شایعه: بازی های جدیدی از Metal Gear Solid و Castlevania ساخته خواهد شد

۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸

شایعات پیرامون شرکت کونامی (Konami) حاکی از آن هستند که این شرکت قصد دارد تا امتیاز دو مجموعه‌ی معروف خود یعنی Castlevania و Metal Gear Solid را جهت توسعه‌ی نسخه‌های جدید، به استودیوهای دیگر واگذار کند.

طی ماه‌های اخیر دائماً اخبار و شایعات ضد و نقیضی پیرامون بازگشت یکی از معروف‌ترین مجموعه‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی یعنی Silent Hill توسط منابع مختلف به گوش می‌رسد. همچنین، این شایعات با انتشار خبر همکاری استودیوی بلوبر تیم (Bloober Team) و یک توسعه‌دهنده‌ی بسیار مطرح ژاپنی برای ساخت یک بازی شناخته شده تلفیق شد تا مجدداً شاهد به راه افتادن موجی از حدس و گمان‌ها پیرامون ساخت نسخه‌ی جدیدی از مجموعه‌ای که شرکت کونامی سال‌هاست آن را به دست فراموشی سپرده است باشیم.

طبق این شایعات قرار است که این استودیوی ژاپنی یک ریبوت از بازی Silent Hill را برای کنسول پلی‌استیشن ۵ ساخته و در عین حال، استودیوی بلوبر تیم نیز مشغول ساخت نسخه‌ی دیگری از آن مجموعه باشد. با اینکه ساخت دو بازی به صورت همزمان از یک مجموعه اندکی عجیب به‌نظر می‌رسد، اما نباید فراموش کنیم که منظور ما مجموعه‌ای به نام Silent Hill است و این نام نیز با واژه‌ی “عجیب” اصلاً و ابداً غریبه نیست. در حقیقت، همزمان بودن توسعه‌ی این دو عنوان مدتی است که موضوع بحث بازی‌بازان در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده و با توجه به پیشینه‌ای که این مجموعه دارد، می‌توان طوماری از تئوری‌های احتمالی از جمله روایت آن در دو جهان موازی را پیش بینی کرد.

اما در میان شایعات فراوان پیرامون مجموعه‌ی Silent Hill، اخیراً نشریه‌ی VGC ادعا کرد که شواهدی از در دست ساخت بودن و یا برنامه‌ریزی برای ساخت نسخه‌های جدیدی از بازی Castlevania و Metal Gear Solid را کشف کرده است. در حقیقت، این منبع اعلام کرد که شرکت کونامی با توجه به شکست مفتضانه‌ی مالی دو عنوان Contra: Rogue Corps و Metal Gear Survive، قصد دارد تا توسعه‌ی عناوین مذکور را به یک استودیوی دیگر بسپارد. از طرفی دیگر، تاکنون اطلاعاتی در مورد استودیوهای احتمالی منتشر نشده اما می‌توان حدس زد که با توجه به تغییرات صورت گرفته شده در شرکت کونامی، حداقل امتیاز Metal Gear Solid به کارگردان خالق این اثر یعنی هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) و استودیوی کوجیما پروداکشنز (Kojima Productions) محول شود. از طرفی دیگر، لازم به ذکر است که سال گذشته یک منبع خبری اعلام کرد که استودیوی بلوپوینت گیمز (Bluepoint Games) در حال توسعه و یا بازسازی یک عنوان از مجموعه‌ی Metal Gear Solid برای کنسول پلی‌استیشن ۵ است.

علاوه بر این، با توجه که به این موضوع که تاکنون هیچ خبر و یا شایعه‌ای در مورد ساخت نسخه‌ی جدیدی از بازی Castlevania به گوش نرسیده است، طبعاً نمی‌توان انتظار داشت تا اطلاعات بیشتری در مورد استودیوی سازنده‌ و یا موارد دیگر را به دست آورد. همچنین، این موضوع احتمال این‌که بازی جدید Castlevania و شاید حتی Metal Gear Solid برای انتشار در آینده‌ای بسیار دور برنامه‌ریزی شده باشد نیز قابل تصور است.

در پایان باید به این نکته اشاره نمود که تمامی موارد فوق توسط منبع ذکر شده منتشر شده‌اند و برای دریافت جزئیات بیشتر باید منتظر تاییده‌ی رسمی شرکت کونامی باشیم.

21
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید