست دو هشت چون واقعا این بازی رو دوس دارم.بنظرم اگه میتونستن جوری داستان و بسازن که جوئل بجای اینکه بمیره به کما بره و به هوش اومدن یا نیومدنشو میذاشتن برای نسخه سوم بازی خیلی هیجانش بیشتر میشد