۲K استودیوی توسعه دهنده بازی PGA Tour 2K21 را تصاحب می‌کند

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
PGA Tour 2K21

‌شرکت مشهور و بسیار بزرگ ناشر عناوین ویدیویی، تو کی (۲K)، توانست تا استودیوی دو اچ‌بی (Dev HB) را تصاحب کند و به نوعی با این کار حق امتیاز بازی محبوب PGA Tour 2K21 را نیز بدست آورد. همچنین این شرکت با گلف باز مشهور، تایگر وودز (Tiger Woods)، نیز یک قرارداد را به انعقاد رساند که احتمالا از این خبر می‌دهد که بازی‌های آینده‌ی سری PGA با نام و یا عکس‌های مرتبط با این بازیکن منتشر خواهند شد.

همه می‌دانیم که کمپانی الکترونیک آرتز (Electronic Arts) این روزها به شدت کم‌‌کاری می‌کند و به جز انتشار چند بازی معروف آن هم به صورت هر ساله، دیگر آنچنان نوآوری و خلاقیت‌هایی مانند گذشته به کار نمی‌برد. علاوه بر این، این شرکت اخیرا استودیوهای مستعد و صاحب نام خود و همچنین حق امتیاز عناوین نامی خود را از دست داده و نتوانسته تا از پتانسیل آن‌ها به خوبی و درست استفاده نماید. یکی از این عناوین به شدت مستعد رشد، سری بازی‌های گلف PGA بود که به خوبی از آن‌ها استفاده نشد.

هنگامی که EA حق امتیاز و مجوز فرنچایز PGA را در سال ۲۰۱۸ از دست داد، این حق امتیاز بلافاصله توسط استودیوی توسعه دهنده‌ی مستقل عناوین ویدیویی، اچ ‌بی استودیوز، تصاحب شد. پس از ساخت ،توسعه‌ و عرضه‌ی چند عنوان موفق در سری The Golf Club، این استودیو با با بخش ورزشی کمپانی تو کی یک قرارداد را برای عرضه‌ی بازی PGA Tour 2K21 امضا نمود.

با این همه، از زمان عقد قرار داد بین تو کی و استودیوی اچ بی استودیوز به بعد، این عنوان شبیه ساز بازی گلف عملکرد بسیار خوبی را از خود به جا گذاشته است و توانسته تا به شدت برای کمپانی تو کی سودآوری کند. این بازی توانست تا تقریبا ۲ میلیون نسخه به فروش برود و همین موجب شد تا تو کی پیش رفته و همکاری خود را با اچ بی استودیوز بیشتر از قبل نماید.

حال، اخیرا اعلام شد که استودیوی توسعه دهنده‌ی اچ بی استودیوز توسط کمپانی تو کی خریداری شده است. در همین زمان نیز کمپانی ناشر تو کی یک قرارداد چند ساله را با گلف باز مشهور، تایگر وودز، به امضا رسانید که از اتفاقاتی در آینده‌ی سری PGA خبر می‌دهد. مشخصات و جزئیات این قرارداد هنوز ناشناخته است و همچنین هنوز تأیید نشده است که آیا این بدان معناست که وودز ستاره اصلی روی جلد بازی PGA Tour به صورت سالانه خواهد بود یا خیر، اما حداقل می‌توان از یک چیز مطمئن بود و آن هم این است که مطمئنا نام و شکل ظاهری این بازیکن در بازی‌های بعدی سری PGA به کرات استفاده خواهد شد.

همچنین از جزئیات این قرارداد مابین تایگر وودز و تو کی به این اشاره شده است که هر بازی گلف دیگری که توسط تو کی منتشر شود نیز می‌تواند از نام و شهرت تایگر وودز استفاده نماید و این حق تنها منحصر به فرنچایز PGA نخواهد بود.

بازی PGA Tour 2K21 در حال حاضر برای پلتفرم‌های نینتندو سوییچ، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی ر دسترس علاقمندان قرار دارد. همچنین در صورت تمایل می‌تواند تا نقد و بررسی این عنوان را به قلم امیر مهدی نامجو از اینجا مطالعه نمایید.

نظر شما همراهان همیشگی گیمفا در این مورد چیست؟ آیا تا به حال این بازی را تجربه نموده‌اید؟ تجربیات خود را از این عنوان با ما به اشتراک بگذارید.

2
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید