بهترین پردازنده های گیمینگ سال ۲۰۲۱

۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
بهترین پردازنده های گیمینگ ۲۰۲۱

هنگامی که می‌خواهید برای خرید کامپیوتر گیمینگ اقدام کنید، پردازنده از اهمیت خاصی برخوردار است. با توجه به بودجه خود نسبت به خرید سخت‌افزارها تصمیم می‌گیرید تا چگونه بتوانید بهترین عملکرد سیستمی را داشته باشید. اگر قصد این کار را دارید ایده‌های ما در این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین پردازنده‌های بازار را شناسایی کنید. همچنین می‌توانید بنچمارک‌های مختلفی را که انجام شده است، مشاهده کنید.

پردازنده‌های ای ام دی زن ۳ سری رایزن ۵۰۰۰ در حال حاضر سریع‌ترین پردازنده‌های برای بازی در بازار هستند که دارای ۱۹ درصد افزایش سرعت در آِ پی سی (IPC) و یکپارچگی کش ال ۳ (L3) است که باعث کاهش تاخیر عمل پردازنده خواهد شد. رایزن ۵۰۰۰ تمامی گزینه‌ها برای بهترین بودن را داراست و شما می‌توانید نیم‌نگاهی به رایزن ۹ ۵۹۵۰X، رایزن ۹ ۵۹۰۰X، رایزن ۷ ۵۸۰۰X و رایزن ۵ ۵۶۰۰X کنید.

باید گفت که ای ام دی در زنجیره تامین خود دچار مشکلاتی شده است اما به‌نظر می‌رسد که این مشکلات در تامین قطعات رایزن ۷ ۵۸۰۰X و رایزن ۵ ۵۶۰۰X در حال حل شدن است. اخیراً این شرکت با مشکل تامین عرضه مواجه شده است و نتوانسته تا بین عرضه و تقاضا تعادل ایجاد کند. برای همین، ممکن است در مواردی، بسیاری از کاربران به سراغ پردازنده شرکت اینتل روند.

شرکت ایننل با معرفی سری پردازنده‌های راکت لیک (Rocket Lake) قول داد که صحنه گیمینگ را متحول کند. اولین پردازنده از این سری با معماری جدید اینتل، بعد از ۶ سال، روانه بازار شده است. البته باید به یاد داشت که این پردازنده‌ها با لیتوگرافی ۱۴ نانومتری ساخته شده و دارای ۸ هسته پردازشی هستند. به‌هرحال، اینتل ادعا می‌کند که پردازنده‌های راکت لیک بهترین بوده و از رقیب خود، یعنی ای ام دی رایزن سری ۵۰۰۰ نیز بهتر عمل می‌کنند. همچنین این شرکت قرار است که به‌زودی از پردازنده آلدر لیک (Alder Lake) رونمایی کند که طبق گفته‌ها، حتی از برترین پردازنده‌های بازار کنونی نیز بهتر خواهد بود.

بهترین پردازنده های گیمینگ ۲۰۲۱

برای مشاهده بهترین پردازنده‌های گیمینگ ۲۰۲۱، با کلیک روی این متن به تکفارس مراجعه کنید

6
2
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید