تکفارس؛ کاشت یک تریلیون درخت احتمالاً ایده خوبی نیست

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۵

همه افراد، از تولیدکنندگان یوتیوبی گرفته تا مدیرعاملهای شرکتهای قدرتمند، درختان را به عنوان راهکاری برای مقابله با بحران تغییرات اقلیمی برگزیدهاند. با این حال، همانطور که تعداد بیشماری از کمپین‌های مختلف به راه میافتد، دهها دانشمند هشدار میدهند که کاشتن تمام این درختها احتمالا بیشتر از اینکه سودمند باشد، آسیب‌‌رسان است.

دیگران به راهکاری متفاوت اشاره میکنند که سابقهای بهتر دارد و احتمالاً استحقاق حمایت بیشتری هم داشته باشد: توانبخشی به افرادی که همین حالا در جنگلها زندگی و از آنها محافظت میکنند.

درختان در مجمع اقتصاد جهانی امسال یک پیشرفت اساسی داشتند. این مجمع اعلام کرد، طی ده سال قصد دارد یک تریلیون درخت بکارد و جلوی تغییرات اقلیمی بایستد. اسامی بزرگیهم از این برنامه حمایت میکنند:‌ مارک بنیاف (Marc Benioff)، مدیرعامل سیلزفورس (Salesforce)، مقداری نامشخص از پولی را برای کمک به این پروژه واریز کرده و شرکتش هم به کاشت ۱۰۰ میلیون درخت متعهد شده است. حتی دونالد ترامپ (Donald Trump) نیز که در تلاشهای بینالمللی برای مقابله با تغییرات اقلیمی سنگاندازی کرده است، میگوید ایالات متحده در این کمپین که ۱t.org نامدارد، مشارکت خواهد داشت.

برای مطالعه کامل این مقاله تحت عنوان «کاشت یک تریلیون درخت احتمالاً ایده خوبی نیست» به این نشانی بروید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید