هاجیمه تاباتا از محتویات آینده Final Fantasy XV و پروژه بعدی خود می‌گوید

۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳

آقای هاجیمه تاباتا (Hajime Tabata) کارگردان عنوان Final Fantasy XV، به تازگی در مراسم PAX West 2017 مصاحبه‌ای با سایت IGN داشته، که طی آن در مورد محتویات آینده عنوان Final Fantasy XV و پروژه بعدی این استدیو، سخن گفته است.

تیم سازنده Final Fantasy XV، در چند سال اخیر بسیار مشغول و پر کار بوده است. پس از یک چرخه توسعه طولانی مدت، Final Fantasy XV بالاخره سال گذشته منتشر شده، و تاکنون ۲ محتوای قابل دانلود داستانی از شخصیت‌های Prompto و Gladio نیز برای آن انتشار یافته است. هرچند کار تیم سازنده این عنوان قرار نیست به این زودی‌ها به پایان برسد. در ماه‌های آتی، این تیم برنامه داشته تا یک محتوای قابل دانلود داستانی برای شخصیت Ignis، یک بخش چند‌ نفره کاملا جدید و یک تجربه واقعیت مجازی را برای این عنوان منتشر کند.

علاوه بر موارد ذکر شده، در طول این مدت به‌روزرسانی‌ها و همکاری‌های متفاوتی برای این عنوان معرفی شده‌اند، که جدیدترین آن‌ها اعلام همکاری با عنوان Assassin’s Creed بود. در هفته‌های اخیر نیز شرکت اسکوئر انیکس نسخه‌های رایانه‌های شخصی و موبایلی این عنوان را معرفی نموده، و تیم سازنده نیز اشاراتی به احتمال عرضه این عنوان بر روی پلتفرم نینتندو سوییچ داشته است.

حال سایت IGN در مراسم PAX West 2017، با در نظر گرفتن موارد ذکر شده، در مصاحبه با آقای هاجیمه تاباتا از ایشان پرسیده‌اند که آیا ایده دیگری وجود داشته که ایشان بخواهند به Final Fantasy XV اضافه کنند، یا آنکه تیم سازنده بالاخره آماده است که از این عنوان گذشته و کارش را بر روی یک پروژه کاملا جدید آغاز کند؟ آقای تاباتا این سوال را چنین پاسخ دادند.

این سوال بسیار مهمی است. با انتشار محتوای داستانی Ignis، ما به یکی از اهداف مهم توسعه‌ای خود دست خواهیم یافت. اما پس از آن، ما واقعا دوست داریم تا با هواداران ارتباط برقرار کرده و بدانیم که آنان به چه نوع محتویات دیگری اندیشیده، که به نظرشان برای این عنوان حیاتی و مهم هستند. اگر محتوای دیگری وجود داشته که هواداران واقعا دوست داشته باشند آن را درون بازی مشاهده کنند، و اگر میزان تقاضای بالایی برای (محتوای ذکر شده) وجود داشته باشد، من شدیدا دوست دارم تا نلاش نموده و در صورت امکان خواسته هواداران را به واقعیت تبدیل کنم.

آقای تاباتا شخصا علاقمند بوده تا گذشته شخصیت‌های Ardyn و Luna را بیان کرده، و شخصیت‌ آن‌ها را با محتویات جدید کامل‌تر کنند. ایشان پیش از این نیز، نسبت به توسعه محتویات جدید برای این شخصیت‌ها ابراز علاقه کرده بودند.

به نظرم این دو شخصیت، بدون شک از جمله مهمترین چهره‌های داستان بازی بوده، که روی پای خود ایستاده (و برای رسیدن به هدف خود تلاش می‌کنند)، و این چیزی است که من بسیار علاقمند هستم تا (با محتویات جدید)، در داستان بازی نشان دهم. اضافه کردن محتویات جدید داستانی برای این شخصیت‌ها، با نتیجه نظرسنجی که چند وقت پیش برگزار نمودیم نیز هماهنگ بوده، و اکثر هواداران دوست دارند تا داستان این شخصیت‌ها را ببینند.

هرچند حتی با در نظر گرفتن این موضوع، آقای تاباتا می‌دانند که انتشار محتوای داستانی Ignis، بدین معنی است که ایشان باید کم کم به فکر اتمام کار خود با Final Fantasy XV باشند، و به پروژه بزرگ و بعدی این استدیوی بی‌اندیشند.

به نظرم با رسیدن به انتهای سال جاری میلادی، ما باید کار بر روی این عنوان را تمام کرده، و تمام تمرکز خود را بر روی پروژه بعدی خود بگذاریم. مشخص است، که در این لحظه ما با تیم Final Fantasy XV، مشغول انجام‌ کارهای متفاوت بسیاری هستیم. اما هر کاری که در این لحظه مشغول انجام آن می‌باشیم، تجربه‌ای برای تیم به همراه داشته، که برای پشت سر گذاشتن Final Fantasy XV و کار کردن برای پروژه بعدیمان، به آن نیاز داریم. پس به نظرم با آغاز سال آینده، ما کاملا به سمت پروژه بعدی خود حرکت خواهیم کرد.

در حالی که آقای تاباتا بیان نکردند که پروژه بعدیشان دقیقا چه خواهد بود، ایشان به محتویات بسیار متفاوتی که تیم سازنده مشغول آماده‌سازی برای Final Fantasy Xv هستند اشاره داشته، و اعلام کردند که ساخت این محتویات، یک نوع آماده‌سازی بی‌نظیر برای پروژه بعدی آن‌ها خواهد بود.

تمامی کارهایی که در این لحظه (بر روی Final Fantasy XV) انجام می‌دهیم (با پروژه بعدی ما) همسو هستند. زیرا هرچه کارهای متفاوتی بر روی Final Fantasy XV انجام دهیم، آن عنوان را از جهات مختلف بهبود بخشیده و پیشرفت خواهیم داد، و این موضوع باعث می‌شود تا احتمالات موجود برای پروژه بعدی ما (به دلیل تجربه‌ای که بدست آورده‌ایم) افزایش یابند. پس واقعا کارهایی که مشغول انجام آن‌ها هستیم، با پروژه بعدیمان همسو خواهند بود.

عنوان Final Fantasy XV، سال گذشته برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر شده و هم‌اکنون قابل دسترسی است. نسخه رایانه‌های شخصی این عنوان نیز به تازگی توسط شرکت اسکوئر انیکس تایید شده، و قرار است اوایل سال ۲۰۱۸ عرضه شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید