مرد عنکبوتی 2099 کیست؟

16 آذر 1400 - 11:00
مرد عنکبوتی 2099

در تریلر منتشر شده برای انیمیشن Spider-Man: Across The Spider-Verse، مرد عنکبوتی 2099 حضور دارد. این مرد عنکبوتی جدید کیست؟

کمپانی سونی، چندی پیش تریلری برای انیمیشن مرد عنکبوتی: در سرتاسر دنیای عنکبوتی (Spider-Man: Across The Spider-Verse) منتشر کرد و در این تریلر، یک مرد عنکبوتی جدید مشاهده شد که به نام مرد عنکبوتی 2099 شناخته می‌شود. این تریلر را از اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

انیمیشن مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی (Spider-Man: Into The Spider-Verse) در سال 2018 به اکران در آمد و به داستان خاستگاه مایلز مورالز پرداخت. این انیمیشن همچنین مخاطبان را با موضوع مولتی ورس و نسخه‌های متفاوت مرد عنکبوتی آشنا نمود. این انیمیشن به شهرت بسیاری دست یافت و ساخت دنباله‌ای برای آن اصلا جای شگفتی نداشته است.

در صحنه پس از تیتراژ انیمیشن “مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی”، میگل اوهارا یا مرد عنکبوتی 2099 دیده شد و حالا، او قرار است نقشی بزرگ‌تر در انیمیشن پیش‌رو داشته باشد. در این مطلب قرار است به این موضوع بپردازیم که این مرد عنکبوتی جدید کیست؟

در انیمیشن اصلی، مایلز مورالز با صداپیشگی شامیک مور (Shameik Moore) موفق شد تا متحدان جدید خودش که همگی مرد عنکبوتی بودند را به دنیاهای خودشان بازگرداند. حال در این انیمیشن جدید، گوئن استیسی با صداپیشگی هیلی استاینفلد (Hailee Steinfeld) بازگشته و ظاهرا، آن‌ها قرار است یک ماجراجویی هیجان‌انگیز دیگر را شروع کنند.

در تریلر منتشر شده برای انیمیشن “مرد عنکبوتی: در سرتاسر دنیای عنکبوتی”، گوئن استیسی از طریق پورتالی، به دیدن مایلز مورالز در اتاقش می‌آید. به نظر می‌رسد که گوئن علاوه بر دیدن مایلز، نیاز به کمک او دارد تا مشکل مولتی ورسی دیگری را حل نمایند.

مایلز در نهایت راضی می‌شود تا به گوئن کمک کند. در این تریلر نشان داده می‌شود که مایلز برای اولین بار جهان خودش را ترک می‌کند و در مولتی ورس سفر می‌کند و به جهان دیگری می‌رود. در ادامه، مایلز توسط یک مرد عنکبوتی دیگر به نام مرد عنکبوتی 2099 مورد حمله قرار می‌گیرد. آنها در حال مبارزه در دنیای متفاوتی دیده می‌شوند. با این وجود، هنوز اهداف مرد عنکبوتی 2099 مشخص نیست. در این مطلب قرار است به معرفی مرد عنکبوتی 2099 بپردازیم و از قدرت‌ها و توانایی‌های او بگوییم.

قدرت‌ها و توانایی‌های مرد عنکبوتی 2099

مرد عنکبوتی 2099

در کمیک‌های مارول، شخصیت میگل اوهارا ملقب به مرد عنکبوتی 2099 در سال 1992 میلادی توسط پیتر دیوید (Peter David) و ریک لئوناردی (Rick Leonardi) خلق شده است. از او به عنوان مرد عنکبوتی آینده یاد می‌شود و در جهانی زندگی می‌کند که اتفاقات آن در سال 2099 میلادی رخ می‌دهند.

او از شهر نیوایورک محافظت می‌نماید. کمپانی آلکمکس روز به روز به قدرت و نفوذ بیشتری بر این شهر دست پیدا می‌کند و از همین رو، مرد عنکبوتی 2099 به دنبال آن است تا با این کمپانی فاسد مبارزه نماید. با این حال، کمپانی آلکمکس مکانی بوده که ژن‌های او با ژن‌های عنکبوت ترکیب شده و او به قدرت‌هایش دست پیدا کرده است.

مرد عنکبوتی 2099 همانند دیگر نسخه‌های مرد عنکبوتی قادر است تا به دیوارها بچسبد و از آن‌ها بالا برود. روی پنجه‌های دست و پای او، چنگال‌هایی وجود دارند. او همچنین قادر است تا چنگال‌های بزرگی روی ساعد دست‌های خود ایجاد کند. علاوه بر این، تارهای مرد عنکبوتی 2099 ارگانیک هستند و از مچ دست‌هایش خارج می‌شوند. او همچنین دارای دندان‌های نیشی است که به او این امکان را می‌دهند تا با سمی غیر مرگبار، دشمنان خود را فلج نماید.

در سال‌های اخیر، میگل اوهارا یا مرد عنکبوتی 2099 نقش مهمی در رویدادهای کمیک دنیای مرد عنکبوتی مارول داشته است و همچنین، به قهرمانی برای دوران مدرن دنیای مارول تبدیل شده است. از همین رو، احساس می‌شود که او نقش بسیار مهمی در انیمیشن “مرد عنکبوتی: در سرتاسر دنیای عنکبوتی” داشته باشد. احتمالا او یکی از نسخه‌های مرد عنکبوتی است که به مایلز مورالز کمک می‌کند تا در مولتی ورس سفر کند.

صداپیشه نقش مرد عنکبوتی 2099

مرد عنکبوتی 2099

مرد عنکبوتی 2099 حضوری کوتاه در انیمیشن “مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی” در سال 2018 میلادی داشت. این حضور کوتاه، چیز زیادی در مورد او بازگو نکرد. تنها مشخص شد که او به یک توانایی دست یافته و می‌تواند به راحتی بین جهان‌های دیگر سفر نماید. این قدرت جدید او به لطف تلاش‌ها و کمک‌های دستیار شخصی‌اش به نام لایلا با صداپیشگی گریتا لی (Greta Lee) شکل گرفته است. این حضور کوتاه با صداپیشگی اسکار آیزاک (Oscar Isaac) بوده است.

تایید شده که در این انیمیشن جدید، اسکار آیزاک بار دیگر صداپیشگی نقش مرد عنکبوتی / میگل اوهارا را در دست خواهد داشت. احتمالا این انیمیشن جدید بیشتر به داستان خاستگاه این مرد عنکبوتی خواهد پرداخت. صداپیشگی اسکار آیزاک در این نقش جالب توجه خواهد بود.

در صحنه پایانی انیمیشن سال 2018، مرد عنکبوتی 2099 به زمین سفر کرد و در کارتون مرد عنکبوتی سال 1967 ظاهر شد. این صحنه، یکی از مشهورترین و جالب‌توجه‌ترین میم‌های اینترنت از مرد عنکبوتی را بازآفرینی کرده بود.

چرا مرد عنکبوتی 2099 با مایلز مورالز مبارزه می‌کند؟

مرد عنکبوتی 2099

یکی از جالب‌توجه‌ترین لحظاتی که در تریلر منتشر شده برای انیمیشن “مرد عنکبوتی: سرتاسر دنیای عنکبوتی”، دیده شد، صحنه‌ای است که مایلز مورالز سرانجام جهان خود را ترک می‌کند و وارد یک دنیای دیگر می‌شود و در همین حین، مرد عنکبوتی 2099 به او حمله‌ور می‌شود. چرا مرد عنکبوتی باید با مایلز مورالز مبارزه کند؟

این احتمال وجود دارد که آن‌ها قبل‌تر با یکدیگر ملاقات کردند و یک تنشی بین آن‌ها شکل گرفته‌ است. مرد عنکبوتی 2099 اطلاعاتی از آینده دارد و این احتمال وجود دارد که او می‌داند برخی از کارهای مایلز مورالز ممکن است ناخواسته باعث ایجاد اتفاقاتی فاجعه‌آمیز شوند. از همین رو، او سعی دارد تا جلوی مایلز مورالز را بگیرد. این احتمال وجود دارد که کمپانی آکلمکس نیز در این ماجرا دخیل باشد.

در دنیای مرد عنکبوتی 2099، کمپانی آکلمکس نه تنها فاسدتر است بلکه مسئولیت قدرت‌هایی است که میگل اوهارا بدست آورده است. این در حالی است که عنکبوتی که مایلز مورالز را نیش زده بود و به او قدرت‌های عنکبوتی داده بود، از همین کمپانی آکلمکس بوده است.

علاوه بر این، در انیمیشن اول، دکتر اولیویا اختاپوس دانشمند اصلی کمپانی آکلمکس بود و به کینگ‌پین کمک کرد تا خانواده‌اش را از یک جهان دیگر به این جهان بیاورد. از همین رو، میگل و مایلز مشترکات بسیار زیادی دارند. با این حال، باید دید که چه چیزی باعث شده تا آن‌ها انگیزه‌های متفاوتی داشته باشند و در این انیمیشن جدید در مقابل یکدیگر قرار بگیرند.

در هر صورت، باید منتظر ماند و دید که داستان مرد عنکبوتی 2099 یا میگل اوهارا در انیمیشن “مرد عنکبوتی: در سرتاسر دنیای عنکبوتی” چگونه خواهد بود. علاوه بر این، در گزارش‌های تازه آمده که این انیمیشن دارای دو بخش است و بخش اول در سال 2022 و بخش دوم در سال 2023 اکران خواهند شد.

حضور اسکار آیزاک برای صداپیشگی نقش مرد عنکبوتی 2099 در این انیمیشن‌ها واقعا جالب توجه و هیجان‌انگیز است. این احتمال وجود دارد که نسخه‌های دیگر مرد عنکبوتی که در انیمیشن اول حضور داشتند، همچون اسپایدر-هم و پیتر بی پارکر، در این انیمیشن حضور داشته باشند.

در هر حال، مرد عنکبوتی 2099 یکی از محبوب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین نسخه‌های مرد عنکبوتی در کتاب‌های کمیک مارول به شمار می‌رود و امیدواریم که او نقش مهمی در انیمیشن‌های پیش‌رو داشته باشد و سرانجام داستانی جذاب برای او ارائه شود. بخش اول انیمیشن “مرد عنکبوتی: در سرتاسر دنیای عنکبوتی” در تاریخ 7 اکتبر سال 2022 میلادی (15 مهر 1401) اکران خواهد شد.

DARKSIRENSina Morganکسری نراقیmollypopUbisoft,EA,Rockstar,Tell Taleمتأثر گشتهmohsenj74یوحانLittle∞Godvitto corleoneMEYSAMB300مینو فرجی1100amir_hasanpoor

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید