ارز دیجیتال، ارز مجازی و رمز ارز چیست؟

۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰

نادیده گرفتن ارز دیجیتال، ارز مجازی و رمز ارز و همچنین اخبار آن در روزهای اخیر به شدت غیرممکن است. در حقیقت با در نظر گرفتن این که چه سودی می‌توان از هر موضوع فراگیری برد، بسیاری از افراد در تلاش هستند تا به ماهیت و نحوه استفاده از ارز دیجیتال پی ببرند.

برای تعریف ماهیت این موضوع ابتدا از مفاهیم پایه آغاز می‌کنیم. ارز دیجیتال به بیان ساده ارزی تلقی می‌شود که تنها در شکل دیجیتال یا به عبارتی الکترونیک وجود دارد و به شکل فیزیکی قابل مشاهده، استفاده و تعامل نیست. این‌گونه ارزها معمولاً با نام پول دیجیتال، پول الکترونیک، ارز الکترونیک و یا حتی پول اینترنتی نیز شناخته می‌شوند.

همان‌طور که ذکر شد، ارز دیجیتال از لحاظ فیزیکی قابل مشاهده نیست و کاربر تنها می‌تواند از طریق رایانه، کیف پول‌های الکترونیک متصل به اینترنت و شبکه‌های اینترنتی مشخصی به آن‌ها دست پیدا کند. از سوی دیگر ارزهای فیزیکی مانند اسکناس یا سکه از لحاظ مفاهیم انتزاعی قابل مشاهده هستند و صاحبان آن‌ها می‌توانند به صورت مستقیم به معامله‌‌شان بپردازند.

البته این مورد در ماهیت «ارز بودن» ارزهای دیجیتال تاثیری ندارد. مانند تمام ارزهای رسمی و تایید شده، می‌توان از ارز دیجیتال در خرید کالاها یا پرداخت هزینه خدمات مختلف استفاده کرد. از طرفی این ارزها در برخی از انجمن‌های آنلاین معین مانند وب‌سایت گیمینگ، درگاه‌های شرط‌بندی و قمار یا شبکه‌های اجتماعی استفاده‌ای محدود اما رو به رشد دارند.

ارز دیجیتال

 

برای مشاهده مقاله تحلیل ارزهای دیجیتال، روی این متن کلیک کنید

3
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید