در Watch Dogs جرایم پیش از اتفاق افتادن پیش بینی می شوند

۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۷

مدتی است که خبری از عنوان جذاب و پر طرفدار یوبی سافت یعنی Watch Dogs منتشر ندشه بود تا اینکه ساعاتی پیش یک خبر بسیار هیجان انگیز از این عنوان منتشر شد. این طور که پیداست Watch Dogs واقعا یک زندگی واقعی را به تصویر خواهد کشید به طوری که پلیس های شیکاگو به کمک رایانه ها، پیش از اینکه جرایم اتفاق بیفتد، آن ها را پیش بینی می کنند.

به این ترتیب هر چه میزان سوابق خلافکارانه ی افراد در سیستم های پلیس بیشتر باشد، پلیس تمرکز بیشتری رو فعالیت آن ها می کند و پیش از اینکه آن ها مرتکب جنایت شوند، آن را پیش بینی کرده و مجرمان را دستگیر می کنند. با این شرایط Aiden هر چه بیشتر دست به اعمال خلافکارانه بزند، پلیس تمرکز بیشتری روی او می کند و در نتیجه کار او در طول بازی سخت خواهد شد.

داستان بازی پیرامون یک حادثه ی واقعی در سال ۲۰۰۳ در آمریکا می باشد. در این سال یک هکر  به نام Reymond Kenney با انتشار یک ویروس در سیستم مدیریتی آمریکا باعث می شود که برق ۵۵ میلیون نفر قطع شود و در همین خاموشی حدود ۱۷ انسان بی گناه که مشخص نشد توسط چه کسانی کشته شده اند، به قتل برسند. این حادثه ی عظیم سبب می شود که نهاد های نظارتی برای جلوگیری از هر گونه ی حادثه یا اتفاقی سیستم نظارت بر شهر را به یک سیستم کاملا کامپیوتری به نام Central Operation System تبدیل کنند. در این میان عده ی زیادی که قصد مقابله با چنین نا عدالتی ها را داشتند توسط این سیستم سرکوب می شدند یکی از این افراد شخصیت اصلی بازی یعنی Aiden Pearce می باشد که خانواده اش در این راه صدمه ی جدی دیده اند. Aiden برای مقابله با تمامی این نابسامانی ها و نجات مردم و از همه مهم تر انتقام از کسانی که به خانواده اش صدمه زده اند دست به یک خیزش می زند، خیزشی که می تواند تمام شیکاگو را به ورطه ی نابودی بکشاند . با توجه به اینکه Aiden یک هکر با سابقه است تنها راه مقابله با این سیستم که به اختصار ctOS نامیده می شود را هک کردن این سیستم می داند.

پیش از این قرار بود نسخه های نسل هفتمی و PC این عنوان در ۲۲ نوامبر ۲۰۱۳ و نسخه های نسل هشتمی در سال ۲۰۱۴ عرضه شود ولی به دلیل توسعه ی بیشتر، این عنوان دچار تاخیر شد و تا کنون شاععات زیادی پیرامون تاریخ انتشار آن منتشر شده است. همچنین یوبی سافت تایید کرده است که نسخه ی Wii U این عنوان نیز در حال ساخت است و تاریخ عرضه ی آن بعدا اعلام خواهد شد. این عنوان طبق اعلام رسمی یوبی سافت بین ماه های آپریل و ژوئن منتشر خواهد شد.

0
0