فیل اسپنسر: نینتندو جواهری در صنعت بازی است و بهترین تاریخچه‌ی عناوین فرست پارتی را دارد

۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵

آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیر بخش اکس‌باکس شرکت مایکروسافت، که به عنوان یکی از مهمانان جدیدترین قسمت Animal Talking در این برنامه‌ی Talk Show حاضر بود، در مورد موارد مختلفی صحبت کرد و توضیحات بسیار جالبی را ارائه داد.

اول از هر چیز اجازه بدهید کمی در مورد برنامه‌ی Animal Talking توضیح بدهیم. این برنامه‌ی Talk Show جذاب توسط آقای گری ویتا (Gary Whitta)، خبرنگار سابق صنعت بازی‌های ویدئویی و نویسنده‌ی هالیوود، طراحی شده است. این شخص که برنامه‌ی جذاب خود را درون بازی Animal Crossing: New Horizons میزبانی می‌کند، تاکنون مهمانان متنوعی مانند کوری بارلوگ (Cory Barlog)، اشلی جانسون (Ashley Johnson)، لارا بیلی (Laura Bailey) و سلنا گومز (Selena Gomez) را به Animal Talking دعوت کرده است.  اما همان‌طور که گفتیم، یکی از مهمانان جدیدترین قسمت این سری کسی نبود جز آقای فیل اسپنسر.

البته پیش از این صحبت‌های آقای فیل اسپنسر در مورد تاخیر Halo Infinite و اکس‌باکس سری اکس را با شما در میان گذاشتیم. پس در این‌جا به بخش دیگری از این مصاحبه‌ی جذاب یعنی صحبت در مورد نینتندو می‌پردازیم.

اگر به خاطر داشته باشید، نینتندو مدتی پیش گزارش مالی اخیر خود را منتشر کرد و اطلاعات جدیدی را از فروش بازی‌های فرست پارتی خود به اشتراک گذاشت. جدای از تمام عناوین فرست پارتی این شرکت که همچنان به فروش خوب خود ادامه می‌دهند، این آمار فروش Animal Crossing: New Horizons بود که همه را شگفت زده کرد. این بازی به شدت محبوب موفق شد تا تنها در طی ۴ ماه به فروش ۲۴٫۴ میلیون نسخه‌ای دست پیدا کند.

در طی این مصاحبه‌، آقای ویتا از اسپنسر پرسید که آیا عملکرد بی‌نظیر این بازی باعث تعجب او شده است یا خیر. مدیر بخش اکس‌باکس در پاسخ گفت که موفقیت نینتندو دیگر چیز عجیبی نیست؛ چراکه این شرکت برروی کاری که انجام می‌دهد به طور کامل تسلط دارد:

چیز خاصی که در مورد روش کار نینتندو وجود دارد، این است که آن‌ها به بازی‌ها، سخت افزار و پلتفرم خود به عنوان یک چیز واحد فکر می‌کنند و این تجربه‌ها را می‌سازند. من به خوبی با تیم‌های حاضر در آن‌جا آشنایی دارم و فکر می‌کنم طوری که آن‌ها می‌توانند یک تجربه‌ی کامل نینتندویی را برروی دستگاه‌های خود خلق کنند، یک چیز جادویی است و این تجربه‌ای که حالا در دستان خودم، برروی سوییچ، به آن نگاه می‌کنم Animal Crossing است. از اجرای آن برروی سوییچ گرفته تا خود بازی و طوری که می‌توانید به جزیره‌ی دیگران سفر کنید…

اسپنسر در ادامه باز هم نینتندو را تحسین کرد و توضیح داد:

در کسب و کار سرگرمی، همان‌طوری که می‌دانید، اکثر موارد به موفقیت بزرگی تبدیل نمی‌شوند پس همیشه باید تا حدی غافلگیری هم وجود داشته باشد. اما نینتندو به طور کامل برروی کاری که انجام می‌دهد، تسلط دارد و این را قبلاً هم گفته‌ام، من فکر می‌کنم آن‌ها قوی‌ترین تاریخچه‌ی فرست پارتی را دارند و آن‌ها در صنعت بازی برای ما یک جواهر هستند؛ چیزی که باید از آن محافظت کنیم.

از The Legend of Zelda، Super Mario و Splatoon گرفته تا Mario Kart ،Super Smash Bros و Animal Crossing. با توجه به فروش عالی و کیفیت بالای عناوین فرست پارتی نینتندو که برخی از آن‌ها حتی بیش از ۳۰ سال قدمت دارند، مخالفت با صحبت‌های آقای اسپنسر کار سختی است. حتی اگر کسی به بازی‌های این شرکت علاقه‌ای نداشته باشد هم نمی‌تواند منکر کیفیت آن‌ها شود. اما نظر شما چیست؟ آیا با این توضیحات موافقید؟

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید