گیفت کارت
گیفت کارت

طراح بازی Ratchet & Clank از پلی‌استیشن ۵ می‌گوید

۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۲

مارکوس اسمیت (Marcos Smith)، از مدیران استودیوی اینسامنیاک (Insomniac)، در مورد تغییراتی که کنسول پلی‌استیشن ۵ در روند تولید محصولاتشان ایجاد کرده، سخن می‌گوید.

یکی از بزرگ‌ترین عناوین زمان انتشار کنسول پلی‌اسیتشن ۵، بدون شک بازی Marvel’s Spider-Man از استودیوی اینسامنیاک بوده است. استودیوی کالیفرنیایی که به لطف بازی Ratchet & Clank: Rift Apart در سال ۲۰۲۱ بار دیگر با شرکت سونی همکاری می‌کند. این عنوان جدید به جای این‌که برای کنسول پلی‌استیشن ۴ و ۵ در دسترس باشد، به‌صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۵ منتشر خواهد شد.

در مصاحبه‌ای که امروز در GamesRadar منتشر شد، مارکوس اسمیت توضیح داد که کنسول پلی‌استیشن ۵، در روند ساخت بازی Ratchet & Clank: Rift Apart، تغییرات بسیاری ایجاد کرد. او در این مورد توضیح داد:

ما در استودیوی اینسامنیاک، در طراحی بازی‌ها روشی به نام “بهترین راه” را داشتیم که به لطف قدرت بالای پردازش کنسول جدید، آن روش کلا تغییر کرده است. اگرچه اغلب سخت افزارهای جدید به‌عنوان یک نسخه‌ی ارتقا دهنده‌ی کیفیت بصری به‌نظر می‌رسند، اما کار برای کنسول پلی‌استیشن ۵ تغییری بزرگ در الگوی کارهای ما ایجاد کرد. از بارگذاری سریع تا طراحی صوتی ۳D، همه دستخوش تغییر شده‌اند. نکته‌ی جالب این است که ما هنوز در مراحل اولیه‌ی آشنایی و ساخت عنوان برای این کنسول هستیم و تا رسیدن به مرحله‌ای که بتوانیم از تمام توانایی‌های این کنسول استفاده کنیم، زمانی زیادی باقی‌مانده است. بسیار موضوع هیجان‌انگیزی است وقتی که می‌دانید همه چیز خیلی بهتر خواهد شد. سلاح‌ها همیشه در خط مقدم تجربه‌ی سری عناوین Ratchet قرار دارند و DualSense به ما ابزارهای قدرتمند جدیدی می‌بخشد تا شخصیت خاص هر سلاح را حتی بیشتر از گذشته ارتقا بدهیم. رسا بودن کنترلر در اینجا بسیار ارزشمند است، زیرا سلاح‌های ما کاملاً متفاوت از یکدیگر هستند. در برخی موارد قابلیت‌های اضافی و جدید را فراهم می‌کند. با کشیدن جزئی ماشه یا پر کردن آن راهی در اختیار ما قرار می‌دهد تا در عملکردهای سلاح تفاوت‌هایی ایجاد کنیم که قبلاً امکان‌پذیر نبود، زیرا خود ماشه نمی‌توانست بازخورد بدهد.

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart تاریخ انتشار مشخصی ندارد اما انتظار می‌رود در نیمه‌ی اول امسال برای کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر شود.

2
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید