سرنوشت بشریت | نقدها و نمرات بازی Per Aspera

۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

تنها چند روز از انتشار بازی هیجان انگیز Per Aspera برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی گذشته و این عنوان تا این لحظه با استقبال بسیار خوبی از سوی بازی‌بازان و برخی از منتقدان همراه شده است. حال بالاخره امروز نقدها و نمرات این بازی تکمیل شد که در ادامه آن را با هم مطالعه خواهیم کرد.

در سال‌های اخیر بازی‌های شبیه‌سازی نقش موثری در سرگرم کردن بازی‌بازان داشته است و نباید این قضیه را انکار کرد. این سبک خود از انواع مختلفی تشکیل شده است که مدیریت را باید یکی از آن‌ها به حساب آورد. تا به حال بازی‌های مدیریتی فراوانی برروی پلتفرم‌های مختلف منتشر شده است و حال جدیدترین آن‌ها را باید Per Aspera دانست. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که این اثر بتواند رضایت بازی‌بازان زیادی را جلب کند و در آینده به فروش خوبی هم برسد. تیم سازنده نیز از همین حال اعلام کرده است که به‌زودی پشتیبانی خوب خود را از این اثر آغاز خواهد کرد و باید دید که در این زمینه چه برنامه‌هایی دارد. پس در صورتی که از علاقه‌مندان به این سبک هستید، Per Aspera را به هیچ وجه از دست ندهید.

Per Aspera به نوعی یک بازی علمی تخیلی هم محسوب می‌شود؛ چرا که در آن باید به مریح سفر کرده و پس از ایجاد یک شهر مدرن، از آن به خوبی نگهداری کنید. مردم زیادی روی قول‌های شما حساب کرده‌اند و به همین دلیل باید مدیریت خوبی بر منابع و سازه‌ها داشته باشید تا سرزمین شما روز به روز پیشرفت کند. بدیهی است که در این بین عده‌ی زیادی نخواهند که شما به اهداف خود دست پیدا کنید. پس چاره‌ای ندارید جز این که با آن‌ها مبارزه کرده و امنیت را به شهرتان بازگردانید. پس از دریافت پاداش‌های مختلف قادر خواهید بود تا تجهیزات و امکانات جالب توجهی را خریداری کنید. به یاد داشته باشید که سرنوشت بشریت در دستان شما است. برای آشنایی بیشتر با این عنوان و تماشای تریلری از آن می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید.

قابل ذکر است که دو شرکت تلون (Tlon) و راو فیوری (Raw Fury) به ترتیب وظیفه‌ی ساخت و انتشار بازی Per Aspera را به عهده داشته‌اند. همچنین بخش آنلاینی هم در این عنوان به چشم می‌خورد که تجربه‌ی آن با دوستان و یا دیگر بازی‌بازان از سایر نقاط جهان امکان پذیر خواهد بود. حال برخی از منتقدان این حوزه نسبت به انتشار نقدها و نمراتشان پیرامون Per Aspera اقدام کرده‌اند که در ادامه مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

The Digital Fix 9/10

بدون شک Per Aspera را باید یکی از برترین عناوین در سبک خود به حساب آورد که بازی‌بازان را ساعت‌ها سرگرم خواهد کرد. بخش‌ها و محتویات جالب توجهی در این عنوان شبیه‌سازی به چشم می‌خورد که ما را حسابی درگیر کرد. بنابراین اگر به ژانر شبیه‌سازی مدیریت یا آثار علمی تخیلی علاقه‌مند هستید، پیشنهاد ما این است که از تجربه‌ی Per Aspera به هیچ وجه دریغ نکنید.

PC Gamer 8.5/10

در بازی Per Aspera باید از فکر خود استفاده کرده و تصمیمات منطقی و درستی را در جهت نجات مردم بگیرید. در صورتی که عاشق این گونه بازی‌های چالش برانگیز و دشوار هستید، این اثر برای شما توسعه یافته است. بازی در مجموع از داستان خوبی هم برخوردار است و مورد استقبال ما قرار گفت.

PCGamesN 8/10

Per Aspera داستان گروهی اندک از انسان‌ها را روایت می‌کند که سعی دارند تا جان خود را نجات داده و به همین منظور، به مریخ سفر می‌کنند. بنابراین متوجه می‌شویم که با داستانی بسیار گیرا و جذاب سر و کار داریم. رمز و رازهای بی شماری در گیم‌پلی بازی دیده می‌شود که نباید آن‌ها را از دست بدهید؛ چرا که ممکن است پاداش‌هایی در آن نهفته باشد. برای بهتر کردن سرزمینتان باید صبر و حوصله‌ی فراوانی داشته باشید.

GOD IS A GEEK 8/10

Per Aspera عنوانی در سبک شبیه‌سازی مدیریت است که اتفاقات علمی تخیلی فراوانی در آن رقم می‌خورد. البته باید بدانید که این بازی با دیگر عناوین هم سبک خود تفاوت‌های زیادی دارد و همین موضوع باعث خاص شدن آن شده است. پیشنهاد می‌کنیم که این عنوان را حداقل برای یک بار تجربه کرده و لذت ببرید.

noisy pixel 8/10

Per Aspera عنوانی دوست داشتنی است که اتفاقات غم‌انگیز و مهیج بی شماری در آن رخ می‌دهد. سیاره‌ی زمین در این عنوان رو به نابودی پیش می‌رود و انسان‌های زیادی جان خود را از دست می‌دهند. حال گروه کمی از آن‌ها چاره‌ای جز ترک زمین را ندارند و در همین راستا، تصمیم گرفته می‌شود که سفری بدون بازگشت به مریخ داشته باشند. در کل با گیم‌پلی سرگرم کننده و جالبی سر و کار داریم که نظیرش را در کمتر عنوانی مشاهده کرده‌ایم. البته چند باگ و مشکل در آن وجود دارد، اما طرفداران به سادگی می‌توانند از آن‌ها چشم‌پوشی کنند.

PC Invasion 7/10

مشخص است که تیم سازنده ایده‌های فراوانی را برای بازی Per Aspera در نظر گرفته بودند که در نهایت بیشتر آن‌ها را هم عملی کردند. هدایت این بازی و شهری که می‌سازید، به هیچ عنوان ساده نبوده و در ادامه باید با دشواری‌های زیادی مواجه شوید. امیدوار هستیم که پشتیبانی سازندگان از این اثر هر چه سریع‌تر آغاز شود و خیلی زود محتویات بیشتر و بهتری را در آن مشاهده کنیم.

TheSixthAxis 7/10

در بازی Per Aspera شما باید مردم و منطقه‌ای بزرگ برروی مریخ را به خوبی مدیریت کرده و حواستان به همه چیز باشد. وقایع رازآلود جالبی در این بازی رقم می‌خورد که شما می‌توانید به کشف هر یک از آن‌ها بپردازید. متاسفانه سرعت این عنوان چندان بالا نیست و شاید همه چیز همان‌طور که انتظارش را دارید، پیش نرود. با این حال Per Aspera باز هم جذابیت‌های خاص خود را دارد.

SCREEN RANT 7/10

اگر از علاقه‌مندان به عناوین شهرسازی از نوع شهرسازی و مدیریت هستید، Per Aspera انتخاب ایده‌آلی برای شما خواهد بود. کاملا می‌توان درک کرد که تیم سازنده تلاش فراوان برای ساخت این اثر داشته است. نواقصی هم در گیم‌پلی به چشم می‌خورد و باید دید که واکنش تیم سازنده در این زمینه چه خواهد بود. حتی محتویات بازی ممکن است به وسیله‌ی به‌روزرسانی‌ها و بسته‌های الحاقی بیشتر شود که در آن صورت، بی شک عده‌ی بیشتری جذب آن خواهند شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید