از بازی شوالیه‌ی دیگ‌دار حمایت کنید

۱۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۴

شوالیه‌ی دیگ‌دار یک بازی ساده‌ برای موبایل، با حال و هوای قصه‌های قدیمی‌ خودمان است! دنیای ِ حسنی و شلمرود و غول‌ها! بازی در سبک ساده (Casual) قرار می‌گیرد اما مثل هر بازی ساده‌ی دیگری نیست. ویژگی‌های منحصر به فرد زیادی در بازی وجود دارد که در این‌جا به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

 

شوالیه‌ی دیگ‌دار درباره‌ی آشپزِ خوش‌قلب شهر شلمرود است که با دزدیده‌ شدن غذاهای شهر توسط غول‌ها، رگ غیرتش باد می‌کند، دیگ معروفش را برمی‌دارد و تنهایی به دنبال پس گرفتن غذاها می‌رود. بازی تنها با یک تَبِ ساده روی صفحه موبایل انجام می‌شود. با هر تب، کاراکتر با دیگش به ردیف پایین می‌پرد، و در اعماق سیاه‌چال‌ها یا دره‌های خوفناک و یا جنگل‌های پرخطرِ غول‌هایِ پلشت پیش می‌رود! اگر به موقع تب کرده باشید و در جای درستی فرود آیید؛ ممکن است غولکی را از پا دراورید یا دیگ‌تان را با کلی غذا پر کنید یا آیتم (Item) ارزشمندی مثل یک زره به‌دردبخور بگیرید که موقتاً شما را قوی تر کند! مدتی که در اعماق پیش بروید؛ تجربه‌ی خوبی کسب می‌کنید و لول‌آپ می‌شوید. می‌توانید از میان چند گزینه یک پرک (perk) انتخاب کنید که برای همیشه شما را قوی‌تر می‌کند! مثلاً یک تیر‌کمان به بساط‌تان اضافه می‌شود که کلی به کار می‌آید!

 

بازی‌کردن شوالیه‌ی دیگ‌دار بسیار ساده است اما بازی واقعاً ساده نیست! در واقع سازندگان در این بازی سراغ یکی از ژانر‌های پیچیده و قدیمی بازی‌ها یعنی سبک rogue-like رفته‌اند و تلاش کردند تا آن‌را به ساده‌ترین شکل ممکن به مخاطب بازی‌های ساده که احتمالاً رنگ و بوی این بازی‌ها را ندیده‌اند و نچشیده‌اند؛ عرضه کنند. همه چیز با یک تب ساده پیش می‌رود؛ ولی بازی در مراحلی واقع می‌شود که به صورت کاملاً تصادفی ایجاد می‌شوند، هیچ دوباری از بازی کردن یک مرحله قرار نیست شبیه هم باشد. چیدمان دشمنان و آیتم‌ها و موانع قرار است هر بار مسیر جدیدی را جلوی پای شما قرار دهد. پرک‌ها و آیتم‌های متنوع هر بار رویِ جدیدی از سکه را به بازی‌کن نشان می‌دهند. یک بار شوالیه‌ی ما می‌شود جنگجویی با چکش آهنی و زره فولادی، یک بار جادو و جنبل یاد می‌گیرد و غولک‌ها را تبدیل به غذا می‌کند! یک بار کمان‌دار قهار می‌شود رویِ الاغِ تیز‌پا! خلاصه اصلاً قرار نیست اجازه بدهیم بازی تکراری بشود!

 

دنیاهای متعددی در بازی وجود دارند که با پیش‌رفتن بازی‌کن در پی هم می‌آیند. هر کدام از آن‌ها قرار است ما را به قسمتی از دنیاهای قصه‌های شلمرود ببرد. هر دنیای بازی دشمنان و موانع و آیتم‌ها و خلاصه ماجراهای خاص خودش را دارد! این تنوع در کنار تصادفی بودن مراحل قرار است که بتواند ساعت‌های بسیار زیادی بازی‌کن را کنار خودش بنشاند.

 

   

شوالیه‌ی دیگ‌دار توسط استودیوی متانویا ساخته می‌شود که اعضایش سابقه‌ی نسبتاً زیادی در تاریخ مختصر گیم‌سازی ایران دارند و در حال حاضر در fundly دارد برای ساخته‌شدنش اندکی پول جمع می‌کند و قرار است که به زودی، یعنی حول و حوش فروردین ۹۵ برای پلتفرم اندروید عرضه شود.

 

 

——————————————————-

از این بازی حمایت کنید

——————————————————-

 

 

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید