بهترین رم های ۲۰۲۱ مناسب گیمینگ

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۲
بهترین رم های ۲۰۲۱

اگر بخواهید سیستم جدیدی سرهم کنید و یا آن را ارتقا بدهید، هنگام خرید سخت‌افزارهای مختلف، گزینه‌های زیادی برایتان وجود دارد. در کنار پردازنده و کارت گرافیک، یکی از اجزای مهم دیگر سیستم، رم آن است. نسبت به بودجه‌ای که در اختیار دارید می‌توانید رم‌های مختلف، با قابلیت‌های متفاوت خریداری کنید.

نکته این‌جاست که شما باید یادتان باشد که وقتی دنبال رم پرسرعتی هستید، حتماً باید حافظه مناسب با آن (با سرعت بالا) را در اختیار داشته باشید. اگر سیستمتان دارای پردازنده اینتل بوده و کارت گرافیک قدرتمندی دارید، یادتان باشد که بیشتر برنامه‌ها به سرعت بالا یا پایین حافظه سیستم پاسخی نمی‌دهند و فقط تعدادی کمی از آن‌ها، مانند WinRar و یا ۷-Zip تحت تاثیر سرعت حافظه سیستم هستند.

اما پردازنده‌های ای ام دی مبتنی بر معماری آرم بیشتر تحت تاثیر سرعت حافظه قرار خواهند گرفت. «اینفینیت فابریک» شرکت ای ام دی که بیت‌های داخلی بلوک‌های مختلف پردازنده‌های رایزن را به هم پیوند می‌دهد، بسیار وابسته به سرعت باس حافظه است. در نتیجه وجود سرعت پردازشی بالا رم و حافظه بسیار بر روی عملکرد کل سیستم تاثیر می‌گذارد. این یعنی عملکرد بهتر و روان‌تر در اجرای بازی‌ها با رزولوشن بالا. البته تعداد افزایش کیفیت و فریم در هر بازی متفاوت است.

همان‌طور که گفته شد، سرعت بالای حافظه و رم در اجرای بازی‌ها، چه پردازنده اینتل و چه ای ام دی، تاثیر فراوانی خواهد داشت. اگر پردازنده اورکلاک شده باشد، وجود رم با و حافظه با سرعت بالا بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در نتیجه اگر دنبال بازی و استریم کردن هستید، داشتن یک رم پرسرعت را مدنظر داشته باشید.

مشاهده ادامه مطلب در تکفارس - بهترین رم های ۲۰۲۱

5
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید