هزینه‌های ساخت Marvel’s Avengers تاکنون جبران نشده‌ است

۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰

عنوان Marvel’s Avengers در اواخر تابستان سال جاری منتشر شد اما این بازی به دلیل مشکلات مختلف نتوانست بازخوردهای جالبی را از سوی منتقدین و بازی‌بازان دریافت نماید. اخیراً شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) در جریان جلسه‌ی پرسش و پاسخ مرتبط با گزارش آخرین گزارش مالی خود، تایید کرد که تاکنون هزینه‌های ساخت این بازی جبران نشده است.

آقای یوسوکه ماتسودا (Yosuke Matsuda)، مدیر اجرایی اسکوئر انیکس، در این باره اظهار داشت:

فروش بازی Marvel’s Avengers تاکنون پایین‌تر از سطح انتظارات ما بوده است و تاکنون قادر به جبران هزینه‌های توسعه‌ی آن نبودیم.

طبق گزارشی که پیش‌تر منتشر شده بود، عملکرد ضعیف بازی Marvel’s Avengers موجب ضرر ۶۷ میلیون دلاری اسکوئر انیکس شده است. آقای ماتسودا در پاسخ به این سوال که آیا آن‌ها فروش کم بازی را پیش‌بینی می‌کردند و برنامه‌ی آینده‌ها آن‌ها در این مورد چه خواهد بود، گفت:

ما قبل از عرضه‌ی بازی، آماده‌سازی گسترده‌ای برای آن داشتیم. در حقیقت مواردی وجود داشت که ما آن را می‌خواستیم. ما قصد داریم برای ساخت بازی‌های دیگر در آینده، از درس و تجربه‌ای که آموخته‌ایم و کسب کردیم، بهره ببریم.

درآمد سالانه‌ی شرکت اسکوئر انیکس به لطف فروش عناوین Final Fantasy VII Remake و Marvel’s Avengers افزایش یافته است. با این حال سوالات زیادی در خصوص آینده‌ و ادامه‌ی کار بازی Marvel’s Avengers وجود دارد.

بازی Marvel’s Avengers در حال حاضر برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، سرویس گوگل استیدیا و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. نسخه‌های پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس این بازی در سال آینده با ارتقای گرافیکی عرضه خواهند شد. شما می‌توانید نقد و بررسی این بازی را به قلم امیرمهدی نامجو و تحت عنوان «قهرمانان معمولی» مطالعه بفرمایید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید