تکفارس؛ معرفی ۵ کروم‌بوک برتر مقرون‌به‌صرفه؛ مناسب برای آموزش از راه دور

۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵

این مدل‌های کروم‌بوک ضمن این که دارای صفحه نمایش بزرگ هستند اما با قیمت‌هایی کمتر از ۶۰۰ دلار عرضه می‌شوند.

از آنجایی که ویروس کرونا وارد مرحله‌ی همه‌گیری جهانی شده است، بسیاری از دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز آموزشی مجبور شدند از فصل بهار، آموزش حضوری را تعطیل نمایند و باز به دلیل اینکه شروع سال تحصیلی جدید به زودی از راه می‌رسد و دانش‌آموزان آماده‌ می‌‌شوند تا در کلاس‌های مراکز آموزشی خود حضور یابند، بسیاری از این مراکز و موسسات از هم‌اکنون تصمیم گرفته‌اند تا در صورت ادامه یافتن این وضعیت ویروس کرونا، برنامه‌ی آموزش به شیوه‌ی غیرحضوری و از راه دور را به اجرا بگذارند.

هم‌اکنون مدارس بسیاری از مناطق در حال فراهم کردن لپتاپ برای دانش آموزان خود هستند و معمولا کروم‌بوک‌هایی با صفحه نمایش کوچک تهیه می‌کنند که هم مقرون به صرفه هستند و مدارس از عهده‌ی تهیه‌ی ‌آن‌ها برمی‌آیند و هم این که دستگاهایی نسبتا سبک‌وزن هستند که دانش آموزان می‌توانند به راحتی آنها را حمل نموده و به سادگی نیز مورد استفاده قرار دهند. اگر شما نیز این طور فکر می‌کنید که در پاییز پیش رو فرزندان شما نیز مجبور می‌شوند تا تمام کلاس‌ها یا بخشی از آن‌ها را از طریق نگاه کردن به رایانه بگذرانند و همچنین از نظر پول و هزینه‌‌ی تهیه نیز در مضیقه قرار ندارید، می‌توانید تا یک لپتاپ بزرگتر و قدرتمندتر از دستگاهی که قرار است مدرسه در اختیار فرزند شما قرار دهد، خریداری نمایید.

مقرون به صرفه‌ترین روش برای یادگیری از خانه، استفاده از یک کروم‌بوک است. این دستگاه‌ها نه تنها صدها دلار از لپتاپ‌های ویندوزی و مک‌بوک‌ها ارزان‌تر هستند بلکه به لطف استفاده از سیستم عامل ساده‌ی کروم، کار کردن با آن‌ها نیز بسیار ساده‌تر و راحت‌تر است و شما می‌توانید مدل‌هایی را پیدا کنید که نمایشگر‌های آن‌ها از کروم‌یوک‌های ۱۱.۶ اینچی که مدارس تهیه می‌نمایند، بزرگتر است. اگر قرار نیست هر روز لپتاپ را با خود به مدرسه ببرید و برگردانید پس چرا از یک صفحه نمایش بزرگتر استفاده نکنید تا بتوانید با راحتی بیشتر در میان صفحات وب بگردید و از فضای نمایشگر بزرگتری برای استفاده از سرویس شاد و سایر ابزارها و نرم‌افزارهای آموزشی آنلاین استفاده نمایید.

کلیه‌ی دستگاهایی که در اینجا معرفی شده‌اند دارای صفحه نمایش‌های بزرگ ۱۵.۶ اینچی هستند و فقط یک مورد از این دستگاه‌ها با صفحه نمایش ظاهرا کوچکتر وجود دارد و آن هم آخرین مدل کروم‌بوک ایسر است که صفحه نمایش آن اگرچه دارای اندازه‌ی ۱۳.۵ اینچ می‌باشد اما باز نسبت اندازه‌ی نمایشگر آن ۳ به ۲ است که فضای عمودی (ارتفاع) بیشتری نسبت به صفحه نمایش‌های ۱۶ به ۱۰ در اختیار کاربر قرار می‌دهد که باعث می‌شود تا از اسکرول کمتر برای مطالب صفحه‌ی وب خود استفاده نماید.

محدوده‌ی قیمت کروم‌بوک‌ها از زیر ۱۰۰ دلار شروع می‌شود و تا بیش از ۱۰۰۰ دلار هم ادامه پیدا می‌کند اما برای استفاده‌ی آموزش از راه دور نیازی نیست تا دستگاه گران‌قیمتی را تهیه کنید. کروم‌بوک‌های مورد علاقه‌ی ما در محدوده‌ی قیمتی ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار قرار دارند اما اگر این دستگاه‌ها را مناسب نمی‌دانید می‌توانید کروم‌بوک‌های قیمت بالاتری را انتخاب کنید. این ۵ مدل کروم‌بوک‌هایی که در ادامه معرفی می کنیم زیر ۶۰۰ دلار قیمت دارند.

برای مطالعه کامل این مقاله تحت عنوان «معرفی ۵ کروم‌بوک برتر مقرون‌به‌صرفه؛ مناسب برای آموزش از راه دور» به این نشانی بروید.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید