کنترلرهای جدیدی برای پلی‌استیشن ۵ در راه است

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱

کاربران کنسول پلی‌استیشن ۵ به زودی شاهد کنترلر دوال‌سنس در رنگ‌های تازه‌ای خواهند بود، یا حداقل یکی از شایعات جدید این‌طور ادعا می‌کند. در حال حاضر در طراحی کنترلر پلی‌استشن ۵ و برای هماهنگی آن با این کنسول، تنها از دو رنگ سفید و مشکی استفاده شده است. از زمان معرفی این کنترلر، کاربران پلی‌استیشن عرضه‌ی آن با رنگ‌های تماما مشکی، قرمز، آبی و مات را هم خواستار بودند. در هنگام عرضه‌ی این کنترلر به بازار، سونی (Sony) از عرضه‌ی این کنترلر با رنگ‌های بیشتر هیچ سخنی به میان نیاورد. حال اما براساس یکی از شایعات نسبتا موثق، سونی در حال آماده‌سازی رنگ‌های جدیدی برای دوال‌سنس پرطرفدار خود است.

ایریا یوگونس (Area Jugones)، کسی است که این شایعه را مطرح کرده است. چندی پیش یوگونس توانست بازی‌های ماه مه سرویس پلی‌استیشن پلاس را، پیش از این که به صورت رسمی معرفی شوند، اعلام کند. همین اتفاق، به شایعه‌ی جدیدی که او با استناد به منابع داخلی سونی مطرح کرده است قوت می‌بخشد. او ادعا می‌کند که سونی بنا دارد دو رنگ تازه را برای کنترلر  کنسول نسل نهمی خود عرضه کند؛ مشکی-قرمز و مشکی-خاکستری.

متاسفانه این تمام چیزی است که تا کنون مشخص شده است. در حال حاضر هیچ خبر رسمی مبنی بر عرضه‌ی کنترلر‌هایی با رنگ جدید و یا تاریخ عرضه‌ی آن‌ها به دست نمی‌رسد، اما به نظر می‌رسد که این اتفاق به‌زودی رقم خواهد خورد. احتمالا اگر کنترلر جدیدی معرفی شود، از همان قیمت نسخه‌ی استاندارد کنترلر دوال‌سنس برخوردار خواهد بود و به نظر نمی‌رسد فعلا شاهد کاهش قیمت کنترلرها باشیم.

در حال حاضر کنترلرهایی با طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت در اختیار کاربران کنسول ایکس‌باکس سری ایکس قرار گرفته است و آن‌ها می‌توانند کنترلر موردعلاقه‌ی خود را به سادگی و از میان طرح‌های متنوعی انتخاب کنند. در حال حاضر سونی از این رقابت جا مانده است و ظاهرا هیچ انگیزه‌ای هم برای شرکت آن ندارد، که خب جای تعجبی نیست. در زمان پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان هم سونی در زمینه‌ی انتخاب رنگ و شخصی‌سازی کنترلرها، با اختلاف از مایکروسافت (Microsoft) شکست خورد.

32
5
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید