سی‌دی‌پراجکت‌رد انتظار فروش ۱۹ میلیون نسخه‌ای از بازی Cyberpunk 2077 در ۳ ماه اول عرضه دارد

۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰

بازی Cyberpunk 2077 قطعا یکی از مورد انتظارترین بازی‌هایی است که منتظر عرضه‌اش هستیم. شکی نیست که این بازی یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های سال انتشارش می‌شود و اکنون سازندگان این عنوان اعلام کرده‌اند که انتظار دارند Cyberpunk 2077 در یک چهارم ابتدایی سالی که عرضه می‌شود حدود ۱۹ میلیون نسخه فروش داشته باشد.

استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Project Red) هم اکنون جزو برترین استودیوهای بازی‌سازی محسوب می‌شود. استودیویی که توانست یک سه‌گانه‌ی شاهکار را به بازی‌بازان ارائه دهد و با انتشار نسخه‌ی سوم بازی Witcher، معیارهای یک بازی نقش‌آفرینی را ارتقا دهد؛ به طوری که حتی الان که حدود ۳ سال از عرضه‌ی این بازی می‌گذرد، کمتر بازی توان رقابت با این عنوان را دارد. همین موفقیت بازی Witcher 3 باعث می‌شود که انتظارات از بازی Cyberpunk 2077 بسیار بالا باشد. خود استودیوی سازنده نیز ادعا دارد که بازی Cyberpunk 2077 بسیار بزرگ‌تر و زنده‌تر از سری Witcher است. چندی پیش اخباری منتشر شدند که نشان از رضایت استودیو نسبت به پشتیبانی بازی‌بازان از عنوان Cyberpunk 2077 می‌داد. هم‌اکنون نیز طی اعلامیه‌ای دیگر، این استودیو اعلام کرده است که انتظار دارد بازی Cyberpunk 2077 در ۳ ماهه‌ی اول انتشار خود حدود ۱۹ میلیون نسخه به فروش برساند. قطعا این امر، کاری سخت و دشواری خواهد بود چرا که با چنین میزان فروشی، بازی Cyberpunk 2077 از بسیاری از بزرگان سبک نقش‌آفرینی مانند سری Mass Effect و Fallout بهتر عمل می‌کند و تنها از عناوینی مانند Skyrim و یا Diablo در حیطه‌ی فروش عقب می‌ماند. قابل ذکر است که بازی Witcher 3 نیز در کل توانست کمی بیشتر از ۱۰ میلیون نسخه  فروش داشته باشد. با تمام این حرف‌ها، اگر استودیوی سی دی پراجکت رد بتواند شاهکاری در حد بازی Witcher 3 و بسته‌های الحاقی فوق‌العاده‌ی آن عرضه کند، مانعی وجود ندارد که جلوی فروش ۱۹ میلیونی آن را بگیرد.

هنوز تاریخ انتشار بازی Cyberpunk 2077 مشخص نیست اما حداقل می‌دانیم که استودیوی سی‌دی پراجکت رد قصد دارد تا این بازی را در نسل هشتم عرضه کند. شایعاتی در ارتباط با انتشار این بازی در سال ۲۰۱۹ وجود دارد که می‌توانید جزئیات کامل این خبر به همراه تحلیل گیم‌پلی بازی به قلم سعید آقابابایی را در وب‌سایت گیمفا مشاهده کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید