حقایقی جذاب درباره تاریخ فناوری؛ از نام گذاری گوگل تا تبلیغات اپل

9 مرداد 1400 - 17:04
حقایقی جذاب درباره تاریخ فناوری

شاید بتوان گفت دنیای فناوری تنها به چند دهه گذشته خلاصه می‌شود اما با این حال به قدری حقایق مختلف را در خود جای داده است که می‌توان چند کتاب قطور از اتفاقات آن نوشت. به این ترتیب همان‌طور که خواندن تاریخ کشورها، نبردها و خیانت‌های بزرگ جهان شگفت‌انگیز و جذاب است، نگاه به حقایق دنیای فناوری نیز به شیوه خود می‌تواند بسیار قابل توجه باشد. از آن‌جایی که نمی‌توان همه این حقایق را تنها در یک یا حتی چند مقاله خلاصه کرد، ما تنها به بیان برخی حقایق جذاب در این حوزه می‌پردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

  • لوگوی فایرفاکس در حقیقت یک روباه نیست

شاید عجیب به نظر برسد اما لوگوی مرورگر فایرفاکس (Firefox) به یک روباه اشاره ندارد و منظور شرکت موزیلا، یک پاندای سرخ است. همان‌طور که مشخص است بسیاری از کاربران با توجه به نام‌گذاری این مرورگر و شباهتی که میان یک روباه و پاندای سرخ وجود دارد، آن‌ها را با هم اشتباه می‌گیرند که کاملاً منطقی است. به هر حال باید به نظر سازندگان این مرورگر احترام گذاشت و این حقیقت را پذیرفت.

  • نینتندو قبلاً کارت‌های بازی تولید می‌کرده است

این شرکت ژاپنی که طی چند دهه گذشته تاثیر عظیمی روی صنعت بازی‌های ویدیویی داشته اما پیش از آن و در زمانی بسیار دور مشغول تولید کارت‌های بازی بوده است. به عبارت دیگر این شرکت ابتدا در سال ۱۸۸۹ به همین منظور تاسیس شد. نینتندو تا پیش از سال ۱۹۷۸ در صنعت بازی فعال نبود و در زمینه‌هایی نظیر تولید اسباب بازی نیز فعالیت داشته است.

  • تا سال ۲۰۱۷ هنوز هم ۲.۱ میلیون نفر از اینترنت دایال آپ استفاده می‌کرده‌اند

در سال ۲۰۱۷ یک تحقیق انجام شد که نشان می‌داد هنوز هم ۲.۱ میلیون نفر در سراسر جهان از روش دایال آپ برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند. البته بیشتر این تعداد کاربران در مناطق روستانی آمریکا ساکن هستند که دسترسی به اینترنت غیرپایدار و بسیار هزینه‌بر است.

شما می‌توانید سایر حقایق این چنینی را از طریق لینک زیر در وب‌سایت تکفارس مطالعه کنید.

مشاهده ادامه مطلب در تکفارس - حقایق دنیای فناوری

#ONLY_PS5
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید