اینسامنیاک: مدت لودینگ Ratchet & Clank: Rift Apart در درایو M.2 SSD تغییری نمیکند

9 مرداد 1400 - 22:34

همان‌‌طور که می‌دانید، چندی پیش یک به‌روزرسانی توسط سونی برای کنسول پلی‌‌استیشن ۵ در دسترس قرار گرفت و تغییراتی در درایور SSD آن رخ داد. حال مایک فیتزجرالد (Mike Fitzgerald)، مدیر فناوری اصلی اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games)، درباره‌ی نتیجه‌ی استفاده از درایو M.2 SSD در بازی Ratchet & Clank: Rift Apart اظهار نظر کرده است.

مایک فیتزجرالد در مورد افزایش حافظه داخلی پلی‌استیشن ۵ با استفاده از درایو M.2 SSD که در حال حاضر در به‌روزرسانی آزمایشی این کنسول ارائه می‌شود، صحبت کرد. به گفته‌ی فیتزجرالد، اینسامنیاک قبلاً این عملکرد این درایو را با Ratchet and Clank: Rift Apart آزمایش کرده بود. او طی چند توییت در این بار گفت:

مشاهده‌ی دسترسی تسترهای بتای پلی‌استیشن ۵ به ویژگی افزایش حافظه با SSD M.2 هیجان انگیز است! مطمئن هستم که این بتای عمومی به بنچمارک زیادی در بازی‌ها و درایوهای مختلف منجر می‌شود، اما من می‌خواهم نتایج برخی از آزمایش‌های اولیه‌ی ما در بازی Ratchet & Clank را لو بدهم، عملکرد این بازی با این درایو واقعا خوب است.

مدت زمان لودینگ‌های این بازی در درایوهای نسل چهارمی که با مشخصات مورد نیاز مطابقت داشتند و ما از آن‌ها استفاده کردیم، تقریبا از حافظه‌ی SSD داخلی پلی‌استیشن ۵ قابل تشخیص نیست. بقیه‌ی مسیر I/O مانند رفع فشار فشرده سازی سخت افزاری Kraken و غیره که هنوز در حال استفاده است، قطعاً در ارائه‌ی لودینگ‌های سریع برای بازی Rift Apart سربلند بیرون می‌آید.

اینسامنیاک

فیتزجرالد همچنین اشاره کرد که چگونه استفاده از M.2 SSD کندتر و کیفیت پایینتر، منجر به ۱۵٪ سرعت لودینگ کندتر می‌شود. او در این باره اظهار کرد:

ما برخی از درایوهای نسل چهارمی M.2 با مشخصات پایینتر از حد مورد نیاز را نیز امتحان کردیم و لودینگ ۱۵ درصد کندتر در مناطقی از بازی که به SSD فشار وارد می‌کنند، مشاهده کردیم. این افزایش زمان لودینگ خیلی بد نیست، اما در صورت خرید SSD، مشخصات فنی را زیر نظر داشته باشید؛ زیرا بازی ما به حافظه‌ی ذخیره سازی با کیفیت بالا متکی است.

در حالی که برخی طرفداران سونی نسبت به مشکلات درایو SSD پلی استیشن ۵ شکایت دارند و هنوز آزمایشات زیادی باید انجام شوند، نتایج اولیه‌ی اینسامنیاک اطمینان می‌دهند که اگر حداقل مشخصات مورد نیاز برای درایو SSD M.2 را برآورده کنید، باید بتوانید نتایج برابر با SSD داخلی موجود در پلی‌استیشن ۵ را دریافت کنید.

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart هم‌اکنون بر روی کنسول پلی‌استیشن ۵ در دسترس قرار دارد. همچنین می‌توانید در این نشانی نقد و بررسی این بازی را به قلم مصطفی زاهدی مطالعه کنید.

Dreamer fantasyAHM.GamerDARKSIRENOld_axe@alistarKurosPLAYSTATION ON TOPfarshadx-amirhosein-اوسعلیMohsenj74ZELDAMahyarMsmP.morgan

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید