شایعه: بازی جدید فرام‌سافتور Great Rune نام دارد و با همکاری جرج آر.آر. مارتین ساخته می‌شود

۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹

شاید اکنون بدانیم نام پروژه جدید استودیوی فرام‌سافتور که گفته شده با همکاری جرج آر.آر. مارتین ساخته می‌شود، چه نام دارد. طبق شایعات اخیر که درباره نام و ماهیت این پروژه است، این بازی، Great Rune نام دارد و در جریان کنفرانس مایکروسافت در E3 2019 رونمایی خواهد شد. این استودیو بیشتر به واسطه سری SoulsBorne از جمله Dark Souls و Bloodborne و غیره شناخته شده است و اگرچه گفته می‌شود که پروژه جدید آن‌ها از برخی المان‌های سری Dark Souls بهره می‌برد، اما فرمولی متفاوت با آن خواهد داشت.

جرج آر.آر. مارتین (George R.R. Martin)، نویسنده سری کتاب‌های «نغمه آتش و یخ»، به تازگی تائید کرده است که در حال کار برروی یک بازی ویدئویی با مشارکت استودیویی ژاپنی است. این تائیدیه به دنبال شایعاتی است که اوایل سال جاری منتشر شد و حکایت از آن داشتند که این نویسنده فانتزی‌نویس، با همکاری استودیوی فرام‌سافتور (FromSoftware) در حال ساخت یک بازی ویدئویی‌ست که اگرچه به آثار قبلی آن شباهت دارد، اما رگه‌هایی از سبک خاص مارتین را نیز می‌توان در آن یافت.

وب‌سایت Gematsu با انتشار ویدئویی که در کانال یوتیوب Spawn Wave منتشر شده و در خصوص پروژه بعدی فرام‌سافتور بحث می‌شود، جزئیاتی از این بازی را مطرح کرده است. Spawn Wave درباره جزئیاتی بحث می‌کند که از سوی لیام رابرتسون (Liam Robertson) منتشر شده و حکایت از کار کردن مارتین برروی یک بازی ویدئویی داشته است. در حقیقت، رابرتسون مدعی شده است که گیم‌پلی این بازی نسبت به دیگر آثار قبلی فرام‌سافتور، روندی خطی ندارد و بازی‌باز می‌تواند در جهان آن، به قلمروهای مختلف سفر کند. Gematsu به دنبال تائیدیه جدید مارتین در وبلاگش (اینجا)، اطلاعاتی از این پروژه منتشر کرده که به این شرح است: به گفته منابع مختلف، این پروژه با اسم رمز «GR» شناخته می‌شود و به مدت سه سال است که در دست ساخت و توسعه قرار دارد. اگرچه سایت نامبرده تاکید می‌کند که شاید این اطلاعات واقعیت نداشته باشند، اما می‌گوید که به احتمال زیاد، پروژه جدید فرام‌سافتور یک عنوان جهان باز (Open World) خواهد بود که با همکاری مارتین در دست ساخت است.

همچنین شواهد دیگری از این پروژه منتشر شده که در گزارش وب‌سایت Gematsu نیز به آن‌ها اشاره شده است. بر همین اساس و طبق گفته‌های ۴Chan، این بازی در مقطعی با نام «Project Rune» شناخته می‌شده و حاوی یک بخش چندنفره است که بازی‌بازان می‌توانند از بین سه شخصیت، یکی را انتخاب کنند. در ادامه وب‌سایت GamesRadar نیز گزارش داده است که این بازی، احتمالاً «Great Rune» نام خواهد داشت. البته باید اشاره کنیم که هنوز هیچ کدام از این اطلاعات رسماً تائید نشده‌اند و نمی‌توان با اطمینان از آن‌ها سخن گفت.

خود استودیوی فرام‌سافتور نیز هنوز در خصوص پروژه جدیدش صحبتی نکرده است اما منابع وب‌سایت Gematsu مدعی شده‌اند که در جریان کنفرانس خبری مایکروسافت در رویداد E3 2019 چیزهای بیشتری در این باره خواهیم شنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید