بیش از ۱ میلیون نسخه از کنسول نینتندو سوییچ به کشور چین ارسال شده است

22 دی 1399 - 18:13

موفقیت و محبوبیت بالای کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ، بر هیچ‌کس پوشیده نیست. پس از عملکرد متوسط دو کنسول نینتندو Wii U و ۳DS، نینتندو سوییچ دوباره شرکت محبوب نینتندو را به روزهای اوج خود برگرداند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، این شرکت حالا به سراغ یکی دیگر از بازارهای بزرگ صنعت بازی‌های ویدئویی رفته و در این بازار نیز به موفقیت چشم‌گیری دست یافته است.

در سال ۲۰۱۹، اعلام شد که شرکت نینتندو قصد دارد با همکاری شرکت بزرگ تنسنت (Tencent)، کنسول نینتندو سوییچ را از راه قانونی و به صورت رسمی در کشور چین عرضه کند. اگرچه کشور چین یکی از بزرگ‌ترین بازارهای صنعت بازی‌های ویدئویی به شمار می‌رود، ولی همچنان محدودیت‌های مختلفی در زمینه‌ی واردات و عرضه‌ی فیزیکی یک محصول در این کشور وجود دارد. با این حال، به نظر می‌رسد شرکت نینتندو به خوبی از این سد استوار عبور کرده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی تحلیل‌گر صنعت بازی‌های ویدئویی، آقای دنیل احمد (Daniel Ahmad)، شرکت نینتندو از ماه دسامبر سال ۲۰۱۹، بیش از یک میلیون نسخه از کنسول نینتندو سوییچ را به کشور چین ارسال کرده است. بد نیست بدانید که این رقم از مجموع فروش دو کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ در کشور چین در بازه‌ی زمانی مشابه، بیشتر بوده است.

برخی گزارش‌ها و اطلاعات منتشر شده از کشور چین، به وجود یک بازار غیررسمی برای خرید و فروش کنسول و بازی‌های ویدئویی اشاره دارند. این موضوع، کسب اطلاعات دقیق از آمار کنسول‌های فروخته شده در این کشور را کمی دشوار می‌کند. با این حال، فروش ۱ میلیون نسخه از کنسول نینتندو سوییچ از طریق صادرات رسمی در کشور چین، یک دست‌آورد قابل توجه به شمار می‌رود.

-amirhosein-meysamb
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • GTXAladar گفت:

  ایول به نینتندو.بدون توجه به رقبا یک کله گاز میده. :laugh:

  • sonicer گفت:

   نینتندو همیشه بی توجه به رقبا بوده و بازار خودش رو حفظ کرده. کاش این حقیقت رو همه طرفداران بپذیرن؛ از جمله آقای کوهپیما که اینجا هم بی طرف نبودنشون رو اثبات کردن.

   درسته که وی یو نه تنها متوسط نبوده و اتفاقا خیلی ضعیف بوده، اما ۳ دی اس، اصلا فروش متوسطی نداشت و تقریبا هم اندازه پرفروشترین کنسول دستی سونی یعنی psp و چندین برابر پی اس ویتا فروخته. وقتی به ۸۰ میلیون نسخه فروش ۳دی اس، متوسط میگین و تو پست دیگه دوم شدن پلی استیشن ۵ تو لیست فروش انگلیس، تیتر خبر میشه، فقط میشه طرفدار بودن نویسنده رو اثبات کرد.