امید زیادی نیست | نقدها و نمرات The Dark Pictures: Little Hope منتشر شد

۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰

چیزی تا عرضه‌ی The Dark Pictures: Little Hope، دومین قسمت از مجموعه‌ی آنتالوژی هشت قسمته‌ی The Dark Pictures باقی نمانده است. اما نمرات این بازی، خبر از عنوان نسبتا ناامیدکننده‌ی دیگری را می‌دهند.

The Dark Pictures: Little Hope یک بازی در ژانر درام تعاملی است که توسط سوپرمسیو گیمز (Supermassive Games) توسعه یافته و توسط بندی نامکو (Bandai Namco) منتشر خواهد شد. این بازی دومین قسمت از یک سری آنتالوژی است که The Dark Pictures نام دارد و قسمت اول آن با نام Man of Medan در سال ۲۰۱۹ منتشر شد و نتوانست آن طور که باید و شاید نظر منتقدان و هواداران را جلب کند و نمره‌ی ۶۹ را در وبسایت متاکریتیک به ثبت رساند. دومین قسمت این سری که Little Hope نام دارد هم فردا عرضه خواهد شد و متاسفانه نمراتی در حد و اندازه‌ی همان بازی اول کسب کرده است. Little Hope داستان چهار دانشجوی کالج و استاد آن‌ها را روایت می‌کند که پس از تصادف اتوبوس‌شان، در شهر متروکه‌ای گیر می‌افتند و مه مرموزی هم آن‌ها را محاصره می‌کند. مانند Man of Medan، هسته‌ی اصلی Little Hope هم بر مبنای انتخابات بازی‌باز است و انتخابات شما می‌تواند داستان و سرنوشت شخصیت‌های آن را تعیین کند. در ادامه نگاهی به نقدهای این بازی می‌اندازیم.

Playstation Universe 9/10

The Dark Pictures: Little Hope دنباله‌ی با کیفیتی در سری ترسناک سوپرمسیو گیمز است که نسبت به نسخه‌ی قبلی، Man of Medan، بهبود یافته است. با یک داستان درگیرکننده، Collectibleهای فراوان و مجموعه‌ای از شخصیت‌های قوی، The Dark Pictures: Little Hope یک بازی دیگر در فهرست بلند بالای بازی‌های ترسناک پلی‌استیشن ۴ است.

Digitally Downloaded 8/10

این طور که به نظر می‌رسد، سری بازی‌های The Dark Pictures علاقه‌ای به وحشت اگزیستالیسمی، کاوش در ذهن انسان و ایجاد تجربه‌ای وحشتناک که تا مدت‌ها به یاد شما می‌ماند نیستند. خیر، The Dark Pictures مجموعه‌ای برای وحشت پاپ‌کرنی است. از آن‌هایی که برای لحظه‌ای از جای خود می‌پرید، اما بعد به یاد می‌آورید که همه چیز خوب است. این بازی‌ها ریزه‌کار نیستند، اما لزوما نباید باشند و اگر بدانید که وارد چه تجربه‌ای می‌شوید، از آن لذت خواهید برد.

Game Informer 7.5/10

مشکل Little Hope این است که از نظر کیفی تداوم ندارد و مانند جادوگری ‌می‌ماند که در حال یاد گرفتن ورد جدیدی است. بازی آغاز داستان و ایجاد حس مرموز موفق است، اما در اجرای داستان‌گویی خود شکست می‌خورد. همچنین باید شاهد کارهای بیشتر و متنوع‌تری برای بازی‌باز باشیم. پایان بازی عالی است، اما برای رسیدن به آن باید لحظات خسته‌کننده‌ی زیادی را تحمل کنید.

Dualshockers 7.5/10

حفره‌های داستانی زیادی وجود دارند و بسیاری از سرنخ‌ها بدون جواب می‌مانند، اما The Dark Pictures: Little Hope ارزش وقت شما را دارد، خصوصا اگر طرفدار این ژانر یا Until Dawn باشید و از Man of Medan راضی نبوده‌اید. این بازی زمانی در بهترین حالتش است که با دوستان‌تان به تجربه‌ی آن بپردازید. در بهترین لحظات بازی، Little Hope ترسناک است و همزمان مرموز بودن آن، باعث می‌شود که بخواهید جلوتر بروید و ببینید که پشت در بعدی چه چیزی مخفی شده است.

Shacknews 7/10

با وجود اینکه مشکلاتی در دیالوگ، روایت و طراحی بازی وجود دارند، The Dark Pictures: Little Hope در نهایت موفق شد که تحسین من را برانگیزد. داستان و تجربه‌ی کلی بازی وحشت‌انگیز است و موفق به ارائه‌ روایت جالبی از شهری اسرار آمیز می‌شود. آن‌هایی که دقت می‌کنند، قبل از پایان بازی می‌توانند متوجه راز اصلی آن شوند، اما حتی در این صورت هم پایان بازی رضایت‌بخش است.

Game Rant 6/10

بازی از نظر بصری فوق‌العاده است و محیط‌‌ها و مدل‌های بسیار پرجزئیاتی دارد. اما علی‌رغم کیفیت بالای انیمیشن‌ها و جزئیات بالای گرافیکی، بازی‌بازان اندکی می‌توانند با شخصیت‌ها و داستان بازی ارتباط برقرار کنند که نکته‌ی منفی بزرگی برای عنوانی است که به زبان ساده، یک فیلم تعاملی است. اما آن‌هایی که تا انتهای بازی دوام بیاورند، پاداش خود را با پایانی به یاد ماندنی خواهند گرفت و در نهایت با وجود تمام کم و کاستی‌ها، Little Hope گزینه‌ی خوبی برای یک گردهمایی دوستانه است.

IGN 5/10

The Dark Pictures: Little Hope داستانی تک‌بعدی را روایت می‌کند که شخصیت‌های آن پرداخت کافی ندارند و با وجود حالت کوآپ سرگرم‌کننده، موفق به تزریق انرژی کافی برای جلب توجه بازی‌باز نمی‌شود. عواقب جالب کافی برای انتخاب‌های من وجود نداشت و همچنین زمان زیادی که برای رویدادهای Quick-Time در نظر گرفته شده است، باعث می‌شود که به سادگی بتوانید از چنگال مرگ بگریزید. مکان‌های بسیار زیبا و چندان سکانس ترسناک خوب، جلوی تبدیل شدن آن به یک فاجعه‌ی کامل را می‌گیرند، اما در نهایت این یک قدم رو به عقب در ژانر داستان‌های تعاملی ترسناک است. امیدوارم که نسخه‌ی بعدی The Dark Pictures شخصیت‌های جالب‌تر و حرف‌های بیشتری برای زدن داشته باشد. چرا که سوپرمسیو پیش از این ثابت کرده که قادر به انجام این کار است.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

بازی The Dark Pictures: Little Hope فردا برروی پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید