معرفی جاذبه های گردشگری گرجستان؛ سفر به کشور خیال

۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰
معرفی جاذبه های گردشگری گرجستان

کشور گرجستان در قفقاز، در دو قارهٔ اروپا و آسیا قرار دارد و جزو کشورهای اروپای شرقی محسوب می‌شود. مردم گرجستان به زبان رسمی کشور خود، که گرجی است، صحبت می‌کنند. گرجستان کشوری کهن با پیشینه‌ای حدود ۱٬۸۰۰٬۰۰۰ سال است و یکی از غنی‌ترین فرهنگ‌ها را داراست.

فرهنگ غالب گرجستان عنصر اصلی فرهنگ قفقاز بوده و وجه مشترکی نیز با فرهنگ‌های سایر اقوام این منطقه دارد. اکثر مردم گرجستان مسیحی بوده و پیرو کلیسای ارتدکس گرجی هستند و پس از آن، اسلام به عنوان بزرگترین اقلیت دینی این کشور به‌شمار می‌رود. سفر با تور گرجستان و مشاهده مناطق دیدنی آن توجه به هزینه ارزان و مناسب اخیراً مورد توجه ایرانیان قرار گرفته و با سایر کشورها مانند دبی و ترکیه در حال رقابت است.

اگر قصد بازدید از این کشور را دارید، با ما همراه باشید تا شما را با ده تا از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور (از جمله روستای اوشگولی، شهر تفلیس، باتومی، مستیا، کازبگی، کاختی، کوتائیسی، دریاچه ریتسا، آنانوری و اوپلیستسیخه) آشنا کنیم.

اوشگولی مجموعه‌ای از چندین دهکده و روستا است که در بخش کوهستانی سوانتی (Svaneti) در قفقاز قرار دارد. به‌جرئت می‌توان گفت این منطقه یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری، نه تنها در گرجستان، بلکه در تمام اروپا به‌شمار می‌رود. ده‌ها برج دیده‌بانی قدیمی در بخش ورودی این دهکده‌ها قرار گرفته که در واقع جزئی از فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو نیز به‌شمار می‌رود. هنگامی که دشمنان وارد قلمرو سوان می‌شدند، شهرهایی را دیدند که محصور در برج‌های سنگی کاملاً آماده برای نبرد بودند.

خیلی از آن‌ها آن قدر محکم بودند که بعد از هزار سال هنوز پابرجا هستند. در حال حاضر ۳۰ برج مراقبت از میان آن برج‌ها، تحت نظر یونسکو حفاظت شده و کاملاً دست نخورده باقی مانده‌اند. جدا از پیش‌زمینهٔ تاریخی، شما می‌توانید با مبلغ اندکی شب را در خانهٔ یکی از خانواده‌های سوان (Svan) در این منطقه بگذرانید و در طول روز، به سیر و سفر در اطراف روستاهای جذاب این منطقه بپردازید. به‌راحتی می‌توان گفت سفر شما به گرجستان بدون بازدید از این منطقه، ناتمام خواهد بود!

معرفی جاذبه های گردشگری گرجستان

برای مشاهده ادامه مقاله با کلیک روی این متن به تکفارس مراجعه کنید

 

3
4
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید