جدول فروش هفتگی بریتانیا | بریتانیا در تسخیر مرد عنکبوتی

۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰

بازی Spider-Man که هفته‌ی گذشته عرضه شد، برای دومین بار توانست در صدر جدول فروش بریتانیا قرار بگیرد. علاوه بر این همان‌طور که انتظار می‌رفت عرضه‌ی بازی‌های جدید رقابت در صدر جدول بریتانیا را بسیار نزدیک کرده است. با جدول فروش هفتگی بریتانیا با ما همراه باشید.

معمولا بازی‌های انحصاری شرکت سونی تا مدت‌ها پس از عرضه عملکرد خوبی از نظر میزان فروش داشته‌اند. صرف نظر از بازی Detroit: Become Human که فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرد، می‌توانیم به بازی محبوب God of War اشاره کنیم که در مجموع با هفت صدرنشینی عملکرد بسیار خوبی را از خود بر جای گذاشت. اما به نظر می‌رسد بازی انحصاری جدید شرکت سونی و کنسول پلی‌استیشن ۴ یعنی Spider-Man نیز همین راه را در پیش گرفته و قصد دارد موفقیت‌های پیشین را تکرار کند. جالب است بدانید با وجود این که میزان فروش بازی Spider-Man نسبت به هفته‌ی نخست عرضه ۴۲ درصد کاهش پیدا کرده اما این حال و با وجود عرضه‌ی بازی‌های جدید طی هفته‌ی جاری همچنان جایگاه نخست را حفظ کرده و بر تخت پادشاهی بریتانیا تکیه زده است. هفته گذشته به این نکته اشاره کرده ایم که میزان فروش بازی Spider-Man چهار برابر بازی God of War بوده است اما این تنها رکوردی نیست که مرد عنکبوتی به دست آورده بلکه بر اساس گزارشات منتشر شده این بازی علاوه بر کشور ژاپن، در منطقه‌ی خاورمیانه، استرالیا و آفریقا نیز بالاترین میزان فروش را به خود اختصاص داده است که این رکوردی بی‌نظیر برای بازی Spider-Man به شمار می‌رود.

پادشاه سابق بریتانیا که پس از ثبت هفت صدرنشینی در جدول بریتانیا تخت پادشاهی را به دیگر رقبای خود واگذار کرده بود این بار با یک پله صعود نسبت به هفته‌ی گذشته ( بر خلاف هفته‌های گذشته  که شاهد سقوط یک پله‌ای آن بوده‌ایم) در مکان چهارم جدول حضور دارد.

بازی F1 2018 نیز پس از ثبت دو صدرنشینی در جدول بریتانیا به مانند هفته‌های گذشته همچنان سقوط چند پله‌ای را تجربه می‌کند و این هفته نیز به مکان هفتم جدول سقوط کرده است.

نکته جالب توجه جدول بریتانیا حضور بازی The Elder Scrolls Online در جمع ۱۰ بازی پرفروش بریتانیا است؛ بازی که هفته‌ی گذشته در مکان بیست و هفتم جدول حضور داشت اما این هفته مکان هشتم را به خود اختصاص داده که کاهش قیمت این بازی در افزایش میزان فروش آن تاثیر بسیار چشم‌گیری داشته است.

بازی Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age هفته‌ی گذشته و در اولین هفته‌ی عرضه خود در مکان دوم جدول قرار گرفت اما میزان فروش این بازی نسبت به هفته‌ی گذشته ۸۶ درصد کاهش یافت و همین موضوع سبب سقوط آزاد این بازی به رده ۲۹‌ام جدول شد. بازی Destiny 2 Forsaken نیز با کاهش ۶۸ درصدی فروش روبرو شده و این هفته در مکان ۲۶ جدول بریتانیا جای گرفت.

بازی‌هایی که به تازگی عرضه شده‌اند:

این هفته شاهد عرضه‌ی سه بازی جدید بوده‌ایم. ابتدا به بازی Shadow of The Tomb Raider اشاره کنیم؛ آخرین نسخه از سه گانه‌ی توم ریدر در هفته اول عرضه عملکرد ضعیفی داشته است. اگرچه فروش این نسخه نسبت به نسخه‌ی قبل ۲۵ درصد و نسبت به بازی Tomb Raider حدود ۷۰ درصد افزایش داشته اما این درصدهای اضافه برای کنار زدن بازی انحصاری Spider-Man از جایگاه نخست کافی نیست و بر همین اساس این بازی در جایگاه دوم جدول قرار گرفته است. دلیل اصلی رشد فروش Shadow of The Tomb Raider نسبت به سال ۲۰۱۵ را می‌توان این موضوع قلمداد کرد که بازی Rise of The Tomb Raider ابتدا به صورت انحصار زمانی برای کنسول اکس باکس وان عرضه شد اما Shadow of The Tomb Raider یک بازی مولتی پلتفرم بوده و طبیعی است که بتواند فروش بهتری را نسبت به نسخه‌ی پیشین کسب کند. به طور دقیق‌تر نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی ۶۳ درصد  و نسخه‌ی اکس باکس وان نیز ۳۷ درصد از میزان فروش بازی را به خود اختصاص داده‌اند اما در مجموع لارا کرافت و ماجراجویی‌های جدیدش هفته‌ی نخست را خوب آغاز نکرده‌اند.

جایگاه سوم جدول نیز به یک بازی جدید اختصاص دارد. از بازی NBA 2K19 صبت می‌کنیم؛ عنوانی که اگرچه نسبت به سال گذشته و نسخه‌ی ۲۰۱۸ یک پله پایین‌تر قرار گرفته اما میزان فروش این بازی تقریبا مشابه سال گذشته است. این بار هم کنسول پلی‌استیشن ۴ با ۶۵ درصد بیشترین میزان فروش این بازی را تصاحب کرده و دو کنسول دیگر یعنی اکس باکس وان و نینتندو سوییچ نیز به ترتیب ۳۳ و ۲ درصد از فروش آن را به خود اختصاص داده‌اند.

سومین و آخرین ورودی جدید جدول بریتانیا یعنی NHL19 در هفته‌ی اول عرضه خود چندان مورد استقبال قرار نگرفته و نتوانست به مکانی بهتر از بیست و هشتم جدول دست پیدا کند.

بازی‌های انحصاری:

وقت آن رسیده است تا در ارتباط با وضعیت فروش بازی‌های انحصاری که قبلا عرضه شده‌اند صحبت کنیم. به مانند هفته‌ی گذشته Spider-Man تنها انحصاری شرکت سونی در میان ۱۰ بازی پرفروش بریتانیا است و این شرکت نماینده دیگری ندارد. کنسول اکس باکس وان بر خلاف هفته‌ی گذشته هیچ نماینده‌ای در میان ۱۰ بازی پرفروش نداشته و تنها نماینده هفته‌ی گذشته‌ی این بازی یعنی PlayerUnknown’s Battleground نیز به رتبه‌ی یازدهم سقوط کرد. اما این هفته نینتندو از حیث با دو نماینده برتری را نسبت به رقبای خود به دست آورده و مشاهده می‌کنیم که دو بازی کنسول نینتندو سوییچ یعنی Super Mario Odyssey و Mario Kart 8: Deluxe مکان‌های هفتم و دهم جدول را به خود اختصاص داده‌اند.

به نظر می‌رسد دقیقا به مانند بازی Detroit: Become Human که در میان ۴۰ بازی پرفروش بریتانیا نیز حضور ندارد، بازی God of War نیز سقوطی آزاد را تجربه می‌کند. این هفته شاهد هستیم که بازی God of War با ده پله سقوط به رتبه‌ی بیست و دوم جدول تنزل یافت.

هفته‌ی آینده منتظر عرضه‌ی چه بازی‌هایی باشیم؟

از آن جایی که طی هفته‌ی آینده شاهد عرضه‌ی بازی‌های بزرگی نیستیم به نظر می‌رسد هفته‌ی آینده و در صدر جدول، رقابت میان بازی‌های Spider-Man و Shadow of The Tomb Raider همچنان ادامه داشته باشد. اما هفته‌ی آخر سپتامبر (هفته‌ی دوم مهر ماه) شاهد عرضه‌ی بازی‌هایی به مانند FIFA 19 و Life IS strange 2 خواهیم بود که مطمئناً رقابت در جدول بریتانیا را جذاب‌تر می‌کند. بازی‌هایی که هفته‌ی آینده عرضه می‌شوند به شرح زیر هستند:

نام بازیتاریخ عرضهپلتفرم مقصد
Blind۲۳ شهریور ۱۳۹۷ (۱۸ سپتامبر ۲۰۱۸)پلی‌استیشن وی‌آر
Xenoblade Chronicles 2: Torna The Golden Country DLC۲۶ شهریور ۱۳۹۷ (۲۱ سپتامبر ۲۰۱۸)نینتندو سوییچ

 

 

 

 

لیست بازی‌های پرفروش این هفته‌ی بریتانیا را مشاهده کنید:

نام بازی رتبه این هفتهرتبه هفته گذشته
Spider-Man۱ورودی جدید
Shadow of The Tomb Raider۲ورودی جدید
NBA 2K19۳ورودی جدید
Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy۴۵
F1 2018۵۷
Mario Kart 8: Deluxe۶۳
Grand Theft Auto۷۴
The Elder Scrolls Online۸۲۷
LEGO The Incredibles۹۱۰
Super Mario Odyssey۱۰۱۵

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لیست کامل ۴۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته‌ی پلی‌استیشن ۴ در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته‌ی اکس باکس وان در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته‌ی نینتندو سوییچ در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته‌ی رایانه‌های شخصی در بریتانیا:

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • adams-khersi گفت:

  والا تومب از nba بیشتر فروش کرده ترکونده، دوما بازی که تو یه نسل سومین نسخه شه خیلی فرق میکنه با بازی که فقط پول تبلیغاتش اندازه پول ساخت شادو بوده!!!! اگه میخواین با انصاف حساب کنید باید پولی که تومب ریدر تو نسل ۸ درآورده رو حساب کنید!!!! من که فعلا تومب ریدر رو با قیمت عادلانه خریدم برید بازی غیرغابل فروش ۱۰ دلاری رو ۷۵۰ پول بدین حال کنین!!!!! هرکی تامب ریدر رو خواست تا بعده تعطیلات میتونم ۵۰۰ تقدیمش کنم..

  0
  0
 • یادمون نره تو این ۱۰ تای جدول دو انحصاری سوییچ هست Yes
  Mario Kart 8
  Mario Odyssey
  اگر یکی ازم بپرسه دوست داری نسخه بعدی چه بازی ببینی بدون شک انتخابم ماریو کارت ۹ هست. انقدر این بازی شاهکاره انقدر بی نقصه انقدر سرگرم کنندس Yes انقدر تنوع داره Yes انقدر فیزیک داخلش اهمیت داره Yes Yes انقدر کواپ داخلش حال میده Yes انقدر انلاینش خاصه

  0
  0
 • STAR1 گفت:

  :سعید حلاجیان
  میتونم بپرسم نظر من چه ایرادی داشت که تایید نکردید؟ به کسی توهین کردم؟
  اگه از طرفدارای xbox خوشتون نمیاد همون اول میگفتید که از این سایت بازدید نکنیم و وقت نزاریم.

  0
  0
 • MehrdadPS4 گفت:

  خداوکیلی بازیش عالیه من که خیلی حال کردم باحاش
  واقعا اگه بخام ایرادی به این بازی و GOW بگیرم شاید فقط به راحتی پلات کردنشون که حتی با یک بار بازی تو مَد ساده.

  0
  0
 • Senatorbigy گفت:

  سال ۲۰۱۸ فقط سه بازمانده خواهد داشت و در بهترین حالت پنج(red dead redemption 2,god of war,spiderman,fallout 76 & call of duty:black ops 4) خواهد داشت و تا الان دوتاشون خودشون رو عالی نشون دادن(گاد و عنکبوتمون) In Love In Love In Love tnx

  0
  0
 • alik2222 گفت:

  ماشالا اسپایدی لامصب gta v کی بازی نکرده دیگه اینهمه فروش داره اصلا تکون نمیخوره راکستار رمز زده فک کنم
  اسپایدر من خیلی معروفه پیر و جوون همه میشناسنش سر همینه فروشش خیلی بالاس چون واقعا خیلی معروفه انیمیشن هاش فیلمش همچیش یا مثلا همین gta جا باز کرده تو دل ملت همه میشناسنش فروششون فوق العادس.

  0
  0
 • ساز مخالف گفت:

  بیشتر حق tomb raider بود تا در مکان اول باشه چون هم مولتی پلتفرمه هم بازیش شاهکاره کی لارا کرافت رو میزاه کنار تا بیاد تو شهر تار بزنه

  0
  0
 • Nathan Drake گفت:

  اصلا شما بگین کی آنچارتدو میزاره کنار بیاد تام رایدریو که از روی اون ساختن که حتی به اونکه هیچی به اسپایدی هم نمیرسه رو بازی کنه..

  0
  0