بازی Final Fantasy XV ماه فوریه از سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس خارج خواهد شد

29 دی 1399 - 22:06

مایکروسافت به تازگی عناوینی که قرار است در ماه آینده از سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس خارج شوند را مشخص کرده است. بازی‌های Sea Salt ،Indivisible ،Fishing Sim World: Pro Tour ،Gris و Final Fantasy XV عناوینی هستند که از تاریخ ۱۳ بهمن (۱ فوریه) دیگر بر روی این سرویس قابل دسترس نخواهند بود.

پس اگر این عناوین جزو بازی‌هایی هستند که دوست دارید آن‌ها را تجربه کنید، پیشنهاد ما این است که هر چه سریع‌تر این کار را انجام دهید. Final Fantasy XV که پانزدهیمن نسخه‌ی اصلی این مجموعه‌ی قدیمی محسوب می‌شود، ابتدا در سال ۲۰۱۶ برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ منتشر شد و پس از دو سال نیز به دست کاربران رایانه‌های شخصی رسید.

Final Fantasy XV در زمان عرضه نقد‌های مثبتی را دریافت کرد، اما برخی از بازی‌بازان به خاطر محتویات حذف شده‌ی داستانی و کامل نبودن بازی شاکی بودند. اسکوئر انیکس (Square Enix) در نهایت چندین بسته الحاقی را برای نسخه‌ی پانزدهم Final Fantasy منتشر کرد که به برخی از سوالات طرفداران در مورد داستان بازی پاسخ دادند. نسخه‌ی Royal Edition بازی که هم‌اکنون از طریق گیم‌پس بر روی رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس در دسترس قرار دارد، شامل تمام بسته‌های الحاقی و محتویات اضافه‌ی داستانی Final Fantasy XV می‌شود.

این بازی در فوریه‌ی ۲۰۲۰ راهی سرویس محبوب مایکروسافت شد. حال پس از تقریباً یک سال، Final Fantasy XV در تاریخ ۱۳ بهمن از گیم‌پس خارج خواهد شد. اگرچه این خبر بدی برای طرفداران سری Final Fantasy بر روی پلتفرم‌های مایکروسافت محسوب می‌شود، اما باید یادآوری کنیم که اسکوئر انیکس قصد دارد تعدادی از نسخه‌های قدیمی این مجموعه را در سال جاری به ایکس‌باکس گیم‌پس اضافه کند.

همان‌طور که گفته شد، به غیر از بازی Final Fantasy XV، عناوین Sea Salt ،Indivisible ،Fishing Sim World: Pro Tour نیز در تاریخ اعلام شده از سرویس خارج خواهند شد. البته باید اعلام کنیم که علاوه بر بازی‌های اشاره شده، بازی‌بازان رایانه‌های شخصی عنوان Gris را نیز از دست خواهند داد.

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

  • Arash گفت:

    گیم پس ارزشت رو حفظ کن :smug: :pain:

    • چی چی ارزشتو حفظ کن چرا مسخره میکنی وقتی که یک بازیو برمیداره یعنی میخواد یک بازی جدید بذاره .

      • تو هم هروز به یه نفر میپری مگه چیزی گفته