Sea of Thieves از چهل هزار بازی‌باز روزانه گذشت

۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵

سال گذشته، مایکروسافت عنوان Halo: The Master Chief Collection را روی پلتفرم استیم به انتشار رساند که موجب فروش دو میلیون نسخه‌ای آن طی تنها دو روز شد. امسال اعلام شده‌بود که عنوان Sea of Thieves متعلق به استودیوی رِیر (Rare) خرداد ماه امسال روی استیم در دسترس قرار خواهد گرفت. سوال اینجاست که پس از در دسترس قرار گرفتن روی استیم، عملکرد این عنوان به چه صورت بوده است؟ به نظر می‌رسد که این عنوان به موفقیت نسبتا خوبی دست یافته باشد.

آمار تعداد بازی‌بازان روزانه‌ی این عنوان از مرز چهل هزار نفر عبور کرد و به‌طور دقیق‌تر به عدد ۴۱۹۴۹ نفر دست یافت. این نقطه‌ی اوج مربوط به آمار عملکرد این عنوان تا دیروز بوده و این درحالی است که این بازی ۱۴ خرداد ماه (۳ ژوئن) یعنی تقریبا یک هفته پیش از نگارش این مطلب روی استیم منتشر شده بود. Sea of Thieves همچنین برای مشترکان سرویس Xbox Game Pass روی اکس باکس وان و ویندوز ۱۰ به صورت رایگان در دسترس است و هم اکنون در استیم ۳۹٫۹۹ دلار قیمت دارد. همچنین لازم به ذکر است که این عنوان در انحصار اکس باکس وان و ویندوز ۱۰ بود و در آن زمان توانست از مرز ۱۰ میلیون کاربر عبور نماید.

این عنوان قبل‌تر و در سال ۲۰۱۶ میلادی عرضه شد و بازخوردهای متفاوتی بین مخاطبین داشت؛ برخی به آن علاقمند شدند و عده‌ای ماموریت‌های آن را تکراری و خسته‌کننده دانستند. اما در چند سال اخیر و با عرضه‌ی به‌روزرسانی‌های متعدد برای این بازی و اضافه شدن ماموریت‌های جدید و سفرهای گوناگون، حیوانات دست‌آموز و ویژگی‌های دیگر، این عنوان در وضعیت بهتری قرار دارد.

Sea of Thieves در آینده توسط استودیوی رِیر تحت پشتیبانی قرار خواهد داشت و هم اکنون نیز بر بروی اکس باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس است. این استودیو همچنین مشغول به کار روی عنوان Everwild می‌باشد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید