گیفت کارت
گیفت کارت

عربستان سعودی بیش از سه میلیارد دلار بر روی بازی‌های ویدیویی سرمایه‌گذاری کرده است

۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲

کشور عربستان سعودی بیش از سه میلیارد دلار بر روی بازی‌های ویدیویی سرمایه‌گذاری کرده است. این سرمایه‌گذاری شامل خرید سهام‌های الکترونیک آرتس (Electronic Arts)، اکتیویژن (Activision) و تیک-تو (Take-Two) می‌شود.

صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی، به تازگی بیش از سه میلیارد دلار سهام شرکت‌های اکتیویژن، تیک-تو و الکترونیک آرتس را خریداری کرده است. محمد بن سلمان، پادشاه عربستان سعودی، پیش از این بارها از علاقه‌ی خود به بازی‌های ویدیویی گفته است. بن سلمان خصوصا به سری Call of Duty علاقه‌مند بوده و از همین جهت سهام اکتیویژن را خریده است.

طبق گزارشات این سرمایه‌گذاری بزرگ در ماه دسامبر ۲۰۲۰ انجام شده است. به این ترتیب عربستان ۱٫۴ میلیارد دلار سهام اکتیویژن، ۱٫۱ میلیارد دلار سهام الکترونیک آرتس و ۸۲۶ میلیون دلار سهام تیک-تو را خریده است. در نوامبر ۲۰۲۰ هم شاهد خریداری یک سوم شرکت بازی ژاپنی یعنی SNK بودیم. این خرید هم توسط یکی از زیرمجموعه‌های Misk، از اصلی‌ترین بنیادهای خیریه‌ی بن سلمان، انجام شده است.

19
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • crystal sky گفت:

  درود به تمام اقوام ایران ما عرب نداریم خوابشو ببینید یه عده که بخوایید اسم عرب رو ملت بزرگ ما بذارید من چند تا دوست اهل جنوب دارم که به راحتی عربی صحبت میکنن اما عاشق تاریخ و هویت ایرانیه خودشونن خوبیه کشور زیبای ما همینه که همه جور قوم با زبانهای مختلف وجود داره و هزاران سال قبل از اعراب به این شکل با هم زندگی کردن

  0
  1
 • Ozhan گفت:

  “بن سلمان خصوصا به سری Call of Duty علاقه‌مند بوده و از همین جهت سهام اکتیویژن را خریده است”

  بن سلیمان: حاجی یه بازی پیدا کردم خیلی ازش خوشم اومده
  دومی: خب اسمش چیه؟
  بن سلیمان: نمیدونم ولی تا وقتی تو اسمش رو سرچ کنی من برم سهامشو بخرم

  1
  1