زندانی به وسعت خلاء| نقدها و نمرات نسخه‌ی نینتندو سوییچ Void Bastards

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰

با عرضه‌ی بازی Void Bastards برروی کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ، شاهد انتشار نظرات منتقدین درباره‌ی این نسخه از بازی هستیم. با ما در ادامه همراه باشید تا نقدها و نمرات منتشر شده از این عنوان را با یکدیگر مرور کنیم.

بازی Void Bastards سال گذشته در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی قرار گرفت و توانست نظر مثبت بسیاری از کاربران را به سمت خود جذب کند. در این بازی، شما نقش زندانیانی را ایفا می‌کنید که تلاش دارند از یک زندان فضایی فرار کنند. در کنار استفاده از المان‌های Rouge Like در این بازی، تیم سازنده از عناوین محبوب و معروفی همچون سری Bioshock و یا System Shock 2 نیز الهام گرفته است.

برای پیروزی در این بازی، گرفتن تصمیمات درست از اهیمت بسیار بالایی برخوردار است. انتخاب مقصد بعدی، انتخاب بین فرار یا مبارزه و بسیاری تصمیمات دیگر می‌توانند سرنوشت شما در این بازی را تغییر دهد. علاوه بر این، شما باید این نکته را نیز دائما به خاطر داشته باشید که با کشته شدن هر شخصیت، آن شخص به صورت کامل از بازی حذف شده و شما دیگر قادر به استفاده از آن شخصیت نخواهید بود. با توجه به این که هر یک از شخصیت‌ها توانایی ویژه‌ی خود را دارند، زنده نگاه داشتن آن‌ها می‌تواند بسیار حیاتی باشد.

بازی Void Bastards در حال حاضر برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نینتندو سوییچ، اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ در دسترس است. شما می‌توانید خلاصه‌ی نقدها و نمرات منتشر شده از نسخه‌ی نینتندو سوییچ این بازی را در ادامه مطالعه کنید.

NintendoWorldReport 8.5/10

به عنوان یک طرفدار سرسخت سبک Rougelike، بازی Void Bastards همان‌چیزی بود که من به دنبال آن بودم. مکانیک‌های تیراندازی اول‌شخص به شکل غیرمنتظره‌ای کامل هستند. گیم‌پلی بازی نیز به شدت چالش‌برانگیز بوده و دائما شما را به وجد می‌آورد و طراحی هنری و صداگذاری بازی نیز بی‌نظیر هستند. مشکلات کوچک و افت فریم‌ها در مناطق شلوغ، این بازی را از گردونه‌ی رقابت کنار نمی‌گذارد. داشتن این بازی که به ترکیبی از Fallout و Rouge Legacy شباهت دارد، برای تمامی طرفداران سبک Rougelike ضروری خواهد بود.

Noisy Pixel 8/10

بازی Void Bastards یک محصوص Rougelike عالی بوده و اتمسفر و طراحی هنری آن نیز بسیار عالی هستند. اگرچه این بازی در مکانیک‌های تیراندازی اول‌شخص کمبودهایی دارد ولی این نواقص را با یک گیم‌پلی بسیار اعتیادآور جبران کرده است. شاید پورت نینتندو سوییچ این بازی بهترین و زیباترین نسخه‌ی موجود از آن نباشد ولی مراحل کوتاه این بازی، آن را به یک انتخاب فوق‌العاده برای تجربه در زمان‌های محدود تبدیل می‌کند. کسانی که به دنبال یک بازی تاریک و خنده‌دار در سبک Rougelike هستند، تقریبا تمام آن چیزی که می‌خواهند را در بازی Void Bastards پیدا خواهند کرد.

The Indie Game Website 8/10

در مجموع، بازی Void Bastards نه تنها بسیار زیبا است؛ بلکه تجربه‌ی آن نیز به شدت سرگرم کننده خواهد بود. این بازی با ترکیب المان‌های کمدی، طراحی خاص و یک گیم‌پلی متشکل از مخفی کاری و اکشن محصولی بسیار خاص و البته ارزشمند را در اختیار شما قرار داده است. شاید این بازی به اندازه‌ی دیگر عناوین سبک Rougelike طولانی نباشد ولی بخش کمپین آن به طور حتم ارزش یک بار تجربه را دارد.

God is a Geek 8/10

با وجود برخی مشکلات فنی، نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی Void Bastards بسیار هوشمندانه و عالی است و به طور حتم ارزش تجربه شدن را دارد.

Metro GameCentral 7/10

این بازی به طور حتم با مشکلات مختلفی روبه‌رو است ولی این ترکیب هوشمندانه و خلاقانه از تیراندازی اول‌شخص و المان‌های Rougelike آزادی عمل و تنوع انتخابی را در اختیار شما قرار می‌دهد که بسیاری از بازی‌ها با بودجه‌های بسیار بیشتر آرزوی داشتن آن را دارند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید