کمپانی تیک-تو اینتراکتیو پتنت جدیدی را در راستای واقع‌گرایانه‌تر شدن سیالات در بازی‌های ویدئویی به ثبت رسانده است

۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹

کمپانی تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) به تازگی پتنتی (Patent و یا همان حق امتیاز یک اختراع) را به ثبت رسانده است که احتمالاً در آینده باعث افزایش میزان واقع‌گرایی در بازی‌های ویدئویی، مخصوصاً آثار این کمپانی خواهد شد. در ادامه همراه گیمفا باشید تا به جزئیات تکمیلی این خبر بپردازیم.

یکی از مواردی که در بازی‌های ویدئویی همواره تا حد بسیار زیادی باعث افزایش واقع‌گرایی گرافیک بصری و همین‌طور بار احساسی یک اثر می‌شود، قطرات مایعی است که ما آن‌ها را برروی بدن شخصیت‌های داخل بازی مشاهده می کنیم؛ این قطرات می‌توانند حاصل از عرق کردن، جاری شدن اشک و یا حتی خون‌ریزی بدن شخصیت‌ حاضر در یک اثر هنر هشتمی باشد.

اما متأسفانه به دلیل پردازش‌های سنگینی که پیاده‌سازی این موارد بر دوش سخت‌افزار می‌گذارد، تا نسل هشتم کنسول‌های خانگی شاهد آثار بسیار معدودی در صنعت بازی‌های ویدئویی بودیم که توانسته باشند به خوبی از این قابلیت بهره ببرند و شاید بتوان از بهترین نمونه‌های اخیر آن به بازی The Last of Us Part II اشاره کرد.

The Last of Us Part II

تکسچر‌های سنگین مربوط به حرکت سیالات برروی بدن کاراکترها در بازی The Last of Us Part II

اما نسل جدید کنسول‌های خانگی پرقدرت‌تر از همیشه کار خود را به تازگی و با بهره‌مندی از جدیدترین تکنولوژی‌های سخت‌افزاری روز آغاز کرده‌اند و در همین ابتدای نسل نهم شاهد آثاری همچون بازی ورزشی NBA 2K21 بوده‌ایم که تا حد بسیار زیادی موفق به پیاده‌سازی سنگین‌ترین ویژگی‌های گرافیکی از جمله تکسچرهای مربوط به عرق کردن بازیکنان داخل زمین مسابقه شده است.

اما تیک-تو اینتراکتیو، کمپانی مادر دو شرکت بزرگ راک‌استار گیمز (Rockstar Games) و ۲K Games به تازگی پتنتی را در راستای امکان پیاده‌سازی هرچه بهینه‌تر سیالات جاری در بازی‌های ویدئویی به ثبت رسانده است.

بر اساس این پتنت سیالات جاری برروی بدن شخصیت‌های داخل بازی که تا پیش از این با ترکیب چندین انیمیشن و تکسچر پیچیده و سنگین از لحاظ پردازشی به وجود می‌آمدند، اکنون به لطف این تکنیک جدید به ثبت رسیده توسط کمپانی تیک-تو اینتراکتیو ما شاهد تنها یک انیمیشن تکرار شونده هستیم که می‌تواند با وجود خروجی کاملاً یکسان، کاهش شدید میزان محاسبات را به همراه داشته باشد و این بستر را برای سخت‌افزارها فراهم کند تا چنین افکت‌هایی را که تا پیش از این جزو موارد سنگین پردازشی محسوب می‌شد، در مقیاس عظیم پیاده‌سازی کنند.

با توجه به ثبت اختراع جدید کمپانی تیک-تو اینتراکتیو می‌توان امیدوار بود که در آینده‌ای نه چندان دور شاهد پیاده‌سازی چنین افکت‌های گرافیکی به واقع‌گرایانه‌‌ترین شکل ممکن در بازی‌های ویدئویی باشیم.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید