نگاهی به بهترین گوشی های سری گلکسی A سامسونگ

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
بهترین گوشی های سری گلکسی A

شرکت سامسونگ در طی شش سال گذشته، به تولید گوشی‌های گلکسی A خود به‌عنوان سری دستگاه‌هایی میان‌رده، محبوب و با کیفیت بالا پرداخته است. در هفتهٔ گذشته، شاهد اضافه‌شدن سه دستگاه جدید دیگر نیز به سری Galaxy A سامسونگ بودیم؛ از این رو تصمیم داریم به بررسی کلی این دسته از گوشی‌های هوشمند، از ابتدای معرفی‌شان تا کنون، بپردازیم.

اولین پروژهٔ سامسونگ برای معرفی دستگاه‌های این سری، به گلکسی آلفا (Galaxy Alpha) برمی‌گردد که قرار بود حدود ده سال پیش منتشر گردد. هدف از این پروژه، معرفی گوشی هوشمندی هم‌چون سری گوشی‌های پرچمدار سامسونگ (گلکسی اس) بود؛ با این تفاوت که در گوشی‌های مدل S کیفیت مهم بود و در مدل A، زیبایی و شیک‌بودن.

در این مقاله به معرفی تک‌تک گوشی‌ها و تبلت‌های هوشمند سری A که از سوی سامسونگ منتشر شده، نخواهیم پرداخت. در عوض، نگاهی اجمالی به بهترین و تاثیرگذارترین دستگاه‌هایی می‌اندازیم که بیشترین میزان اهمیت را در توسعه و ادامه‌یافتن خط تولید سری A داشته‌اند. اگر به سیر تحول این گوشی‌های هوشمند دقت کنیم، می‌بینیم سامسونگ در گذر زمان، تصمیم به تغییر فرمول اولیهٔ گلکسی آلفا (ایدهٔ اولیه برای گوشی‌های مدل گلکسی A) گرفته و به‌جای ظرافت و طراحی بهتر، بیشتر روی ارزش بیشتر متمرکز شده است.

این موضوع به خوبی در گوشی‌ای هم‌چون گلکسی A7 سامسونگ مشاهده می‌شود. این دستگاه در آن زمان، با ۶٫۳ میلی‌متر ارتفاع، باریک‌ترین گوشی هوشمند سامسونگ محسوب می‌شد؛ حتی باریک‌تر از گلکسی آلفا که ارتفاع آن ۶٫۷ میلی‌متر بود. قاب فلزی و صفحه نمایش ۱۰۸۰ پیکسلی Super AMOLED و ۵٫۵ اینچی آن نیز باعث می‌شد در مقایسه با سایر گوشی‌های میان‌ردهٔ زمان خودش، بهتر و باکیفیت‌تر به‌نظر برسد.

گلکسی A7 به‌نوعی گزینهٔ جایگزینِ گلکسی Note4 محسوب می‌شد؛ با مشخصات و کیفیت مشابه و مخصوص کسانی که علاقهٔ زیادی به قلم stylus نداشتند. این موضوع که اولین گوشیِ سری A (گلکسی A7) با گوشی‌های بزرگ و نامداری هم‌چون سری نوت مقایسه می‌شد، بدین معنی بود که سامسونگ از پسِ وظیفهٔ باکیفیت نشان‌دادن سری گوشی‌های هوشمند جدید خود، به‌خوبی برآمده بود.

برای مشاهده ادامه مقاله با کلیک روی این متن به صفحه مربوطه در تکفارس مراجعه کنید

2
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید