سازنده بازی ویچر : DRM بدترین چیز در صنعت گیم

۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۱

چند روز پیش کارکنان CD Projekt Red نظرات خود را در مورد قفل های DRM بیان کردند . آن ها بر این عقیده هستند که DRM ( یا همان قفل های اینترنتی برای صحت اصل بودن بازی ) بدتدرین چیزی است که در صنعت گیم و بازی های رایانه ای وجود دارد و دلیل آن هم ضربه خوردن و ایجاد اثرات منفی بر باقی بخش های بازی ، مثل گیم پلی می باشد . 

سازنده بازی The Witcher یعنی آقای konrad tomaszkiewicz معتقد است که وجود قفل های DRM ، بر بخش گیم پلی یک بازی تاثیر منفی می گذارد و باعث آزار بازیبازان می شود . Tomaszkiewicz در ادامه گفت که :

به نظر من  قفل های DRM بد ترین چیزی است که یک بازی می تواند داشته باشد ، و این کار ما یعنی محدود کردن حق و حقوق ما نسبت به یک بازی توسط خودمان . به طور مثال در نظر بگیرید که شما بازی را در اختیار دارید که برای اجرا و بازی کردن آن باید اتصال دائمی به اینترنت داشته باشید ؛ در نتیجه در حین بازی کردن چه اتفاقی می افتد اگر اتصال شما به اینترنت به دلیل مشکلات ارائه دهنده اینترنتی قطع شود ؟ مطمئنا دیگر نمی توانید بازی کنید !

آقای Tomaszkiewicz بر این عقیده است که قفل های DRM از دزدی ها و جرایم این چنینی جلوگیری نمی کند بلکه فقط باعث یک ” عذاب واقعی ” برای بازیبازان و کاربران قانونی می شود . ایشان گفتند که :

طرفداران CD Projekt Red و همچنین Anti-DRM ها الان در حال کار کردن بر روی بازیبازان و کاربران مختلف در فروم ها و سایت های گوناگون هستند تا آن ها بازی ها را به صورت قانونی تهیه کنند و از دانلود کردن نسخه های غیر قانونی پرهیز کنند .

علاوه بر این موارد Tomaszkiewicz در مورد بخش آنلاین و مولتی پلیر و همچنین بخش دکمه زنی ( و یا quick time events ) در بازی The Witcher 3  گفتند که هیچ کدام از این دو بخش در بازی جدید وجود نخواهند داشت . ( این بخش قبلا در سایت گیم فا قرار گرفته بود )

بازی The Witcher 3: Wild Hunt با صد ساعت گیم پلی در سبک Role Playing در تاریخی نا معلوم در سال 2014 برای کنسول PlayStation 4 و همچنین PC و البته بدون قفل DRM برای جنگ با عناوین هم سبک عرضه می شود .

0
0

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید