گزارش: گوگل برای بازی Red Dead Redemption 2 ده ها میلیون دلار هزینه کرده است

۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲

اخیراً گزارش‌هایی از شرکت گوگل منتشر شده است که نشان از هزینه‌ی گزاف افزودن بازی تحسین‌شده‌ی Red Dead Redemption 2 به سرویس گوگل استیدیا دارد.

گزارش‌های منتشر شده از هزینه‌های صرف شده‌ی شرکت گوگل و مصاحبه‌ی مدیران بخش استیدیا، حاکی از آن هستند که علی‌رغم مقوله‌ی انحصار بازی‌ها، این شرکت هیچ اِبایی از پرداخت مبالغ بسیار سنگین به استودیوهای بازی‌سازی برای افزودن بازی‌ها به سرویس استیدیا ندارد. در واقع، بلومبرگ مدعی شده است که مدیر کل استیدیا یعنی آقای فیل هریسون (Phil Harrison) برای افزودن عناوینی نظیر Red Dead Redemption 2 به این سرویس ده‌ها میلیون دلار هزینه کرده است و قصد دارد تا به وسیله‌ی آن‌ها کاربران را جذب این سرویس کند.

همچنین، طی این گزارش مشخص شد که عناوین مشهور دیگری نیز شرایطی مشابه را تجربه کردند و استودیوهای آن‌ها پس از دریافت پیشنهادهای سرسام آور گوگل شوکه شدند. البته احتمال می‌رود که هدف اصلی گوگل از پرداخت چنین مبالغی، تقویت این سرویس در هنگام عرضه‌ی آن بوده است تا مخاطبان جذب محتوای چشم‌گیر آن‌ها شوند. هرچند که عملکرد این سرویس در زمان عرضه و حتی تا به امروز قابل توجه نبوده است، اما توسعه‌دهندگان استیدیا همچنان به آینده‌ی این سرویس خوش‌بین بوده و در حال تمرکز بر روی تولید محتوا و نوآوری‌های بیشتر هستند.

همچنین، به عنوان یکی از این نوآوری‌ها می‌توان به نمونه‌ی اولیه‌ی ادغام Tamagotchi و دستیار گوگل اشاره کرد که اجازه‌ی تعامل بیشتر را به کاربران می‌دهد. البته، موضوع تعطیلی استودیوهای استیدیا همچنان بحث برانگیز، جنجالی و نامفهوم باقی مانده است و برای دریافت اخبار بیشتر پیرامون آن باید تا اعلامیه‌های رسمی گوگل صبر نمود.

18
3
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید