راه حل رفع سریع پیغام خطای سرور در Call of Duty: Black Ops Cold War مشخص شد

۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
Call of Duty: Black Ops Cold War

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War از زمان عرضه دارای برخی مشکلات و خطاهای سیستمی متفاوتی بوده که برخی از آن‌ها رفع شده‌اند و برخی دیگر هنوز پابرجا هستند. از کرش کردن و بیرون آمدن در میانه‌ی بازی تا تاخیرها و لگ‌های متعدد. اخیرا نیز برخی از بازیبازان با خطایی با عنوان Server Queue، که احتمالا به معنای از دسترس خارج شدن سرورها بخاطر حجم بالای بازیبازان هست، مواجه شده‌اند که گویا راه حلی برای آن عرضه شده است.

با توجه به محبوبیت بسیار بالای عناوین Call of Duty: Black Ops Cold War و Warzone، سرورهای بازی غالبا ممکن است به دلیل تعداد بالای بازی‌های همزمان از دسترس خارج شوند. تعداد زیاد بازیبازانی که به طور همزمان در حال مسابقه و رقابت و یا تشکیل گروه‌های مختلف برای رقابت‌های گروهی هستند ممکن است که باعث بروز این مشکل در سرورهای این عناوین شده باشد. با این حال، یک راه حل برای این مسئله‌ی نسبتاً آزار دهنده کشف شده است.

راه حل کشف شده برای این خطای بازی Call of Duty: Black Ops Cold War بسیار ساده است. بازیبازان بایستی که کاملاً از بازی خارج شده و آن را دوباره از نو اجرا نمایند. این خطا به دلیل شکل گیری  یک حلقه‌ی بی‌نهایت در کد پیوستن به سرور ظاهر می‌شود. با اجرای دوباره و مجدد این عنوان از نو، بازیبازان می‌توانند حلقه را بشکنند و این خطا را دور بزنند. علاوه بر این، این عمل باعث تغییر مکان بازیبازان در صف پیوستن به سرور نمی‌شود و از این نظر جای نگرانی نیست. هچنین توسعه دهندگان این عنوان اعلام کرده‌اند که به شدت در حال پیگیری این خطا هستند و به زودی آن را رفع خواهند کرد.

پیغام خطای سرور عنوان Call of Duty:Black Ops Cold War

این کار برای اکثریت افراد مواجه شده با این خطا جواب داده است اما درصورتی که با این روش نیز خطای صف سرور رفع نشد، گزینه‌ی دیگر آفلاین بازی کردن بازی و قطع اتصال به سرورها برای مدتی است. با قطع اتصال بازی از سرورها، وقتی بازیبازان دوباره وارد حالت آنلاین شده، این حالت ریست شده و به احتمال زیاد خطای مورد نظر رخ نخواهد داد.

در موارد نادر دیگری که با این روش‌ نیز مشکل اتصال سرور حل نمی‌شود، به بازیبازان Call of Duty: Black Ops Cold War توصیه می‌شود که مودم یا خط اینترنت خود را مجدداً راه اندازی کنند تا به پاک سازی هرگونه اطلاعات مربوط به اتصال‌های قبلی در بازی منجر شود و بازی را دوباره از نو اجرا کنند. اگر تمام موارد بالا را امتحان کرده و جوابی نگرفته باشید، به احتمال زیاد خطا از سمت سرورهای این عنوان بوده و توسط توسعه دهندگان تحت تعمیر قرار دارد. همچنین بهتر است که هرچه سریعتر این مشکل را توسط انجمن‌های مربوط به عنوان Call of Duty: Black Ops Cold War به گوش توسعه دهندگان برسانید تا سریعتر رفع گردد.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War در حال حاضر برروی رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، ایکس باکس وان اکس و ایکس‌باکس وان اس در دسترس قرار دارد. همچنین در صورت تمایل می‌توانید نقد و بررسی عنوان را از اینجا به قلم مصطفی زاهدی بخوانید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید